Ловля головня зимою на мормишку

Протягом усієї зими, включаючи період глухої зими, головні ведуть рухливий спосіб життя і активно харчуються. Головня можна з успіхом ловити не тільки по відкритій воді незамерзаючих річок, а й з-під льоду на мормишку. Однак ловля головня зимою має свої особливості.

Вибір місця для ловлі головня зимою

Для зимового полювання за головнем з мормишкою найкраще підходять малі річки з несильною течією. Сприятливий кисневий режим укупі з дрібними і середніми глибинами і хорошою кормовою базою незмінно привертають сюди головнів.

Місця зимової концентрації головня дещо відрізняються від тих, де він домінує в теплу пору року. Взимку головні тримаються захаращених, закорчованих ділянок річки з нерівним дном, а харчуються на прибережному мілководді. Це означає, що чим вужче річка, тим простіше відшукати на ній активного головня з урахуванням зазначених орієнтирів.

У дуже морозні зими з'являється можливість ловлі головня на мормишку на великих річках з сильною течією, та й в цьому випадку краще шукати руслові звали, кам'янисті гряди і острівки, особливо розташовані в безпосередній близькості від зимувальних ям. На течії і великих глибинах ловля головня взимку буде безуспішною.

Підхід до снасті

Головні, навіть якщо вони невеликі, досить сильні і жваві, атакують приманку азартно, часом з ударом, тому оснащення повинно бути міцним. Але, з іншого боку, потовщення волосіні негативно відбивається на якості проводки.

Безмотильщики вважають за краще не ставити волосінь товстіше 0,1 мм. Кілька відірваних головнями за риболовлю мормишок компенсуються великою кількістю клювань. Ті ж, хто використовують мормишки з насадками і налаштовуються на дійсно великих головнів (від 1 кг і вище), застосовують волосінь перетином 0,15-0,17 мм. Золота середина - волосінь діаметром 0,12 мм. Здавалося б, трохи товстіше 0,1 мм, але вже з запасом міцності, а використовувані приманки з такою волосінню цілком пристойно працюють.

Конструкція вудильника не принципова, значення має лише шестик. Його гнучкість при лові головнів вельми актуальна. У комплекті до зимових вудок часто йде кілька шестиків різної м'якості, тому при складанні вудку слід компонувати найгнучкішим. Кивок підбирається під оснастку з урахуванням власних навичок зимової проводки. Коли є течія, він повинен бути більш жорстким.

Мормишки для ловлі головня

При ловлі головня взимку варто враховувати, що більшу спокусу у цих риб викликають безнасадочні мормишки. Це можуть бути кулясті мормишки, «личинки», півсфери з яскравими очима різної кольорової гами і розміру. На цівку їх гачків слід щільно натягнути кілька відрізків кембриків яскравих кольорів, але так, щоб шматочки не пересувалися вільно по цівці.


Крім зазначених вище профільних мормишок можна успішно застосовувати «кізок» і «чортиків».

Що ж стосується мормишок з насадками, відразу слід зазначити, що головні взимку холодно відносяться до мотиля. З насадок для ловлі використовують хробака, опариша, личинку реп'яхової молі, тісто, але клювання на них більш рідкісні. Тому головень - об'єкт для безнасадочної ловлі.

Тактика ловлі головня зимою

Взимку головень на річці не менше полохливий і обережний, ніж в інші пори року. У зв'язку з цим на льоду слід дотримуватися тиші. Шугу з лунок діставати не слід. Раціональніше зробити отвір ручкою черпака або спеціально підготовленою палицею.

Головень не окунь, його не настільки багато в водоймах, та й тримається він частіше поодинці. У кожної лунки варто затриматися довше звичайного, виконати не 3-5 проводок, а більше. Частота коливань мормишки при лові головнів взимку порівнянна з частотою коливань при полюванні за окунями, доречно навіть кілька зменшити оберти. Неспроста з однієї лунки часто вдається діставати і окунів, і головня. Ці риби часто є сусідами.

Клювання головня на мормишку виглядають по-різному. Це може бути підкидання приманки, коли кивок випрямляється, просто зупинка рухомого кивка або його різкий вигин вниз. Підсікання повинно бути різким і слідувати негайно. Головень засікається за край губи і рідко повністю проковтує приманку.

Зимова ловля головня на мормишку здатна внести різноманітність в риболовлю, додавши в неї нові фарби і яскраві емоції.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля головня зимою на мормишку

Схожі статті

Ловля крупної плотви зимою

Ловля крупної плотви зимою

Зимова риболовля передбачає ловлю не тільки окуня і щуки, але і такої звичної більшості рибалкам рибки, як плотва. Плотва, хоч і кістлява риба, але вона добре підходить для смаження, а також для приготування юшки. Зовсім маленьких особин використовують в якості живця для полювання на щуку і судака з жерлицями.

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

В період глухої зими ловити рибу дуже складно. Через товстий шар льоду, кисню в водоймах дуже мало, риба практично не рухається. Але в цей час можна відправитися на полювання за окунем.

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Ще не придумали більш ефективного способу ловлі щуки зимою, ніж жерлицею. З одного боку, ловля примітивна - опустив під лід живця і чекаєш клювання. Але відсутність клювань іноді змушує задуматися про правильність дій.

Кращі живці для зимової риболовлі

Кращі живці для зимової риболовлі

У багатьох рибалок, особливо початківців, живець асоціюється виключно з маленьким карасиком. Не дивно, адже цей вид живця для зимової риболовлі найпоширеніший в силу своєї живучості та невибагливості до умов зберігання. Однак, як раз таки карасик користується, мабуть, найменшим попитом у хижака. Які ж «делікатеси» полюбляють щука, судак, окунь та інші хижі мешканці водних глибин

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

34Грн.