Ловля карася в грудні

Карась дуже поширений в наших водоймах і прекрасно ловиться по відкритій воді, ну а як же в грудні, це перший зимовий місяць. Чи можна його ловити з таким же успіхом з льоду? Давайте спробуємо розібратися в цьому в даній статті.

Як всім відомо, ловля карася в грудні не зовсім продуктивне заняття, але він все ж таки клює і іноді досить добре, чим радує любителів карасевої риболовлі. Будь-яка ловля починається з вибору водойми, якщо у вас є вже перевірене озеро, то дуже добре, ну а якщо ні, як зробити правильний вибір.

По-перше, щоб карась був досить активним в цьому місяці, в обраній водоймі повинен бути сприятливий кисневий режим, а дно водойми не повинно бути сильно замулене. Мул для карася, це природний притулок в зимовий час і якщо таке укриття відсутнє, він просто змушений проявляти активність, пересуваючись по водоймі в пошуках їжі.

Сигналізатором достатньої кількості кисню в воді, є такі мешканці підводного світу як окунь чи плотва, ці риби дуже вимогливі до цього показника, і якщо вони присутні в водоймі, то будьте впевнені, що карась себе обов'язково проявить у вигляді клювання.

Снасті для ловлі карася в грудні

Ловля карася в грудні може проходити на два види поширених снастей: поплавкова вудка і вудка, оснащена під ловлю на мормишку.

Поплавкова вудка

Поплавкова снасть в основному використовується, коли клювання не таке активне і риба сильно демонструє обережність. У такі періоди карась боїться практично всього, недовіра у нього викликає навіть мормишка. В цьому випадку краще, якщо ловля буде проходити на звичайний гачок, і головне щоб він був на порядок менше літнього, цілком буде досить, якщо номер гачка буде 2.5 або 3.5.

Грудень - досить холодний місяць і, щоб уникнути обмерзання поплавка, він повинен бути під водою, до того ж при такому положенні прекрасно видно підйом.

Мормишка

Ловля на мормишку серед рибалок застосовується частіше. Причому вибір мормишок, завжди залишається неоднозначним, дуже важко сказати на яку саме сьогодні буде клювати карась. Іноді він надає перевагу сріблястим тонам, а іноді навпаки, бере з задоволенням темніші. Тому завжди потрібно експериментувати і мати в запасі достатній асортимент мормишок. Вид мормишок може бути також різноманітним, але найчастіше це крапелька, дробинка або чортик. Вибір волосіні в основному залежить від того наскільки прозора вода і розміру очікуваного трофея. Діаметр її коливається в межах від 0.08 до 0.14 мм.

На що ловити карася в грудні

Грудень змушує карася вередувати, і основною наживкою в цей час стає мотиль. Одягати його слід по кілька штук за раз, приховуючи гачок, і періодично міняти насадку так як в цьому плані риба може не взяти мотиля який залежався. Також ловля карася в грудні може проходити з використанням в якості насадки земляних черв'яків, але про це потрібно подбати восени. Іноді карась непогано клює на тісто, виготовлене з пшеничного або житнього борошна з додаванням яєчного жовтка і меду.

Прикормка для карася в грудні

Грудень не виняток і застосовувати підгодовування в цей час так само важливо, як і влітку. Виготовляється воно змішуванням панірувальних сухарів, макухи і рубленого мотиля. Такого простого складу буде цілком достатньо. Суміш необхідно змочити і виготовити невеликі кулі. Опускаються вони в лунку перед самим вудінням в кількості трьох штук. Буде дуже непогано, якщо ловля буде проходити в місці, де є ями, з глибиною не менше 3 метрів.

Якщо після закорму протягом години не було покльовок, міняйте місце, адже якщо ви знайдете стоянку карася, то ваш улов може обчислюватися десятками спійманих риб.

Техніка лову на мормишку

Що стосується техніки гри мормишкою, то тут немає нічого особливого, зазвичай вона полягає в підкручуванні насадки біля дна або повільному підйомі і опусканні. Клювання карася при цьому зазвичай малопомітне, лише через секунди слідує різке здригання кивка. Якщо ловля проходить на поплавкову снасть, то при клюванні поплавець починає йти з боку в бік, в цей час карась пробує насадку і лише через деякий час слідує клювання. Ловля карася в грудні дуже захоплююче заняття, і спіймана риба доставляє масу задоволення рибалці.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю карася в грудні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля карася в грудні

Схожі статті

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Риболовля в грудні у великої кількості рибалок асоціюється з першим льодом, коли можна проявити справжню свободу дій. Риболовля в грудні має ряд різних переваг перед риболовлею в літні місяці. Наприклад, взимку доступна ловля на всіх місцях і глибинах, надана свобода пересування, доступне маскування, а також зимові снасті портативні і легкі.

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні така ж цікава і азартна, як і в інші місяці року. Ловити щуку починають, коли перший лід досить зміцніє і вільно витримує рибалку в повному обмундируванні. Першими, що починають відвідувати рибалки в пошуках щуки, це досить невеликі річки і озера. Саме там перший лід не змушує себе довго чекати і з приходом грудня, готовий зустріти перших рибалок.

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні як і ловля іншої риби, при правильному підборі місця, снасті і тактики може принести досить непогані результати. Лящ, як всі ми прекрасно знаємо, відноситься до донних риб, і чимало часу проводить на значних глибинах і лише тільки коли з'являється перший лід, лящ починає відвідувати глибини з відміткою в 2-3 метра.

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні це та риболовля, з якої починають зимовий сезон більшість рибалок. І це далеко не випадковість, адже в першу чергу перший лід сковує мілководдя і затоки водойм, а саме ці ділянки межують з місцями полювання і проживання смугастого хижака.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"..

10Грн.

Вудочка зимова Житомир (Ручка дерево. Закрита котушка). Довжина 30 см.

Вудочка зимова Житомир (Ручка дерево. Закрита котушка). Довжина 30 см.

Вудка зимова з дерев’яною ручкою повністю підходить під вимоги зимової риболовлі і є надійним інстр..

16Грн.

Мормишка вольфрамова Гранована капля. Гачок №18. Вага 0,30гр. (117028)

Мормишка вольфрамова Гранована капля. Гачок №18. Вага 0,30гр. (117028)

Мормишка гранована крапля поширена і затребувана модель приманки трохи відрізняється від просто кра..

25Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.