Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому не так однозначно хороша, як, наприклад, по першому льоду або за останнім, але все, ж він клює і часом не так погано. Правда ловити карася можна не на всьому протязі місяця і не в кожній водоймі. Більш перспективною вважається друга половина лютого, коли в цілому, спостерігається загальне потепління. Але не рідко зима і особливо лютий приносять рибалці подарунки, у вигляді тижневих відлиг, в таке потепління карась ловиться досить добре.

Вибір місця для ловлі карася в лютому

При виборі водойми, треба достовірно знати, що карась в ній клює в зимовий час. Їхати не знаючи конкретного водоймища і звичок карася взимку, це просто сподіватися навмання. Вся справа в тому, що давно відомо і помічено не одним рибалкою, на двох практично однакових озерах, навіть розташованих в порівняльній близькості, карась поводиться абсолютно по - різному. На одному він прекрасно клює, а на другому ігнорує будь-яку насадку.

Ловля карася в лютому перспективна на великих і середніх озерах джерелом води, в яких є невеликі річечки. Ще одним важливим фактором є наявність хижих порід риб у водоймі. Визначившись з водоймою, слід знати, що карась воліє триматися біля підводних бровок, де є обмілини недалеко від великих ям. Також карася притягують місця з корчами і великою кількістю очерету.

До речі, ідеальним місцем в відлигу буде мілина з очеретом, розташована в безпосередній близькості з глибокою ямою.

Коли клює карась в лютому

Що стосується погоди, в лютневі морози краще сидіти вдома, карась в таку погоду не активний. А ось якщо на вулиці відлига, то ловля карася в лютому повинна бути хорошою. Самою гарною погодою, при якій карась добре ловиться, вважаються похмурі безвітряні дні зі стабільним атмосферним тиском. Ловля карася в лютому найбільш активна в досвітні години і за годину до повної темряви. Якщо погода благоволить і всі вищеописані фактори присутні, то карась може клювати на протязі всього дня.

Снасті на карася в лютому

В якості снастей можна використовувати з успіхом, як зимову поплавкову снасть, так і мормишечну. Вудка при цьому може бути звичайною без особливих наворотів, але бажано, щоб була котушка. Кивок повинен бути чутливим, тому підійде виготовлений з лавсанової пластини.

З волосінню так само, мудрувати не варто, достатньою буде волосінь в діапазоні від 0.1 до 0.2 мм. Тонше краще не ставити, на покльовках це особливо не позначиться, а ось великий карась, може зірватися.

Гачки краще прив'язувати розміром поменше, це стосується і мормишок. Колір мормишок може бути різним від темного до світло срібних відтінків. Іноді, щоб активізувати карася, потрібно трохи пограти мормишкою.

На що ловити карася в лютому

Кращою насадкою в лютому для карася є мотиль. Експерименти з насадками в лютому це підтверджують. Звичайно ж, клювання бувають і на тісто, зерно або мастирку, але в порівнянні з мотилем вони не так ефективні, особливо взимку. Насаджувати на гачок краще пару мотилів.

Прикормка для карася це питання. Тут думки рибалок не однозначні. Одні переконані, що підгодовування в лютому особливо важливе, і застосовувати його обов'язково треба, а інші вважають навпаки.

Себе віднесу до другої категорії рибалок. На мій погляд, щоб ловля карася в лютому була успішною потрібно просто знайти його стоянку на водоймі. Для впевненості, звичайно можна трохи прикормити рубаним мотилем, змоченим в ароматизаторі (анісовому, конопляному або ванільному), але це лише для впевненості, щоб роздратувати карасеву зграю. Дозування прикормки при цьому повинно бути мінімальним.

Не рідко на водоймі можна зустріти незадоволених рибалок, які нарікають на своїх сусідів: мовляв, я прикормлюю, прикормлюю, а у мене нічого не клює, а у мого сусіда без прикормки, карась, немов скажений клює. Тому вирішувати тільки вам, бути чи не бути.

Ловити карася можна як з дна, так і в 5 см від нього, головне, щоб волосінь була в натяг. Це потрібно в зв'язку з тим, що клювання карася в лютому дуже обережні і ніжні і підсікати потрібно швидко і різко, без будь-яких замішань. При виведенні особливо великого карася, не форсує події, волосінь на снасті тонка і поспіх тут не помічник.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю карася в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля карася в лютому

Схожі статті

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий - це заключний місяць глухої зими. Лід досягає максимальної товщини, вода найбільш бідна вмістом кисню, риба дуже пасивна. Риболовля в лютому є малоперспективною і в таких умовах рибалці доводиться проявляти всі свої навички, щоб відчути рідкісне лютневе клювання.

Ловля щуки в лютому

Ловля щуки в лютому

В першу чергу ловля щуки в лютому повинна вестися в місцях злиття або впадання річок або струмків, де є хоча б невелика течія яка збагачує воду киснем. Наявність бровок або перепадів глибин, буде додатковим плюсом, але особливого значення в лютому, якщо порівнювати з першим льодом, вони не мають.

Ловля ляща в лютому

Ловля ляща в лютому

Лящ, якого доводиться ловити рибалкам в наших водоймах, в основному має масу 1-2 кг при довжині в 40см, але трапляються і досить цікаві екземпляри масою до 5 кг. У лютому ловля ляща це ціле мистецтво, яке потребує від рибалки відточених навичок і знань. Ловля ляща в лютому, як і протягом усієї зими, справа не проста.

Ловля окуня в лютому

Ловля окуня в лютому

Окунь, як і всі риби, досить болісно переносить період глухої зими, а конкретно лютий. Але незважаючи на всі труднощі, окунь не перестає харчуватися, лише деяким чином змінюються його переваги щодо місць стоянок. Єдиними чинниками, які змушують змінити свої звички, є концентрація кисню у воді і міграція малька.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 80мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 80мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.