Ловля карася в січні

Раніше вважалося, що карась взимку практично не активний, і ловити його з льоду, марна трата часу. Але, це твердження виявилося оманливим до радості любителів карасьової риболовлі. Ловля карася в січні може принести рибалці не поганий улов, але як відомо, карась дуже непередбачувана риба, передбачити його клювання дуже складно, особливо взимку. Можна лише розраховувати на свої навички і сподіватися на удачу.

Визначення місця для ловлі карася в січні

Але не будемо впадати у відчай, а спробуємо розібратися, чи так складна ловля карася в січні. Вибираючи місце, на якому маєте ловити карася, слід дещо знати. По-перше, ґрунтуючись на спостереженнях багатьох рибалок, полюбляють ловити карася взимку, риба досить активна в водоймах з піщаним дном. У водоймах з торф'яним або мулистих дном і при відсутності інших видів риб, карась взимку взагалі не ловиться, хоча і може пересуватися по водоймі. Також важливим фактором є вміст кисню в воді.

З приходом січня, карась втрачає колишню рухливість і намагається триматися біля уподобаної ямки або руслової канави. Добре якщо поряд із зимовою стоянкою карася будуть корчі, до них карась буде обов'язково робити регулярні вилазки в пошуках їжі.

Техніка ловлі карася в січні

Так як ловля карася в січні багато в чому залежить від техніки лову і застосовуваної снасті, розглянемо ці моменти детальніше:

  • зимові вудки, застосовуються оснащені під ловлю на мормишку і під ловлю з використанням поплавкового оснащення.
  • кивок повинен бути неширокий і недовгий і чуйно реагувати навіть на найменше клювання. Добре себе зарекомендували кивки, виготовлені з лавсанової пластини. Також кивок повинен регулюватися по довжині, це дозволить використовувати мормишки різної ваги.
  • мормишки, на які можна ловити карася взимку можуть бути різними. Але найбільш затребувані це «крапелька», «мураха», «чечевичка». Мормишка по можливості повинна бути найменшою і виготовлена ​​з вольфраму або свинцю. Карась, як і інші риби прекрасно розрізняє яскраві кольори, тому колір блешні також важливий. Наприклад, якщо брати січень, краща буде мормишка яскравого кольору, так як лід вже товстий і світло проникає в воду не так як по першому льоді. Добре підійде червона мормишка, що імітує колір мотиля.
  • волосінь повинна бути м'якою і не товстою, цілком буде досить 0.1-0.12. Грубіше оснащення може скоротити кількість клювань карася взимку в рази.

Ловля карася в січні дуже цікаве заняття, особливо це стосується техніки гри мормишкою.

  1. Плавними рухами мормишку опускають на саме дно, витримується пауза в 10 секунд, потім з низькою частотою коливання мормишку піднімають на 5-10см і повертають на дно, чекаючи клювання.
  2. Поклавши наживку на дно, через 5 секунд нею починають тихенько ворушити, потім піднімають на 2 см над дном, слідує пауза, і знову повторюють ворушіння, після цього мормишка завмирає в очікуванні клювання.
  3. З глибини в 50 см від дна плавними рухами мормишку опускають вниз, періодично зупиняючи її на 2 секунди, досягнувши дна, мормишка завмирає.
  4. Опустивши мормишку на дно, злегка постукайте нею по ґрунту, піднявши на 2 см, перемістіть волосінь до краю лунки, де проведіть аналогічні дії, а потім поставте на колишнє місце.

Наживка на карася в січні

Основна їжа карася взимку це мотиль, в водоймах, де його досить і хороший кисневий баланс, ловля карася в січні досить успішна. Карась дуже чутливий до якості насадки, тому, насаджуючи мотиля, стежте за тим, щоб він не витікав і по можливості залишався живим.

Також слід враховувати, що клювання карася взимку порівняно мляве, може створитися враження, що риба пробує насадку. І якщо карась відчує неприродність насадки, або несумірну тяжкість, то будьте впевнені, що він її кине.

Карась, як і лящ, підійшовши до наживки, стає під певним кутом по відношенню до дна і практично ніколи не намагається підняти насадку, щоб її проковтнути. Звідси і такий характер клювання, слабка ледь помітна вібрація кивка, в цей момент обов'язково потрібно робити підсічку.

Прикормка для карася в січні

Прикормка взимку дуже проста, зазвичай підкидають кормового мотиля невеликими порціями. Не перегодовуйте, інакше клювання може швидко припинитися, досить буде 3-6 личинок з проміжком годування в 15 хвилин.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю карася в січні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля карася в січні

Схожі статті

Ловля ляща в січні

Ловля ляща в січні

Лящ - дуже поширена риба на території України, мешкає як в замкнутих водоймах, так і в проточних. У першому випадку це непротічні озера і кар'єри, а в другому - канали, річки і водосховища. На поведінку ляща багато в чому впливає саме характер водойми, а значить, від цього залежить і ловля ляща в січні.

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні справа не проста. Особливо до середини місяця, коли морози наростають разом з товщиною льоду, щука клює дуже мляво і неохоче. Але кожен рибалка відрізняється завидним оптимізмом, який зломити дуже важко, і тому можна сказати, що ловити щуку все ж можна, навіть в січні. Є також деякі плюси в цей зимовий час. Як відомо до середини зими кисню в воді стає дуже мало, що дуже сильно впливає на рухливість риби, навіть великі екземпляри не надають сильного опору, так як дуже ослаблені.

Ловля окуня в січні

Ловля окуня в січні

Окунь - дуже поширений хижак. Зустріти його можна практично в будь-якій водоймі на території всієї України. Завдяки такій поширеності, саме окунь завжди стає паличкою виручалочкою, для рибалки, навіть при невдалій риболовлі.

Ловля плотви в січні

Ловля плотви в січні

Січень - місяць досить складний для рибалок в плані риболовлі. Багато видів риб втрачають колишню активність, і рибалка стає не такою азартною і продуктивною. Але ловля плотви в січні може оживити настільки непростий місяць і принести непогані результати, при правильно обраній тактиці і грамотному використанні приманки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Вудочка зимова Konger IceMan B50 L

Вудочка зимова Konger IceMan B50 L

Вудочка для зимової риболовлі Konger IceMan B50 L.Додаткова інформація:Виробник: Konger&nb..

125Грн.

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas..

2Грн.

Трійник Scorpion Predator Live Bait Treble

Трійник Scorpion Predator Live Bait Treble

Спаяний трійний гачок. Використовується в основному для ловлі на живця. На більше жало одівається ж..

5Грн.

Оснастка для ловлі товстолоба

Оснастка для ловлі товстолоба

Вбивця товстолоба - готова оснастка для лову товстолобика, білого амура. Комплект оснащений попл..

35Грн.

Поводочниця EOS 7387001

Поводочниця EOS 7387001

Поводочниця EOS 7387001 зручний аксесуар для зберігання і транспортування до місця лову, так званог..

216Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.