Ловля карася зимою

Карась. Цей вид найчастіше зустрічається в літніх уловах рибалок. Але і взимку піймання карася цілком можливу, якщо дотриматися певних умов і слідувати правилам.

По-перше, як і при літній риболовлі потрібно проаналізувати детально місце майбутньої підлідної ловлі. Карась любить ховатися в мул, тому водойму потрібно вибирати з урахуванням цієї умови. На самій ж водоймі, як правило, шукати починають біля берега. Необхідно знайти містечко, де мул чергується з піском або глиною. Ось тут і буде ловитися карась.

Причому ловити можна буде там весь зимовий період, так як карась не охоче змінює місця своєї зимівлі. Якщо вдалося "намацати" гарне місце, то зроблену лунку потрібно позначити, що б потім не втрачати час на пошуки. Та й зайвий шум при бурінні лунок карасю не особливо подобається.

Найкращий період лову - по першому льоду. І не зайвим буде пам'ятати, що карась набагато краще ловиться в похмуру безвітряну погоду. Так само клювання карася може бути краще ближче до темного часу доби.

Ловиться карась, як на мормишку, так і поплавцеву снасть. Волосінь для снастей краще вибирати тонше і в залежності від передбачуваного розміру трофеїв. Якщо в даній водоймі екземпляри не перевищують вагою трьохсот грамів, то і волосінь потрібно брати не товще 0,08 мм. Максимальна товщина не повинна перевищувати 0,14мм. Хоча іноді карась попадається і на більш грубі снасті, але це виключення з правил. Гачки повинні бути розміром 2,5 - 3,5 і обов'язково тонкі, щоб мотиль який надівається не так витікав. Поплавці вибирають маленькі і відвантажують їх з таким розрахунком, щоб вони були під водою. Таким чином, вони не будуть вмерзати в лід.

При виборі мормишок потрібно пам'ятати, що карасю більше подобаються темні відтінки або матово - сріблясті. А найкраще шляхом підбору знайти найкращий колір для даної водойми.

Найпоширеніша насадка на карася це, звичайно ж, мотиль. Але карась охоче ловиться і на хробака, як гнойового, так і на "виповзня". Черв'яків заготовляють восени і зберігають у ємності з вологою землею. Також карась буде брати і тісто. Взагалі насадки для зимової риболовлі можуть бути ті ж що влітку. Тільки треба стежити що б вони не перемерзли.

Прикормлюють лунки панірувальними сухарями, соняшниковою макухою, смаженими насінням соняшника.

  • Ловля карася зимою

Схожі статті

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Збираючись на риболовлю в цьому році, обов'язково загляньте в Місячний календар рибалки 2018. Тоді ви легко зможете вибрати правильний день для вашого захоплення. Місячний місяць триває 29 або 30 днів - це і є місячний цикл, в кожному з яких є зростаючий місяць і спадаючий місяць, молодик і повний місяць. 

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Такий вид риболовлі як відвісне блешніння, найчастіше використовується рибалками на початку і кінці періоду зимової риболовлі. Розмір блешень варто вибирати в залежності від активності клювання, тому ближче до глухої зими потрібно використовувати блешні малих розмірів.

Ловля зимою на чортика

Ловля зимою на чортика

Останнім часом великого поширення набули зимові снасті для безнасадочної ловлі. Це дозволяє обходитися мінімальною кількістю засобів на рибалці. Попадається ж на безнасадочні блешні зазвичай більша риба. Однією з таких снастей є чортик, який представляє собою веретеноподібний або каплеподібний вантаж з маленьким трійником внизу.

Ловля плотви зимою

Ловля плотви зимою

Після того, як утворюється досить твердий лід, стартує зимова риболовля. Своєрідність плотви полягає в тому, що в зимовий період вона не втрачає свою активність. Звичайно, порівняно з літнім періодом інтенсивність клювання цієї риби трохи знижується. Великий вплив, на її поведінку, надає атмосферний тиск. Раптові зміни тиску критично відображаються на клюванні.

Ловля щуки взимку на течії

Ловля щуки взимку на течії

Снасть для ловлі щуки, безумовно, використовується одна і та ж, і для стоячих вод, і для річок з течією. Але відмінність все ж є, і криється вона саме в невеликих дрібницях, які грають фатальну, роль в упіймані заповітного трофея.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка для зимової рибалки. Дерев’яна рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на мормишки..

15Грн.

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка пінопласт)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка пінопласт)

Вудочка для зимової рибалки. Пінопластова рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на морми..

15Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця Хмельницький котушка на металевій ніжці для лову риби на затемнену лунку, складається з кру..

19Грн.

Багор оцинкований 45см.

Багор оцинкований 45см.

Багор який стане відмінним помічником на зимовій риболовлі...

13Грн.