Ловля крупної плотви зимою

Зимова риболовля передбачає ловлю не тільки окуня і щуки, але і такої звичної більшості рибалкам рибки, як плотва. Плотва, хоч і кістлява риба, але вона добре підходить для смаження, а також для приготування юшки. Зовсім маленьких особин використовують в якості живця для полювання на щуку і судака з жерлицями.

Як тільки встановиться перший льодок, можна збирати снасті і відправлятися за пліткою. Вона хороша тим, що клює практично всю зиму. Винятком буде, хіба що, морозний день з вітром з півночі. Але такий день буде вихідним, як для риб, так і для рибалок.

З часом становлення льоду плотва відправиться на прокорм і з задоволенням прийме те, чим буде її підгодовувати людина. Плотва взагалі не дуже вибаглива живність по відношенню до їжі. У її раціон входить різноманітний корм: комахи, черви, рослинність. Навіть під час, коли «цвіте» вода, вона продовжує знаходити, чим харчуватися. Їй це вдається, тому що вона може змінювати свої уподобання і їсть все, що приймає її плотвиний шлунок. Саме з цієї причини плотви багато водиться в озерах і річках, ставках і інших водоймах.

Слід зазначити, що різноманітність корму може послужити нерівномірного кльову - два сидячих на віддалі один від одного рибалки можуть бути різні в рибальському щасті: у одного клює, а в іншого ні. Крім того, плотва спочатку пробує насадку, а потім заковтує її. Вона може взяти в рот наживку і тут же її виплюнути. Якщо плотві їжа не сподобалася, то кльову не буде, риба до несмачної їжі не підійде.

Незважаючи на всі ці «капризи», велику плотву взимку люблять ловити всі. Вона підходить до лунки не одна, а з товаришками по зграйці.

Взимку плотві пропонують
поласувати хробаком і мотилем, а також мормишкою з тістом. До основної їжі
потрібно підгодовування. На підгодованих лунках клювання буде хорошим.

При відсутності течії корм кидають біля гачка з насадкою. Якщо течія є, то підгодовування поміщають в спеціальну сітку і тримають його на дні. Підгодовуванням при лові крупної плітки взимку можуть бути рубані черв'яки, каші, сухарі, макуха.

Велика плотва взимку добре бере насадку, якщо вона стоїть у неї перед самим носом. Морду свою риба не піднімає і не опускає, тому вид насадки не буде її хвилювати, якщо вона буде вище її рота. Рибалці слід це знати і регулювати висоту спуска гачка з насадкою постійно.

На озері в стоячій воді приманка повинна грати. Якщо поплавок починає тремтіти, танцювати, поспішати з підсічкою не потрібно. Підсікати потрібно тоді, коли поплавок потоне зовсім або риба покладе його на бік, або потягне в сторону.

Якщо на підгодованих лунках немає клювання, потрібно міняти місце дислокації і шукати рибу на більш глибоких місцях.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля крупної плотви зимою

Схожі статті

Весняна ловля коропа

Весняна ловля коропа

Подібно всім іншим рибам наших водойм, короп схильний до впливу сезонних коливань температури води. Це проявляється не тільки в активності коропа, але і в змінах його раціону, добового режиму, місць стоянки і годівлі. Крім того, весною відбувається така важлива подія, як нерест коропа, під час якого короп перестає харчуватися і, відповідно, клювати. Всі ці фактори повинні враховуватися рибалкою, для того щоб рибалка була успішною.

Вибір місця на зимовій риболовлі

Вибір місця на зимовій риболовлі

Без вміння правильно вибрати місця ловлі риби взимку, хороше клювання риби і улов малоймовірні навіть при використанні найсучасніших рибальських снастей і кращих наживок. Сьогодні розповімо вам про те, як правильно вибирати місця для ловлі на річці взимку.

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

Поради з ловлі окуня в період глухої зими

В період глухої зими ловити рибу дуже складно. Через товстий шар льоду, кисню в водоймах дуже мало, риба практично не рухається. Але в цей час можна відправитися на полювання за окунем.

Ловля головня зимою на мормишку

Ловля головня зимою на мормишку

Протягом усієї зими, включаючи період глухої зими, головні ведуть рухливий спосіб життя і активно харчуються. Головня можна з успіхом ловити не тільки по відкритій воді незамерзаючих річок, а й з-під льоду на мормишку. Однак ловля головня зимою має свої особливості.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

18Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зи..

28Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.