Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні як і ловля іншої риби, при правильному підборі місця, снасті і тактики може принести досить непогані результати. Лящ, як всі ми прекрасно знаємо, відноситься до донних риб, і чимало часу проводить на значних глибинах і лише тільки коли з'являється перший лід, лящ починає відвідувати глибини з відміткою в 2-3 метра.

Де шукати ляща в грудні

Ловля ляща в грудні, з упевненістю можна сказати, справа досить клопітка, і тому крім правильно підібраної снасті, нам знадобиться добре знання водойми, адже ловити ляща, де попало, марна трата часу. Після того як з'явиться перший лід, скоріше за все лящ буде розташовуватися недалеко від глибоких ярів і звалів, або поруч з руслами. Також лящ як ніяка інша риба, прив'язаний до всіляких брівок. Тому пошук в зимовий час, треба починати саме з цих місць. При пошуку ляща уздовж русла, лунки слід бурити в шаховому порядку через кожні 15 метрів. Як було вже сказано лящ, дуже любить бровки, а якщо на цій брівці є так званий "стіл", то саме там ви знайдете ляща.

Незважаючи на те, що лящ може здатися всюдисущою рибою, він досить вибагливий до типу дна.

Перевагу він віддає піщаним або глинистим ділянкам, і не любить місця, де дуже багато мулу, не слід забувати і про те, що ловля ляща в грудні зажадає від рибалки правильного підбору використовуваної снасті.

Снасті для лову ляща в грудні

Вудка для лову ляща в грудні підійде практично будь-яка, головне щоб вона була з котушкою. Котушка дозволить вам ловити більше комфортно, не плутаючи волосінь. Ліски знадобиться метрів 30, діаметром 0.12-0.13. Такий діаметр буде достатнім, щоб ловити ляща до 1кг.

Якщо до вибору вудки спеціальних вимог немає, то до вибору кивка треба підійти більш серйозно. Лящ в грудні - це досить повільна риба, якщо порівнювати наприклад з окунем, ляща більше приваблюють плавні коливання блешні і повільна проводка. З цього випливає, що найкращим варіантом буде кивок довжиною 6-8см, він дозволить зменшити частоту і збільшити амплітуду.

Вибір мормишки для грудневого ляща

Ловля ляща в грудні, як втім і в інші зимові місяці, дозволяє по-експериментувати з вибором найбільш уловистих мормишок.

Хоча при активному клюванні ляща, ловити можна на мормишки різних кольорів і форм, адже лящ більше цікавиться самою насадкою, але це діє тільки в цьому випадку.

Важко сказати, на яку саме мормишку ловити ляща в грудні, для кожної водойми вона своя. Можна лише дотримуватися деяких порад, які допоможуть в зимовий час зробити правильний вибір:

  • По - перше, варто спробувати ловити ляща на приманки різних кольорів, нехай перша буде яскравіша посріблена, а друга більш тьмяна, свинцевого кольору.
  • По-друге, для лову ляща в грудні не підходять блешні які повільно планують, з огляду на свою малу вагу і постановку гачка. Клювання на такі блешні, скоріше за все будуть, але зачепистість у них дуже маленька.

Як показала практика, в зимовий час краще ловити ляща на блешні типу "Капелька" або "Уральська". Також не слід виключати мормишку типу "Дробинка", але за однієї умови, гачок повинен висуватися далеко з тіла приманки. Є ще так званий стандарт лящових мормишок. Підв'язана мормишка без насадки, повинна бути практично в горизонтальному положенні, а з насадкою, відхилятися лише на 45 градусів. Гачок повинен бути від 3.5 до 5 номера.

Насадка для лову ляща в грудні

З насадки при лові ляща в зимовий час в основному застосовують мотиля. На гачок насаджувати його слід по 6-7 штук, чіпляючи за головки. Причому останнього мотиля треба насаджувати півкільцем, це скоротить порожні клювання.

Мотиль дуже ніжна насадка, тому постійно перевіряйте в якому він стані. Лящ, одна з риб яку обов'язково треба підгодовувати. В якості підгодовування, в грудні можна використовувати того ж мотиля, доставляючи його на дно за допомогою годівниці.

Лящ дуже часто бере насадку з дна, бувають такі ситуації, коли рибалка якийсь час безуспішно грає приманкою і варто йому покласти приманку на дно слідує клювання. Можна спробувати такий варіант, сильно потрясіть приманкою біля дна і різко опустіть її на дно, після того як ляже, тихенько поворушіть, лящ напевно не зможе встояти перед такою подачею приманки.

Зимова риболовля на ляща дуже цікаве заняття, але пам'ятайте, що ловля ляща в грудні, особливо на самому початку місяця, пов'язана з великою небезпекою, так як перший лід ще не зовсім зміцнів.

  • Ловля ляща в грудні

Схожі статті

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні така ж цікава і азартна, як і в інші місяці року. Ловити щуку починають, коли перший лід досить зміцніє і вільно витримує рибалку в повному обмундируванні. Першими, що починають відвідувати рибалки в пошуках щуки, це досить невеликі річки і озера. Саме там перший лід не змушує себе довго чекати і з приходом грудня, готовий зустріти перших рибалок.

Ловля карася в грудні

Ловля карася в грудні

Карась дуже поширений в наших водоймах і прекрасно ловиться по відкритій воді, ну а як же в грудні, це перший зимовий місяць. Чи можна його ловити з таким же успіхом з льоду? Давайте спробуємо розібратися в цьому в даній статті.

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні це та риболовля, з якої починають зимовий сезон більшість рибалок. І це далеко не випадковість, адже в першу чергу перший лід сковує мілководдя і затоки водойм, а саме ці ділянки межують з місцями полювання і проживання смугастого хижака.

Ловля плотви в грудні

Ловля плотви в грудні

Плотва це дуже жива і красива рибка, напевно, тільки в її силах оживити практично будь-яку риболовлю. Але не можна наївно думати, що для її лову не потрібні навички і знання, особливо це стосується зими. У цій статті ми розглянемо, як проходить ловля плотви в грудні, які застосовуються снасті, яка наживка, що використовується в якості прикормки і взагалі які тонкощі потрібно знати, відправляючись на риболовлю за цією сріблястою «красунею».

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Вудочка зимова Житомир (Ручка пінопласт. Відкрита котушка). Довжина 30 см.

Вудочка зимова Житомир (Ручка пінопласт. Відкрита котушка). Довжина 30 см.

Ніжки що складаються. Відкрита шпуля. Знімна жердина з полікарбонату. Відсутність залишкової деформ..

18Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

34Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.