Ловля ляща в лютому

Лящ, якого доводиться ловити рибалкам в наших водоймах, в основному має масу 1-2 кг при довжині в 40см, але трапляються і досить цікаві екземпляри масою до 5 кг. У лютому ловля ляща це ціле мистецтво, яке потребує від рибалки відточених навичок і знань. Ловля ляща в лютому, як і протягом усієї зими, справа не проста. Основні труднощі полягають в пошуку стоянок лящових зграй.

Вибір місця ловлі

Основними і найбільш перспективними вважаються місця, де є глибокі звалювання, що знаходяться в безпосередній близькості з глибокими ярами або руслом. При великій концентрації ляща в водоймі, зграї лютневого ляща часто відвідують перед-руслові майданчики, ще вони називаються «поливи». Також в лютому лящові зграї часто відвідують входи в затоки, годуючись там, в нічний час на глибині 4 метрів. Але це відноситься до тих місць, де дуже хороша кормова база. І все-таки ідеальним місце, де найкраще ловити ляща в лютому, вважаються глибокі звалювання з рельєфним дном.

Пошук риби

Ми вже згадували про труднощі пошуку ляща, більшою мірою це пов'язано з тим, що лящ в лютому пересувається по водоймі по маршруту відомому тільки йому, дуже часто минаючи перспективні для лову місця. Якщо водойма не знайома, то ловля ляща в лютому може стати для вас справжньою фізичною роботою, так як доведеться пробурити дуже багато лунок в пошуках заповітного місця.

Лютий відрізняється непостійною і огидною погодою. Постійні зміни атмосферного тиску, хуртовини змінюються відлигами, все це вносить особливі корективи в денний розпорядок лютневого ляща. Найчастіше лящ активний в певні проміжки часу. Наприклад з 9 до 10 години ранку, він може брати на глибині, а з 13:00 до 15:00 відвідати верхню межу бровок. Пам'ятайте, що ловля ляща в лютому в неправильно обраному місці, просто марна трата часу, заманити його туди не допоможе навіть дуже хороша прикормка.

Снасть, на яку здійснюється ловля ляща в лютому, особливою хитрістю не відрізняється. В основному це може бути поплавкова вудка з використанням гачка і грузила, або снасть з кивком і мормишкою.

Снасті на ляща в лютому

При використанні поплавкової снасті, є свої тонкощі, які стосуються її пристрою. Тонкощі ці полягають в правильній відгрузці снасті. Снасть, при лові ляща в лютому, повинна бути так збалансована, щоб лящ при клювання не відчував ваги основного грузила. Досягається це використанням двох поплавків. Один, з яких встановлюється зверху для видимості клювання, а другий в нижній частині снасті. При правильному балансуванню грузила і поплавків, снасть працює ідеально.

Також дуже часто застосовується мормишечна снасть з використанням кивка. Така снасть теж добре себе показує взимку. Ловити на мормишку навіть більш захоплююче, адже у рибалки є можливість пограти блешнею, тим самим збуджуючи апетит ляща. Гра мормишкою може бути різною, в основному застосовують такі прийоми:

  1. Коли мормишка досягне дна, рибалка плавними рухами піднімає і опускає мормишку, додатково піднімаючи такими діями хмару каламуті. Зазвичай клювання спостерігається на паузі другого або третього підйому. Якщо клювання не послідувало, мормишку слід опустити на дно або зафіксувати над дном і почекати протягом пари хвилин.
  2. Рибалка плавно піднімає блешню на висоту 30 см від дна і також плавно сходинкою опускає її на дно, після чого витримується пауза. Якщо клювання не послідувало, можна спробувати після підйому, різко скинути мормишку і витримати паузу.

Ловити ляща в лютому краще на мормишки, що мають крапле-видну форму або витягнуту. Подовжені мормишки лящ ковтає глибше, що краще відбивається на підсікання. Звичайно, краще буде, якщо рибалка в своєму арсеналі матиме обидві ці снасті. Адже ловля ляща в лютому непередбачувана.

Протягом дня лящ може зацікавитися як нерухомою насадкою яка лежить на дні, так і граючою мормишкою. Тому, треба більше експериментувати, не зациклюючись на одній снасті.

Наживка на ляща в лютому

Ловлять ляща в лютому, як на рослинні, так і на тваринні насадки. З рослинних насадок в основному використовують тісто, картоплю, хліб, млинці або макуху. З тваринних популярні насадки, такі як черв'як, річковик, мотиль, короїд. Також в лящовій риболовлі дуже важливе місце займає підгодовування. Воно може бути різним, у кожного рибалки свої хитрощі, але я можу порадити наступний склад прикормки для ляща: кормовий мотиль, сухарі для панірування, смажене мелене насіння соняшника. Пропорції на ваш розсуд.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю ляща в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля ляща в лютому

Схожі статті

Ловля щуки в лютому

Ловля щуки в лютому

В першу чергу ловля щуки в лютому повинна вестися в місцях злиття або впадання річок або струмків, де є хоча б невелика течія яка збагачує воду киснем. Наявність бровок або перепадів глибин, буде додатковим плюсом, але особливого значення в лютому, якщо порівнювати з першим льодом, вони не мають.

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому не так однозначно хороша, як, наприклад, по першому льоду або за останнім, але все, ж він клює і часом не так погано. Правда ловити карася можна не на всьому протязі місяця і не в кожній водоймі. Більш перспективною вважається друга половина лютого, коли в цілому, спостерігається загальне потепління.

Ловля окуня в лютому

Ловля окуня в лютому

Окунь, як і всі риби, досить болісно переносить період глухої зими, а конкретно лютий. Але незважаючи на всі труднощі, окунь не перестає харчуватися, лише деяким чином змінюються його переваги щодо місць стоянок. Єдиними чинниками, які змушують змінити свої звички, є концентрація кисню у воді і міграція малька.

Ловля плотви в лютому

Ловля плотви в лютому

Плотва дуже поширена риба наших водойм і популярна серед рибалок. Хоча і за розмірами і за вагою вона відноситься до категорії середніх риб, досягаючи маси в 200грам. Популярність плотва завоювала завдяки своїй активності протягом усієї глухої зими. Звичайно, взимку кращим часом лову плотви, є перший лід та останній, але все ж ловити її можна з успіхом і в лютому, тільки для цього потрібно знати деякі нюанси які визначають поведінку цієї риби в цей період.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas..

2Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.