Ловля ляща в січні

Лящ - дуже поширена риба на території України, мешкає як в замкнутих водоймах, так і в проточних. У першому випадку це непротічні озера і кар'єри, а в другому - канали, річки і водосховища. На поведінку ляща багато в чому впливає саме характер водойми, а значить, від цього залежить і ловля ляща в січні.

Фактори що впливають на клювання ляща в січні

Добре відомо, що січень це час становлення основного льоду і якщо в цей період у водоймі зберігається сприятливий кисневий режим, то лящ залишається активним протягом усього місяця, та й зими в цілому.

Що стосується проточних озер і водосховищ, то тут з встановленням льоду, лящ переміщається на значні глибини до 10 метрів, хоча ця цифра може залежати від рівня води у водоймі. У пошуках ляща можна звичайно ґрунтуватися на свою інтуїцію, але краще все ж дотримуватися наступних улюблених лящових стоянок (кромки русел, підводні бровки, затоки і підводні височини). Крім цього січень такий час, коли лящеві до вподоби піщаний - глинистий ґрунт, а не мул як влітку.

Взагалі можна взяти за аксіому, що ловля буде більш успішною, якщо їй передують тривалі відлиги.

Хоча з іншого боку, у кожної водойми свої особливості і у ляща є свої маршрути пересування по ній, які бажано би знати. Але зазвичай, не все так ідеально як хотілося б і в цьому випадку слід ґрунтуватися на свої знання і не зайвим буде поспостерігати за місцевими лящатниками.

Частіше всього ловля відбувається за наступним сценарієм. Просвердливши лунки і визначившись з глибиною, найбільш перспективні слід підгодувати готовою сумішшю або дрібним мотилем. Перечекавши близько півгодини, можна починати по черзі обловлювати ці лунки. Якщо знайдена робоча лунка, то її доцільно підгодувати ще парою порцій мотиля. Якщо ловля ослабла, то можна перейти до перевірки наступних лунок. Ще слід врахувати, що січень час частих снігопадів зі зниженням тиску, а в таку погоду лящ може залишати ями і переміщатися на глибину до 5 метрів і менше.

Снасті на січневого ляща

Січень мало чим відрізняється від інших зимових місяців в плані застосовуваних снастей і рибалки в основному використовують мормишечну снасть, комбінуючи її поплавком і кивком. Вудильники можуть бути різними, все залежить від умов риболовлі і розміру передбачуваної здобичі. Для зручності в морозну погоду, краще використовувати вудку по-довше, а при лові великого ляща вудильник повинен бути ще і міцний.

Також ловля ляща в січні багато в чому залежить від правильно підібраного кивка. Від того який кивок буде обраний безпосередньо залежить гра мормишки. Якщо порівнювати з окуневим, то лящовий кивок значно довший до 10 см, і якщо вудильник довгий, то кивок може досягати 15 см.

Основним матеріалом, з якого виготовляються кивки, є полікарбонат і лавсан, вони дуже чуйні, не ріжуть волосінь, еластичні і не ламаються. В результаті ловля з такими кивками дуже ефективна, а головне результативна.

Волосінь, яку застосовують лящатники, має діаметр від 0.10 до 0.12 мм, тонша виправдовує себе лише при дуже слабкому клюванні.

Що стосується мормишки, то тут в ходу приманки овальної форми (уральська, мураха, плоско-овальна) ну і звичайно ж чортик, на нього лящ по колишньому непогано клює при без насадковому лові.

Використання прикормки в січні

Прикормка при лові ляща в січні, обов'язкова умова, але вона дещо відрізняється від літньої. Вся справа в тому, що обмін речовин у риб в січні сповільнюється, і корми їм потрібно на порядок менше. Тому протягом усього січня, на мій погляд, найоптимальнішим підгодовуванням є кормовий мотиль.

Але зациклюватися на ньому не потрібно, адже ловля ляща в січні може бути різноманітною і крім мотиля можуть добре працювати готові суміші, куплені в магазині і приготовані своїми руками. Можу порадити найпростіший рецепт: в якості основи пшоняна каша, додаємо панірувальні сухарі і мелений соняшник. Рецепт простий, але він працює і донині.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ляща в січні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля ляща в січні

Схожі статті

Ловля судака в грудні

Ловля судака в грудні

Багато рибалок зі мною погодяться, що судак одна з найсмачніших хижих риб наших водойм і тому ловля судака в грудні, це не просто рибалка, а пошук і ловля дуже смачного трофея.

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Січень за правом можна назвати «мертвим сезоном» для рибалки. Морози стають все міцніше, а лід все товстіше. Під потужним крижаним покривом риба відчуває нестачу кисню, що робить її малорухомою. Саме цей місяць для любителів зимової риболовлі стає в якійсь мірі перевіркою їх майстерності і знань.

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні справа не проста. Особливо до середини місяця, коли морози наростають разом з товщиною льоду, щука клює дуже мляво і неохоче. Але кожен рибалка відрізняється завидним оптимізмом, який зломити дуже важко, і тому можна сказати, що ловити щуку все ж можна, навіть в січні. Є також деякі плюси в цей зимовий час. Як відомо до середини зими кисню в воді стає дуже мало, що дуже сильно впливає на рухливість риби, навіть великі екземпляри не надають сильного опору, так як дуже ослаблені.

Ловля карася в січні

Ловля карася в січні

Раніше вважалося, що карась взимку практично не активний, і ловити його з льоду, марна трата часу. Але, це твердження виявилося оманливим до радості любителів карасьової риболовлі. Ловля карася в січні може принести рибалці не поганий улов, але як відомо, карась дуже непередбачувана риба, передбачити його клювання дуже складно, особливо взимку. Можна лише розраховувати на свої навички і сподіватися на удачу.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця пінопластова, обтічна форма, мала вага, «термосний» ефект. Така мотильниця зручна і прак..

10Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas..

2Грн.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.