Ловля на чортика зимою

Зимова мормишка з трьома гачками, що нагадує личинок бабки-лютки, серед рибалок користується заслуженою популярністю. Оскільки лютки водяться практично скрізь, то приманки, схожі на неї, привертають увагу практично всіх риб наших водойм. В рибальських колах іменується така мормишка «чортик».

Будова «чортика»

Складається «чортик» з вертикально розташованого подовженого грузила з петлею для прив'язки волосіні на одному кінці і припаяним трійником на іншому. Часто для посилення клювання при ловлі на «чортика» на гачки надягають намистинки, бісер або шматочки кембрика різних кольорів. Найчастіше чорного і білого, хоча багато рибалок використовують і намиста інших кольорів: жовті, помаранчеві, зелені, червоні. Використовують і поєднання чорного кембрика і кембрика яскравих кольорів. Саме тіло «чортика» зазвичай забарвлене в чорний колір.

Вага мормишки

Вага «чортиків» різна. Від десятих часток грама до кількох грамів. Все залежить від завдання, поставленого рибалкою перед приманкою: на дрібних «чортиків» (розміром від 5 до 10 мм і вагою до 1,5 грама) ловлять підлящика, плотву і густеру, а на великі мормишки (від 10 мм довжиною і вагою понад 1,5 грам) - окуня і ляща.

Оптимальні гачки

Звертайте увагу на гачки «чортика». При покупці краще брати «чортики» з гачками, що мають круглий загин. Вони більш уловисті, особливо при ловлі підлящика, який бере приманку, перебуваючи не в горизонтальному положенні, а «головою вниз».

Товщина волосіні

При ловлі на «чортика» малого розміру використовується волосінь 0,11-0,13 мм. На гру мормишки така товщина не має негативного впливу, але допоможе витягнути рибу вагою 300-500 грам, яка попадається на такі невеликі приманки. Для «чортиків» вагою від 1,5 грама краще поставити волосінь 0,15-0,18 мм, оскільки таку приманку може взяти і лящ, і пристойний окунь.

Підбираємо сторожок

При риболовлі на «чортика» зверніть особливу увагу на сторожок. Він повинен бути довгим (до 15 см) і дуже чутливим. Часто рибалки застосовують сторожки, зроблені з відрізка листового пластику або металу. У останніх досвідчені рибалки трохи підгинають вершинку - так досягається максимальна чутливість.

Слідкуйте, щоб при грі сторожок не посилював розкачку мормишки, коли при одному русі руки рибалки приманка робить не однин, а кілька коливальних рухів. В цьому випадку необхідно укоротите довжину сторожка або поставити більш жорсткий. Інакше у вас буде маса холостих підсічок, та й розполохати рибу такою грою приманки дуже легко.

Приманювання риби

Гра «чортиком» зазвичай спокійна, навіть млява, що складається з спокійних, м'яких коливань мормишки біля дна з невеликою амплітудою в вертикальній площині, з періодичним опусканням приманки на дно і постукуванням по ньому. Хмарки піднятої при цьому каламуті добре привертають рибу, так само, як і звук зіткнення з дном, мабуть, чимось схожий зі звуками, які видаються справжніми личинками.

Для залучення риби на гачки чортика іноді надягають мотиля, обривок хробака, опариша. Але цілком вдало можна ловити і взагалі без застосування наживок, адже «чортик» відноситься до категорії безнасадочних мормишок.

Коли робити підсічку

При клюванні на «чортика» підсічку роблять відразу ж, як тільки риба торкнеться мормишки, або трохи згинаючи, або випростуючи сторожок. Чекати не варто ні секунди, інакше риба тут же кине приманку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля на чортика зимою

Схожі статті

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Один з найефективніших і разом з тим простих способів відшукати рибу в період глухої зими - вибрати закорчовану акваторію. У ній концентруються риби самих різних видів, причому більш активних, а значить, представляють потенційні об'єкти для ловлі на різні приманки.

Ловля язя зимою

Ловля язя зимою

Найкращим часом для ловлі язя зимою є початок або кінець зими. Ловиться він в основному в світлий час доби, а найкраще вранці. Язь - дуже обережна риба, тому при ловлі з льоду переміщатися варто якомога тихіше. Взимку зловити крупного язя досить складно, тому рибалки часто задовольняються особинами дрібних і середніх розмірів.

Зимова прикормка для ловлі плотви

Зимова прикормка для ловлі плотви

Плотва - досить поширена риба для зимової ловлі. Більшість рибалок ловлять цю рибу в зимовий період, і вона часто трапляється на гачок незалежно від того, за якою рибою ви полюєте. Тому сьогодні розповімо, чим же підгодувати взимку плотву для кращого улову.

Поради по догляду за льодобуром

Поради по догляду за льодобуром

Льодобур, як і будь-яка інша річ може зламатися, тому найрозумніше постаратися не допустити його поломки, ніж потім його ремонтувати. Конструкції цих інструментів багато в чому схожі, тому і слабкі місця у них практично однакові. Ми не будемо детально розбирати, з чого складається льодобур, а обмежимося порадами по догляду за ним.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"

Мормишка свинцева "Чортик"..

10Грн.

Мормишка свинцева "Коза"

Мормишка свинцева "Коза"

Мормишка свинцева "Коза"..

8Грн.