Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Один з найефективніших і разом з тим простих способів відшукати рибу в період глухої зими - вибрати закорчовану акваторію. У ній концентруються риби самих різних видів, причому більш активних, а значить, представляють потенційні об'єкти для ловлі на різні приманки.

Переваги закорчованих акваторій зазначимо коротко: виступаючі з води дерева, пеньки, кущі, дерев'яні палі і т.д. - вірні всесезонні орієнтири, в тому числі і зимові. Риби знаходять тут укриття і корм. Неспроста деякі рибалки зі старої гвардії досі вдаються до простого, але вірного прийому. У чистій акваторії занурюють на дно через лунку невелику ялинку або в'язку ялинових гілок з прив'язаним до них каменем, створюючи тим самим притулок для риб. Ставлять на льоду тичку, щоб легко було знайти точку спуску, і через пару днів починають ловити, причому досить успішно.

Свердлимо лунки в корчаках

У період глухої зими рибалки часто ловлять в закорчованих точках озер, стариць, річок. Кількість просвердлених лунок залежить від розмірів зануреної в воду деревини. Біля невеликого пенька вистачить і однієї лунки, просвердленої впритул до нього, а коло поваленого в воду дерева можна і десяток просвердлити.

Конкретної схеми розташування лунок не існує. Зазвичай свердлять лід в декількох точках біля стовбура і між гілками з урахуванням їх розташування на дні.

Чим ближче до корчів вдається просвердлити лунку, тим більше шансів на успіх.

Чим далі лунка від деревного об'єкта, тим менше прогнозований взаємозв'язок між ним і клюванням. У десятці метрів від корча риба в один день може клювати добре, в інший - взагалі не клювати. Прив'язка до деревного об'єкту просто відсутня.

Нерідко під час свердління лунки ніж льодобура впивається в гілку. У таких випадках слід просвердлити лунку в іншій точці, не чіпаючи проходженню бура перешкоду. Варто прибрати гілку (зрізати, загнути, витягнути з води і т.д.), перевернути корч, видерти кущ або іншим чином розчистити точку для проходження оснащення, як лунка може виявитися безперспективною. Зникає специфічна, часом не зовсім зрозуміла рибалці особливість деревної «конструкції», зникають і риби.

Самі лунки теж повинні робитися з розумом. З огляду на те, що ловля в основному ведеться в прибережній акваторії на невеликій глибині, шугу і сніг краще не чистити, проробляючи лише невеликий отвір ручкою черпака або стеблом очерету для пропуску приманки. Коли клюють одні окуні, льодобур раціональніше поміняти на пешню незалежно від товщини льоду. Стук окуні люблять, а малі отвори в льоду посприяють маскуванню.

Риби які живуть в корчаках

В корчаках мешкають не тільки окуні та плотва, як прийнято вважати. Все залежить від водойми. Ловиться біля впалих або затоплених дерев лящі, головні, густера, краснопірока, пічкур, йорж. Постійними мешканцями завалених деревиною ділянок є щуки.

Причому нерідкі дні, коли мормишку раз у раз атакують невеликі плямисті хижачки, часто відкушуючи приманки.

І, навіть випустивши недомірків на волю, немає гарантії, що вони знову не попадуться. Таке траплялося не один раз. А ось балансир дрібні щуки не хватають, звідки випливає, що їх основною їжею, мабуть, є безхребетні.

Підмічено, що в річках і річкових протоках в конкретній точці коло лежачої в воді деревини в певний день частіше за все зосереджені риби якогось одного конкретного виду. А в інший день тут можна наштовхнутися на інших мешканців глибин, що надає різноманітність риболовлі, роблячи її цікавішою. Ловити різних риб в таких точках вдається вкрай рідко. Все одно риби якогось виду домінують в улові. Втім, це не відноситься до озер і ставків. В них біля одного і того ж стовбура день у день поїсть в основному риби одного виду. У рідкісних випадках прилов, скажімо, до окунів складуть кілька плотвичок.

При хороших навичках проводки приманки клювання в корчаках носять яскраво виражений характер. Риби клюють досить жадібно, немов намагаючись випередити одна одну в боротьбі за право володіти здобиччю. Часом ледь приманка йде під воду, тут же слідує клювання. Однак негативні зміни природного характеру здатні погіршити клювання. Але відсутність клювань не є ознакою відсутності риб. Вони не залишають свого притулку, а просто не видають присутності.

У такій ситуації залишається розраховувати тільки на себе і експериментувати з приманками і технікою проводки.

Снасть для ловлі в корчаках

На думку досвідчених рибалок, ловля серед безлічі підводних перешкод у вигляді сучків і гілок не вимагає модернізації оснащення, перш за все, використовуваної волосіні. Якщо при ловлі по відкритій воді це може бути проблемою, взимку все простіше.

Навіть при частих зачепах приманки наявність під рукою відчепу або хоча б довгого прута дозволяє врятувати оснащення.

Тільки при розмашистому підсіканні, а також коли на гачку опинилася велика риба, є ризик обриву приманки. Але від всього не застрахуєшся: втрати неминучі, і мормишку слід розглядати як витратний матеріал. Тому від волосіні товщиною 0,1-0,12 мм рекомендується не відмовляюся.

Безнасадочні мормишки імітують безхребетних, які у великій кількості живуть в затопленому чагарнику.

У чагарнику відмінно працюють безнасадочні мормишки практично всіх видів, які імітують звичний для риби корм. Підмічено, що в конкретній точці на певній водоймі найчастіше працюють один або кілька, але далеко не всі типи приманок. Десь риба краще клює на «личинку» і «конус» з яскравими вкрапленнями намистин і іншими «підвісками», десь - на «німфи», «банани» і т.д. Причому розмір приманок теж має велике значення. Трохи зменшив - є клювання, трохи збільшив - риба не хоче брати.

Інші приманки для безнасадочної ловлі - «кози», «чортики», «дияволи», «відьми» - теж ефективні, проте слід пам'ятати, що велика кількість гачків збільшує кількість зачепів в «міцних» місцях, причому іноді багаторазово. Тому мормишки все ж краще.

Риболовля серед корчів підгодовування не вимагає. Риба вже зібрана в одній точці, її треба лише спіймати. Так що підгодовування може виявитися зайвим. Застосовувати його варто лише в певних ситуаціях і досить помірковано.

Класично для цих цілей краще всього підходить мотиль. Він точно не зашкодить, бо постійно мешкає в водоймі. При ловлі краснопірки і плотви, коли клювання слабшає, сиплять в лунку трохи сухої манки або меленого печива, витримують паузу і знову перевіряють лунки. Експериментувати потрібно завжди.

Проводка мормишки в корчаках

Незважаючи на гадану простоту, ловля в чагарниках має масу особливостей. Вивчення конкретних місць показало, що в одних випадках біля конкретного пня варто затримаються всього на кілька хвилин. Зробити п'ять-шість проводок і, якщо немає клювань, краще не втрачати часу дарма, а перейти на інше місце. Є корчі, які за день слід обловить десяток разів, роблячи тривалі паузи між підходами.

Причому перевіряти як старі, так і нові лунки. А є не дуже помітні точки, такі як впала в воду крона зламаної сосни або ростуча з води вільха, біля яких можна провести весь світловий день, методично обловлюючи всього кілька просвердлених з ранку лунок. Риби трапляються в них регулярно, причому обов'язково знаходиться одна з лунок, що відноситься до категорії «золотих». У паузах можна приділити увагу іншим лункам або привабливим точкам. Наприклад, вивчити акваторію біля іншого корча, якщо такий є в безпосередній близькості.

Кожна проводка починається від самого верху і триває або до моменту досягнення приманкою дна, або до зупинки її біля деревної перепони. Якщо цей бар'єр розташований на половині дистанції занурення, метушитися і міняти лунку не варто. Не виключено, що цього буде достатньо для виявлення риб і отримання їх клювань. У разі зачепу звільняти приманку слід акуратно, не розгойдуючи гілки, щоб не сполохати риб.

Ще однією характерною особливістю проводки в чагарниках є її простота. Особливо це відноситься до мормишок з насадками. Досить повільного занурення приманки або невеликого похитування коло дна, щоб риба зреагувала. А в інші дні ще більший ефект дає нерухома приманка. Не завжди потрібно надавати високочастотні коливання і безнасадочним мормишкам.

На закінчення зазначимо, що в корчаках далеко не завжди живуть лише невеликі риби, тому ловити в таких місцях варто. Результати можуть вас здивувати.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Схожі статті

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою не так популярна, як наприклад ловля окуня на мормишку. Для переважної більшості рибалок йорж не представляє ніякого інтересу, тому цілеспрямовано його майже ніхто не ловить. Єдине блюдо, в якому його можна було б використовувати, це зварена прямо на водоймі юшка.

Ловля щуки зимою на блешні

Ловля щуки зимою на блешні

Коли настає зимовий сезон, більшість хижих видів риб йдуть в заздалегідь намічені місця і притримуються значної глибини. До них відноситься судак, окунь і щука. І якщо говорити про зубасту хижачку, то вже до кінця першої половини зими, вона починає переміщатися з глибоководних ділянок водойми на мілководдя, де присутній тонкий лід і достатній запас повітря.

Ловля язя зимою

Ловля язя зимою

Найкращим часом для ловлі язя зимою є початок або кінець зими. Ловиться він в основному в світлий час доби, а найкраще вранці. Язь - дуже обережна риба, тому при ловлі з льоду переміщатися варто якомога тихіше. Взимку зловити крупного язя досить складно, тому рибалки часто задовольняються особинами дрібних і середніх розмірів.

Ловля на чортика зимою

Ловля на чортика зимою

Зимова мормишка з трьома гачками, що нагадує личинок бабки-лютки, серед рибалок користується заслуженою популярністю. Оскільки лютки водяться практично скрізь, то приманки, схожі на неї, привертають увагу практично всіх риб наших водойм. В рибальських колах іменується така мормишка «чортик».

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Балалайка"

Вудочка зимова "Балалайка"

Вудочка для зимової риболовлі «Балалайка» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.