Ловля на зимові жерлиці

При всьому різноманітті зимових жерлиць в наш час є тільки дві основні тактики лову на неї хижої риби. В даній публікації ми розповімо про обидва варіанти.

Перший варіант

Для застосування першого варіанту бажано добре знати водойму, на якій будете ловити жерлицями, знати її глибину і місця проживання хижаків. Робимо 8-10 лунок таким чином, щоб між ними було не менше 10-15 м. Заміряємо і записуємо глибину в кожній лунці. В якості наживки для зимових жерлиць можна використовувати мальків плотви, окуня, йоржа, карася, їх акуратно потрібно підчіплювати на гачок за спину. При такій насадці живець має можливість вільно плавати і привертати до себе увагу хижої риби. Встановлювати зимові жерлиці потрібно в кожній лунці, а приманку опускати на глибину 30-50 см від дна.

Тепер потрібно набратися терпіння і чекати. Якщо через годину-півтора клювань не було, необхідно перевірити жерлиці. Мертвого живця міняємо на живого, а глибину зменшуємо до 1-1,5 м від дна.

Це потрібно зробити для того, щоб прощупати іншу глибину на наявність риби. Якщо і ці спроби не увінчалися успіхом, потрібно міняти місце лову і переносити жерлиці. Найімовірніше сьогодні хижакові ця ділянка водойми не до вподоби. Шукаємо інше місце. Не полінуйтеся уважно порозглядати водойму, а не просто відійти подалі і пробурити нові лунки.

Місця вашого лову повинні хоч якось відрізнятися. Такий метод вибору нового місця для установки жерлиць дає вам більше шансів нарватися на хижака.

Другий варіант

Друга тактика лову на зимову жерлицю підійде тоді, коли ви опинилися на абсолютно незнайомій вам водоймі. Ця тактика вимагає від рибалки більше зусиль і рухів. Буріть кілька лунок на відстані 10-15 м і ставите жерлиці. Установка жерлиць нічим не відрізняється від першого варіанту. Якщо покльовок протягом години або трохи більшого часу немає, знімаємо всі жерлиці і вирушаємо на нове місце і так до тих пір, поки не виявили місце стоянки хижака. В цьому випадку буримо лунок більше, ніж при пошуку риби, і ловимо до тих пір, поки є клювання.

Якщо клювання припиняється і протягом години покльовок не спостерігається, знову вирушаємо на пошуки нових місць.

Ця тактика, як показує практика, приносить більший улов, але і від рибалки вимагає великих зусиль.

Проходити по кілька кілометрів по льоду і снігу, та ще несучи на собі важке спорядження, не кожному під силу. Ви самі повинні визначитися з тією тактикою ловлі на зимову жерлицю, яка вам більше до душі.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю на зимові жерлиці, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля на зимові жерлиці

Схожі статті

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Самим невід'ємним елементом практично будь-якої рибальської снасті є волосінь. Якщо вибір кивка для зимової вудки і самої вудки можуть бути індивідуальними, тобто рибалка може опиратися на свої переваги, а зимова волосінь і критерії за якими її вибирають, є практично єдиними для кожного рибалки.

Одяг для зимової риболовлі

Одяг для зимової риболовлі

Зимова риболовля, дуже популярна на просторах нашої країни, адже цьому захопленню дуже добре сприяють кліматичні умови. Немов за графіком в кінці осені, природа поступово починає сковувати водойми льодом, і найбільш нетерплячі рибалки спрямовуються на перший лід, намагаючись не пропустити цей чудове час.

Вудочки для зимової риболовлі

Вудочки для зимової риболовлі

Основним робочим інструментом будь-якої зимової риболовлі є зимові вудки. Видима простота яких, оманлива, давно пішли ті часи, коли на звичайну паличку прив'язували волосінь, мормишку і сміливо на лід. У наш час все змінилося, від того наскільки вдало будуть підібрані вудки для зимової риболовлі, буде багато в чому залежати і улов рибалки.

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Ну ось і підійшов перший весняний місяць березень. Ранковий морозець починають змінювати вже по-справжньому теплі, весняні дні. Сонце, протягом дня починає нещадно розправлятися зі снігом і крижаним покривом водойм. Але лід, на початку місяця, як і раніше залишається товстим, здатним витримати рибалку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

16Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця Суми Тип 2 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої тру..

23Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.