Ловля окуня в лютому

Окунь, як і всі риби, досить болісно переносить період глухої зими, а конкретно лютий. Але незважаючи на всі труднощі, окунь не перестає харчуватися, лише деяким чином змінюються його переваги щодо місць стоянок. Єдиними чинниками, які змушують змінити свої звички, є концентрація кисню у воді і міграція малька.

Де шукати окуня в лютому

З першим все зрозуміло, окунь дуже вимогливий до якості води і наскільки вона насичена киснем. У лютому ви його навряд-чи зустрінете, в місцях з великою кількістю рослинності, винятком можуть бути ділянки річки з хорошою течією. Окуня в лютому може залучити практично будь-яке джерело кисню, будь то підводне джерело, струмки і річки які впадають, або великі перекати. Що стосується повноводних річок, які вливаються в більші водойми, то тут ловля окуня в лютому, буде найкращою на перед-гирловій ділянці річки. Окунь вибирає місця чисті від донної рослинності, ближче до русла. Також йому подобаються місця з окремими затопленими кущами або корчами. Саме в таких місцях ловля окуня в лютому більш успішна.

Клювання окуня в лютому

Окрім цього на активність клювання окуня може вплинути зменшення кормової бази, мальок різних риб також шукає найбільш комфортні місця на водоймі. Якщо всі водойми розглянути з точки зору активності та стійкості клювання окуня, то найкращими, звичайно ж, будуть великі річки з хорошою течією. Потім йдуть великі і глибокі водосховища, озера і ставки, ну і гіршим варіантом є невеликі озера, в яких немає циркуляції води, в таких водоймах підводне життя завмирає майже до весни.

Ловля окуня в лютому може здійснюватися або блешнінням, або з використанням мормишечної снасті.

Снасті на окуня в лютому

Вудильники застосовуються при блешнінні лютневого окуня можуть бути різними, головне щоб вони були надійні і оснащені котушкою. Також бажано замінити стандартний хлистик на довший, щоб було зручніше грати блешнею. Волосінь для лову окуня в лютому підійде діаметром 0.15 - 0.20 мм. Вважається, що більший окунь краще ловиться, якщо волосінь коричневого кольору, а невеликий краще на волосінь зеленого кольору. Кивок, повинен бути довжиною від 70 до 120 мм, виготовлений з полімерної пластини, що дозволяє рибалці забезпечувати більш плавну гру блешнею. Блешні можна застосовувати різні, просто у кожної водойми своя специфіка, на одних ловля окуня в лютому краще йде на яскраві блешні, а на інших на більш темні.

Єдине що, можна сказати з упевненістю це те, що блешніння здатне спровокувати навіть самого пасивного окуня, звичайно при правильно обраному місці і відповідній техніці.

Окунь на мормишку в лютому

Якщо ж окунь виявляє помітну активність, то ловля окуня в лютому непогано йде з використання мормишечної снасті з підсадкою мотиля. Снасть в цьому випадку більш тонка, волосінь тонша і кивок більш чутливіший. Мормишки повинні бути якомога менше таких форм як «крапля», «личинка» або «дробинка». В арсеналі рибалки повинні бути мормишки різних кольорів. Техніки гри блешнею які дозволяють ловити непоганого окуня можуть бути різні, але конкретно для лютому найбільше підійдуть такі:

  1. Мормишку з наживкою опускають на дно, піднявши на 2см від дна, починають підйом. Через кожні 5 см потрібно робити паузи з плавним погойдуванням мормишки. Досягнувши рівня 60см від дна підйом припиняють, мормишку знову опускають на дно.
  2. Мормишку з мотилем опускають на дно, ворушачи нею по дну, роблять невеликі підйоми (1см від дна). Після кожних чотирьох циклів, роблять паузу в 6 секунд, тримаючи мормишку на дні або біля нього. При цьому всі рухи повинні бути плавними.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю окуня в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!


  • Ловля окуня в лютому

Схожі статті

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому не так однозначно хороша, як, наприклад, по першому льоду або за останнім, але все, ж він клює і часом не так погано. Правда ловити карася можна не на всьому протязі місяця і не в кожній водоймі. Більш перспективною вважається друга половина лютого, коли в цілому, спостерігається загальне потепління.

Ловля ляща в лютому

Ловля ляща в лютому

Лящ, якого доводиться ловити рибалкам в наших водоймах, в основному має масу 1-2 кг при довжині в 40см, але трапляються і досить цікаві екземпляри масою до 5 кг. У лютому ловля ляща це ціле мистецтво, яке потребує від рибалки відточених навичок і знань. Ловля ляща в лютому, як і протягом усієї зими, справа не проста.

Ловля плотви в лютому

Ловля плотви в лютому

Плотва дуже поширена риба наших водойм і популярна серед рибалок. Хоча і за розмірами і за вагою вона відноситься до категорії середніх риб, досягаючи маси в 200грам. Популярність плотва завоювала завдяки своїй активності протягом усієї глухої зими. Звичайно, взимку кращим часом лову плотви, є перший лід та останній, але все ж ловити її можна з успіхом і в лютому, тільки для цього потрібно знати деякі нюанси які визначають поведінку цієї риби в цей період.

Ловля судака в лютому

Ловля судака в лютому

Судак, як усім відомо, відноситься до сімейства окуневих. Риба ця веде зграйний спосіб життя, і в більшості випадків віддає перевагу колективному полюванні. Правда такий стереотип в більшій мірі відноситься до особин середніх розмірів. Великий судак більше надає перевагу самотності, не рахуючи часу нересту, в цей час, не залежно від розмірів судак, як ні коли полюбляє компанію своїх побратимів.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

43Грн.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка Cobra (Кобра)

Котушка з заднім фрикціоном Cobra (Кобра) відмінна бюджетна модель, яка прекрасно підійде для почат..

125 - 176Грн.

Мормишка вольфрамова Гранована капля. Гачок №18. Вага 0,30гр. (117028)

Мормишка вольфрамова Гранована капля. Гачок №18. Вага 0,30гр. (117028)

Мормишка гранована крапля поширена і затребувана модель приманки трохи відрізняється від просто кра..

25Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.