Ловля окуня в період глухої зими

За вікном білосніжний пейзаж. Все укутано білою пеленою. Життя завмерло. Єдиним "живим" звуком, мабуть, радує сніг. Різкий і твердий скрип звучить друга кожному кроці пішохода. На водоймах ситуація не відрізняється від буденного життя. Безкраї пустки зледенілих водних просторів не дають навіть найменших надій на те що під ними є життя.

Але все ж найвідчайдушніші рибалки пробують рибальське щастя намагаючись зловити мало активну рибу. І у багатьох це цілком виходить.

Що ж потрібно знати для упіймання окуня в глухою зимою ....?

Ну по-перше потрібно знати кисневий режим водойми на якій ми збираємося ловити. Риба завжди буде прагнути туди де є чим дихати. Отже кисень. У великих водоймах його завжди буде більше відповідно, і клювання риби буде активнішим. До того ж в більших водоймах практично завжди є приплив свіжої води. Будь то впадаюча річечка, джерело або ж вітер який при невеликих морозах сприяє розмиванню льоду і збагаченню води киснем. У малих або закритих водоймах ситуація зовсім інша. Тут риба може навіть задихатися під час "морів", а про клювання і говорити не доводиться.

По друге потрібно підібрати приманки, які будуть викликати інтерес пасивного хижака, і провокувати його на атаку. І в цьому аспекті думки рибалок розділилися на дві основних.

Перша думка полягає в тому, що в цей період риба охочіше "ведеться" на більш легкі і менші за розміром приманки, які повільніше опускаються в товщі води і краще парять. Інша думка передбачає використання більш важких приманок, які слабо грають і не йдуть далеко від прямої осі, але при цьому мають додаткові "дратівливі" елементи у вигляді великих мормишок, "чортів", "кіз" і просто трійників з напаяними краплями які вільно пересуваються по волосіні вище основної приманки. Причому пересуватися вони повинні повільно по волосіні для того діаметр вушок підбирають поменше. Така хитрість викликає інтерес навіть у пасивного і ситого хижака. Причому спочатку на мормишку зазіхають дрібні окуньки і своїм "кіпешом" заманюють крупняка.

На початку глухої зими окунь ще дозволяє собі підніматися за рухливими приманками досить високо в товщі води. Тому настійно рекомендував би обловлювати весь діапазон глибин, аж до нижньої кромки льоду.

Така снасть крім своєї привабливості є ще й універсальною. Під час жору окунь охочіше атакує блешеньку. А в періоди апатії і не активності окунь все ж ведеться на мормишку.

Коли ж кисневий режим заганяє окунів в ступор і періоди активності скорочуються і трапляються лише рано вранці і ближче до приходу темряви, то вище обумовлений спосіб перестає працювати. І потрібно міняти тактику. В даний період рухливу мормишку вище блешні я міняю на невеликий трійник прикріплений безпосередньо до блешеньнки за допомогою заводного кільця або петлі з волосіні. Додаткову привабливість матиме трійник з крапелькою, а в ідеалі ця крапелька повинна бути з матеріалів, які можуть збирати світло. І вже по істині чарівний дефект буде коли з таким трійничком буде використовуватися блешенька темного забарвлення або потьмяніла.

І все ж самі по собі приманки, якими уловистими вони не були, не будуть самі ловити рибу. Дуже важлива гра снасті, яку здійснює рибалка. Тому потрібно шляхом проб і помилок підібрати оптимальну гру своєї снасті. Причому вона повинна змінюватися в залежності від періоду лову й активності риби. У період активності хижак буде більш охоче атакувати під час різких потяжок і високих підйомів снасті з більш сильними відхиленнями від вертикальної осі. І навпаки в періоди пасивної поведінки окунь буде відгукуватися на більш плавну проводку де снасть буде рухатися біля дна без сильного відхилення від осі і без високих польотів і стрибків.

Ще важливо вгадати робочу глибину на даній водоймі. Вона, ця сама глибина, буде робочою за спостереженнями по всій водоймі. Активний окунь буде з великою охотою атакувати в водному горизонті на відстані 1-1,5 від дна ... Тому варто в першу чергу обловить даний горизонт. А потім вже починати експерименти з глибиною при відсутності клювань в даному горизонті.

Бажаю всім трофейних клювань і безперечного рибальського успіху.

  • Ловля окуня в період глухої зими

Схожі статті

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Щоб рибалка взимку була успішною, і ви змогли повернутися додому з хорошим трофейним окунем, слід правильно підібрати снасть і мати у себе в арсеналі кілька уловистих наживок.

Зимова ловля ляща на мормишку

Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті.

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

Ловля плотви в середині зими

Ловля плотви в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

47Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Твін (З ступінчастими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Твін (З ступінчастими ножами)

Льодобур iDabur «Твін» відрізняється швидкістю буріння і простотою в експлуатації. Подвійні ножі за..

730Грн.