Ловля окуня в січні

Окунь - дуже поширений хижак. Зустріти його можна практично в будь-якій водоймі на території всієї України. Завдяки такій поширеності, саме окунь завжди стає паличкою виручалочкою, для рибалки, навіть при невдалій риболовлі.

Але, навіть не дивлячись на таку численність, січень робить і окуня, малорухливим і неактивним. Дуже сильний вплив на окуня в зимовий час надає, наскільки водойма залишається, багата киснем. Якщо кисню у воді достатньо, то окунь тримається у верхніх межах берегових звалів, старих русел, підтоплених ярів, вважаючи за краще тверде дно, покрите корчами, ближче до стоянок дрібної риби. Хоча, дрібні матросики, можуть протягом усієї зими, промишляти в береговій лінії, недалеко від заростей очерету.

Знання акваторії - запорука успіху

Якщо ж водойма не проточна, то до січня окунь починає відчувати брак в кисню. Зграї полосатиків різко скорочують район своїх пересувань і діляться на невеликі групи чисельністю 5-8 особин. Тому, щоб ловля окуня в січні була успішною, рибалка повинен дуже добре орієнтуватися на водоймі.

Ловля окуня в січні, стає досить трудомістким заняттям, адже якщо не знати точної стоянки хижака, доведеться не мало походити і пробурити не один метр льоду. Січень - місяць лютих морозів і пронизливого холодного вітру, це доставляє масу незручностей не тільки рибалці, а й самій рибі. Окунь в цей зимовий час, перебирається на глибину в ями, температура води в таких місцях не опускається нижче чотирьох градусів, що хоч в якійсь мірі підтримує рибу в активному стані.

Що потрібно рибалці для ловлі окуня в січні

Арсенал рибалки, на який проходить ловля окуня в січні, невеликий. В основному це вудка з мормишечною снастю і снасть, яка використовується при стрімкому блешнінні, можуть також застосовуватися вудки налаштовані під ловлю на поплавок, але це рідше. В основному застосовуються вудки оснащені котушками, така снасть набагато зручніше в застосуванні, особливо для любителів ловити окуня.

Хлистик на вудці повинен бути довжиною не менше 15см, такий розмір дозволить в достатній мірі створювати потрібну амортизацію при підсікання, і охороняти волосінь від обриву. Звичайно, дрібних полосатиків можна ловити на будь-яку вудку, але якщо є хоч найменша ймовірність зловити гідного примірника, то снасть повинна бути відповідною.

Діаметр волосіні в основному вибирається в межах до 0.15мм, так як більш тонка снасть приносить більше клювань.

Кивок повинен бути не дуже жорстким і довжиною до 10см. Важливо, щоб кивок був грамотно відрегульований, він повинен лише трохи згинатися під вагою мормишки інакше буде дуже важко побачити клювання.

Ловля окуня в січні набагато краще і ефективніше, якщо застосовувати мормишечну снасть, але тут є свої але. З приходом глухого сезону, окунь стає, дуже перебірливий до приманок і гри ними, його більше цікавить більш млява гра або навіть її повна зупинка, мормишку краще використовувати більш об'ємну, але не довше 7 мм. Добре себе показали мормишки типу «чортик». Щоб підвищити ефективність мормишки, можна використовувати різнокольорові шерстинки, прив'язані до цівки.

Насадки в основному використовуються наступні, мотиль, гнойовий черв'як, опариш, шматочки філе з риби, очей самого окуня, але в більшій мірі рибалки використовують мотиля.

Ловля окуня в січні на блешню трохи гірша, ніж на мормишку, але все ж, як варіант її виключати не можна. Все блешніння, завжди починається з великої роботи льдобуром. Буриться з десяток лунок, для початку, в напрямку від берега і починається їх облов. Якщо окуня при блешнінні не знайшли себе в жодній з лунок, то фізичну роботу слід продовжити, відійшовши в сторону на 200 метрів.

Ловити окуня можна на різні блешні довжиною 3-4 см. За кольором, вони можуть бути червоні, білі або комбінувати в собі кілька кольорів. У яскраві сонячні дні краще себе показують більш тьмяні виготовлені з латуні або міді, в похмурі дні ефективні блешні з білих металів. Найчастіше окунь спокушається блешнею, яка в воді йде, не дуже швидко, тому, немає особливої ​​необхідності безперервно смикати вудкою при блешнінні. Краще після пари підняттів, покачати блешнею коло дна або постукати по ньому.

  • Ловля окуня в січні

Схожі статті

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні справа не проста. Особливо до середини місяця, коли морози наростають разом з товщиною льоду, щука клює дуже мляво і неохоче. Але кожен рибалка відрізняється завидним оптимізмом, який зломити дуже важко, і тому можна сказати, що ловити щуку все ж можна, навіть в січні. Є також деякі плюси в цей зимовий час. Як відомо до середини зими кисню в воді стає дуже мало, що дуже сильно впливає на рухливість риби, навіть великі екземпляри не надають сильного опору, так як дуже ослаблені.

Ловля карася в січні

Ловля карася в січні

Раніше вважалося, що карась взимку практично не активний, і ловити його з льоду, марна трата часу. Але, це твердження виявилося оманливим до радості любителів карасьової риболовлі. Ловля карася в січні може принести рибалці не поганий улов, але як відомо, карась дуже непередбачувана риба, передбачити його клювання дуже складно, особливо взимку. Можна лише розраховувати на свої навички і сподіватися на удачу.

Ловля плотви в січні

Ловля плотви в січні

Січень - місяць досить складний для рибалок в плані риболовлі. Багато видів риб втрачають колишню активність, і рибалка стає не такою азартною і продуктивною. Але ловля плотви в січні може оживити настільки непростий місяць і принести непогані результати, при правильно обраній тактиці і грамотному використанні приманки.

Ловля судака в січні

Ловля судака в січні

Судак протягом всієї зими зберігає стан, який дозволяє йому досить активно пересуватися по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалці не слід виключати з зимового сезону місяці, так званої глухої зими, адже навіть ловля судака в січні може бути досить не поганою. Єдине що належить рибалці це постійний пошук судакових стоянок.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

47Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.

Трійник Owner №16. З флюоросцентною капелькою (Під балансир)

Трійник Owner №16. З флюоросцентною капелькою (Під балансир)

Трійник для балансира з флюоросцентною краплею Owner.Додаткова інформація: Номер гачка: 16..

17Грн.