Ловля окуня зимою

Окунь - одна з найпопулярніших риб, яку ловлять взимку. В першу чергу це пов'язано з тим, що цей хижак зустрічається повсюдно і з тим, що його активність взимку падає незначно і він так само жадібно кидається на приманки навіть в цю холодну пору року.

Ловля окуня взимку є одним з найпоширеніших занять зимових рибалок. Багато рибалок знають всі тонкощі зимової ловлі окуня, але є і такі, які ще не набралися достатньо досвіду і їм потрібна інформація про кращі приманки і місця лову окуня. Так ось, ця стаття буде корисною не тільки для новачків, але і для бувалих рибалок теж, оскільки в ній ми розкриємо багато хитростей і тактик ловлі окуня, про які не знає навіть більшість досвідчених рибалок.

Де ловити окуня взимку

Взимку окунь вважає за краще триматися в неглибоких місцях. Годується в основному в заростях прибережної рослинності, де завжди багато дрібної рибки, яка власне і є його кормом. Тому шукати окуня варто недалеко від берега на глибині не більше двох метрів. Найбагатшими на окуня місцями є невеликі затоки і затони, оточені з усіх боків очеретом.

Ловля окуня взимку передбачає постійні пошуки. Щоб знайти стоянку окуневої зграйки іноді доводиться бурити не один десяток лунок. А після того, як окунева база знайдена, буріння не припиняється, адже потрібно обловити цю ділянку якнайкраще. Якщо постаратися, можна з цієї зграйки висмикнути один-два десятка полосатиків і йти на пошуки нових місць багатих на окуня.

Ближче до середини зими окунь переходить на більш глибокі ділянки водойми, а в прибережну зону повертається в її кінці. З передчуттям закінчення морозів окунь стає активніше і зимовий лов окуня стає результативніше.

Правильний вибір місця лову окуня взимку - це вже половина успіху. І хоча окунь може клювати в будь-якій точці водойми, все-таки хочеться бачити не випадкові його клювання, а дійсно хороший кльов. Спеціально для Вас ми розкриємо деякі секрети стоянки окуня в зимовий період. Перерахую кілька місць, в яких на будь-якій водоймі окунь віддає перевагу зимувати. Досвідчені рибалки завжди тримають в таємниці, як вони визначають місця активного клювання окуня, але ми відкриємо цю завісу.

  1. Мало знати, що окунь взимку тримається на мілководді. Так ось, саме уловисте місце - це мілина поблизу від ям. Тобто Ви повинні знайти не просто невеликий рівну ділянку, а вихід з ями. Якщо Ви знайшли яму, глибиною допустимо 6 метрів, а на виході з неї глибина 2 метри - це саме те місце, де можна знайти великі зграї зимового окуня.
  2. Не варто йти на середину озера або річки, навіть якщо там скупчилися всі інші рибалки. Найперспективніші місця лову окуня знаходяться недалеко від берега. Шукайте ділянки з поваленими в воду деревами, буріть лунки на межі чистої води із залишками очерету і вибирайте місця з глибиною від одного до двох метрів.
  3. Рибалкам, які ловили на цій водоймі окуня на спінінг, буде легко визначити закорчовані ділянки водойми або різні укриття на дні. Окунь завжди скупчується на таких ділянках, де можна сховатися. Це необов'язково повинні бути корчі. Великий камінь теж легко стане укриттям і улюбленим місцем окуня.
  4. І ще одне гарне місце для лову окуня взимку - тверда ділянка водойми. Це відноситься тільки до замулених водойм. Якщо знайти на такій водоймі ділянку дна з твердою поверхнею - плити, пісок, галька і т.д., то ловля окуня буде дуже результативною.
  5. Бувало таке, що окунь відмовлявся клювати і де б не була просвердлені лунка - тиша. Але в відчайдушних пошуках я пробурив лунку на мізерній глибині, що навіть бур разом з осколками льоду виніс на поверхню бруд. Товщина води там між льодом і дном становила 10-15 см, не більше. І яке ж було моє здивування, коли пішли клювання! Причому траплялися виключно великі окуні по 300-500 грам. Швидше за все вихід окуня на таку мілину пов'язаний з наявністю в таких місцях малька. Окунь виходить харчуватися в такі зони досить часто. Так само не раз клювала в таких місцях і щука. Тому такі місця є досить перспективними. І в той час, коли інші рибалки намагаються зрозуміти куди поділося клювання, ви можете з успіхом наловити пару десятків полосатиків на мілині.

Ось тепер, коли Ви знаєте перспективні місця лову окуня, Ви «озброєні і небезпечні». Залишилося тільки підібрати правильний час лову і приманки. Про це і поговоримо далі.

На що і як ловити окуня зимою

Наступним кроком до успішної ловлі окуня взимку стане вибір приманки. Від того, наскільки вдало Ви зможете підібрати приманку буде залежати і Ваш улов.

Для лову окуня застосовують:

  • Мормишки;
  • Блешні;
  • Балансири.

Якоїсь особливої ​​снасті для зимової ловлі окуня не потрібно, хоч він і може надати цілком гідний опір. Це може бути звичайна зимова вудка, але бажано застосовувати довший кивок для кращого заглушення ривків хижака після підсічки. Волосінь застосовується зазвичай в межах 0,08-0,2 мм.

Давайте ж тепер докладніше розберемо приманки для зимової ловлі окуня і навчимося вибирати дійсно ефективні.

Мормишки на окуня

Мормишка - чудова приманка. Можна використовувати як безнасадочні мормишки, так і мормишки з підсадкою на гачок мотиля. Ловля окуня на мотиля взимку іноді буває дуже вдалою і рятує, коли окунь зовсім не реагує на безнасадочну мормишку. Отже, потрібно визначитися з формою і кольором мормишки. Але колір і форма мормишки грають другорядну роль. Головне підібрати правильну вагу і розмір мормишки. Ідеально, якщо мормишка на окуня буде важити 0,2-0,3 грама, а довжина її 2-4 мм. Уважно купуйте мормишки. Не беріть мормишки з дуже маленьким гачком і звертайте увагу на його якість - він повинен бути гострим. Бажано на мормишку надягати пару штучок мотиля. Саме така кількість ідеально підходить для лову окуня. Якщо глибина в місці лову невелика, то і підгодувати лунку мотилем не завадило б.

Я помітив, що окунь краще реагує на мормишки світлих кольорів. Форма мормишки практично ніколи не грає великої ролі. Найголовніше - підібрати гру мормишкою. Саме на гру мормишки найбільше реагує окунь. Пробуйте спершу здійснювати більш спокійні рухи, піднімаючи її і знову опускаючи на дно. Якщо окунь не реагує, спробуйте спровокувати його більш різкими рухами і не забувайте робити паузи в грі. Паузи до 10-15 секунд. Саме під час пауз в основному відбуваються клювання хижака.

Іноді окуня провокує на клювання опускання мормишки на дно або її ворушіння там. Коли мормишка піднімає хмару каламуті, окунь вирішує що це порсається в мулі дрібна рибка або жучок і у нього спрацьовує інстинкт мисливця. Так само добре окунь реагує на тремтіння мормишки під час її підняття і опускання вертикально. Розхитування мормишки з боку в бік не рекомендуються. Окунь майже ніколи не реагує на таку гру. Ловля окуня на мормишку підходить для початківців зимових рибалок. Тому що мормишка не вимагає особливої ​​гри, щоб залучити окуня і навіть якесь її ворушіння може спровокувати окуня на клювання.

Зимові блешні на окуня

Ще однією уловистою приманкою для лову окуня взимку є зимова блешня. Блешня на окуня не повинна бути великою. Чим дрібніше блешня, тим більше клювань, але разом з тим більше клювань дрібного окуня. Також, підбір блешні за величиною залежить від періоду лову. На початку і в самому кінці зими можна використовувати блешні побільше, а ось в середині зими навіть великий окунь швидше візьме дрібну блешню, ніж велику. Справа в тому, що окунь в середині зими знесилений, йому не вистачає кисню і важко впоратися з великою здобиччю.

Ну і дуже важливо - вміння правильно грати блешнею. Це складніше, ніж здійснювати гру мормишкою. Але, тим не менш, навчитися цьому досить легко. Варто враховувати, що у кожної блешні гра унікальна і варто попрактикуватися у ванній або на відкритій воді протестувавши гру кожної блешні і побачити її своїми очима.

Варіантів блешніння окуня взимку безліч, але досить знати хоча б кілька з них. Наприклад:

Різкі помахи кивком вгору. Блешня повинна підскочити приблизно на півметра. Спочатку блешня знаходиться в декількох сантиметрах від дна. Але Ви повинні моментально опустити руку в початкове положення, щоб блешня опускалася під власною вагою, створюючи привабливу гру для окуня. Не поспішайте робити наступний ривок, витримайте паузу - 10-15 секунд.

Плавне підняття блешні. Так само, блешня знаходиться в декількох сантиметрах від дна і плавно починає підніматися вгору, здійснюючи по шляху невеликі коливання. З кожним сантиметром прискорюємо блешню, можна піднімати блешню на повністю витягнуту руку над головою. Потім плавно повертаємо блешню в початкове положення. Пауза робиться і в нижній і верхній точці.

Можна просто робити коливальні рухи блешнею, злегка піднімаючи і опускаючи її. Кожні 10 секунд робимо паузу на кілька секунд. Пам'ятайте, пауза - це основа техніки. Саме під час пауз окунь кидається на блешню.

Балансири на окуня

Зимова ловля на балансир може показати дуже непоганий результат. Гра балансира настільки приваблива для окуня, що він може не ловиться на інші приманки, але перед балансиром не встоїть. Різноманітні форми, розміри і кольори балансирів дозволяють рибалці широко розгулятися і підібрати оптимальний варіант. А оптимальний варіант підбирати краще безпосередньо на водоймі. Адже у окуня в кожній водоймі свої вподобання і смаки.

При ловлі окуня взимку на балансир, досить просто підкидати його сантиметрів на 20-30 вгору, а гра балансира починається саме при падінні. Кожен балансир відіграє по своєму, тому не так важливий колір балансира, як його гра. Спробуйте половити на один балансир, якщо клювань немає, візьміть інший балансир такого ж розміру, але з іншою грою. Якщо зміна балансира не допомогла, можливо справа в розмірі або кольорі. Спробуйте взяти балансир поменше. Колір балансира досить міняти з темного на світлий або отруйний і навпаки. Зміна балансира світлого кольору на інший світлий колір результату не дасть, подіє тільки зміна на повністю протилежний колір.

Коли краще ловиться окунь взимку

Оптимальний час лову окуня в зимовий період залежить від глибини зими. Пояснюю: коли зима тільки почалася, найкраще ловити окуня вранці і після обіду. В обідній час, окунь втрачає активність, його клювання або зовсім відсутні, або стають дуже слабкими.

Інша справа період глухої зими. У самому розпалі зими - січень-початок лютого, окунь клює гірше. Активність окунь тепер проявляє в середині дня. Якщо погода хороша, то час клювання окуня буде довшим, при поганій погоді, хурделиці, окунь може зовсім не клювати.

Але як тільки глуха зима закінчується, окунь знову переходить на ранковий і вечірній кльов. Клювання окуня стають більш потужними і активними. Він відчуває швидке закінчення зими і знаходиться в піднесеному настрої, що добре позначається на його клюванні.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю окуня зимою, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля окуня зимою

Схожі статті

Ловля плотви в лютому

Ловля плотви в лютому

Плотва дуже поширена риба наших водойм і популярна серед рибалок. Хоча і за розмірами і за вагою вона відноситься до категорії середніх риб, досягаючи маси в 200грам. Популярність плотва завоювала завдяки своїй активності протягом усієї глухої зими. Звичайно, взимку кращим часом лову плотви, є перший лід та останній, але все ж ловити її можна з успіхом і в лютому, тільки для цього потрібно знати деякі нюанси які визначають поведінку цієї риби в цей період.

Ловля судака в лютому

Ловля судака в лютому

Судак, як усім відомо, відноситься до сімейства окуневих. Риба ця веде зграйний спосіб життя, і в більшості випадків віддає перевагу колективному полюванні. Правда такий стереотип в більшій мірі відноситься до особин середніх розмірів. Великий судак більше надає перевагу самотності, не рахуючи часу нересту, в цей час, не залежно від розмірів судак, як ні коли полюбляє компанію своїх побратимів.

Зимова ловля плотви

Зимова ловля плотви

Почнемо з питання, коли ж починати ловити плотву взимку? Зимова ловля плотви починається відразу, як тільки водойма вкрився льодом. Саме в цей період плотва починає шукати їжу і охоче клює на різні пропоновані приманки, так як вся рослинність у водоймі остаточно пропала. При хороших погодних умовах, клювання плотви може залишатися стабільним протягом усієї зими. Погіршення клювання плотви можуть спостерігатися лише при досить суттєвому погіршенні погоди, а так само при сильному північному вітрі, що супроводжується морозами.

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Сучасні зимові мормишки - це поєднання ваги, матеріалу, кольору, форми, а також різних підсадок штучного і природного походження. На перший погляд можна сказати, що більш простого елемента оснащення просто немає, але це не так, на вибір конкретної мормишки впливають багато факторів: де ви збираєтеся ловити, яку рибу, і яка погода при цьому буде.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

48Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 25гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 25гр.

Бокоплав Select Флуоресцентний - це поєднання класичної форми і оригінального забарвлення приманки...

79Грн.