Ловля плотви в лютому

Плотва дуже поширена риба наших водойм і популярна серед рибалок. Хоча і за розмірами і за вагою вона відноситься до категорії середніх риб, досягаючи маси в 200грам. Популярність плотва завоювала завдяки своїй активності протягом усієї глухої зими. Звичайно, взимку кращим часом лову плотви, є перший лід та останній, але все ж ловити її можна з успіхом і в лютому, тільки для цього потрібно знати деякі нюанси які визначають поведінку цієї риби в цей період.

Активність плотви в лютому

Існує такий факт, що взимку і це стосується лютого, активність плотви визначає не тільки збагаченність води киснем, а й температура води. Досвідчені рибалки давно помітили, що в водоймах, де немає течії або вона дуже слабка, плотва намагається триматися в місцях, де вода тепліша, нехай навіть на частки градуса. А тепліше вода, звичайно ж, на глибині, але тут спостерігається нестача кисню, тому плотві доводиться триматися на кордоні, де середній баланс між температурою води і вмістом кисню.

Зовсім інша обстановка в проточних водоймах, тут вміст кисню більш менш рівномірний по всій водоймі, тому більш теплі місця мають вирішальне значення. Тут більше корму, що і вабить зграї плотви саме туди. Ловля плотви в лютому помітно краща під час снігопадів які супроводжуються несильними вітрами. Також ловити плотву можна під час тривалих відлиг з рівномірною температурою і похмурою погодою.

Плотва дуже залежна від атмосферного тиску, часті скачки в ту або іншу сторону, просто пригнічують рибу.

Снасті на плотву в лютому

До снасті потрібно поставитися більш серйозно, адже ловля плотви в лютому істотно відрізняється від лову в інші місяці. Ловити плотву можна як мормишечною снастю, так і поплавковою. Волосінь, товстіше 0.10 мм ставити не варто, причому ваги мормишки повинно вистачати, щоб волосінь витягувалася в пряму лінію. Кивок повинен бути дуже чутливим, і відображати навіть саме найменше клювання. Мормишки можуть бути різними, тому що дуже складно сказати на які саме, ловля плотви в лютому буде кращою. Тому в арсеналі рибалки повинен бути досить великий вибір дрібних мормишок.

Ловля плотви на мормишку в лютому

У кожного рибалки свої секрети, але в основному ловля плотви в лютому відбувається на мормишки темного або зеленого кольору, також використовують свинцеві сірого кольору, мідні і латунні. Добре себе зарекомендували мормишки типу крапелька, мураха і коза, останнім часом дуже широко застосовуються мормишки під назвою «чортик», оснащені трьома гачками. Гра мормишкою в чомусь схожа з грою при лові окуня. Проводка починається з дна, при цьому мормишці надається плавна гра з невеликою амплітудою. Гра чергується з паузами.

Плотва дуже невибаглива риба, раціон харчування у неї досить великий. Плотва поїдає різних личинок, молюсків, черв'яків, любить зелену водорість кулястої форми і шовковицю.

Взимку в основному, рибалки ловлять плотву на мотиля, хробака, опариша, тісто, хліб або річковика.

Прикормка для плотви в лютому

Ловля плотви в лютому не може бути досить успішною, якщо рибалка не користується підгодовуванням. На мій погляд, підгодовування повинно використовуватися обов'язково. В якості підгодовування можна використовувати куплене в магазині, або приготувати самому. Також можна використовувати дрібного кормового мотиля, в деяких ситуаціях він навіть краще, ніж магазинне підгодовування.

Використовуючи підгодовування, без годівниці рибалці не обійтися, але тут є кілька нюансів. Годівниця повинна бути невеликою, її обсяг повинен вміщати дві сірникові коробки дрібного мотиля. Отвори в годівниці повинні дозволяти проникати мотилеві назовні. Годівниця повинна опускатися не в робочу лунку, а в 20 см від неї. При цьому мотиль або підгодовування будуть поступово вимиватися з годівниці, утримуючи плотву в активному стані в зоні лову.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю плотви в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля плотви в лютому

Схожі статті

Ловля ляща в лютому

Ловля ляща в лютому

Лящ, якого доводиться ловити рибалкам в наших водоймах, в основному має масу 1-2 кг при довжині в 40см, але трапляються і досить цікаві екземпляри масою до 5 кг. У лютому ловля ляща це ціле мистецтво, яке потребує від рибалки відточених навичок і знань. Ловля ляща в лютому, як і протягом усієї зими, справа не проста.

Ловля окуня в лютому

Ловля окуня в лютому

Окунь, як і всі риби, досить болісно переносить період глухої зими, а конкретно лютий. Але незважаючи на всі труднощі, окунь не перестає харчуватися, лише деяким чином змінюються його переваги щодо місць стоянок. Єдиними чинниками, які змушують змінити свої звички, є концентрація кисню у воді і міграція малька.

Ловля судака в лютому

Ловля судака в лютому

Судак, як усім відомо, відноситься до сімейства окуневих. Риба ця веде зграйний спосіб життя, і в більшості випадків віддає перевагу колективному полюванні. Правда такий стереотип в більшій мірі відноситься до особин середніх розмірів. Великий судак більше надає перевагу самотності, не рахуючи часу нересту, в цей час, не залежно від розмірів судак, як ні коли полюбляє компанію своїх побратимів.

Ловля окуня зимою

Ловля окуня зимою

Окунь - одна з найпопулярніших риб, яку ловлять взимку. В першу чергу це пов'язано з тим, що цей хижак зустрічається повсюдно і з тим, що його активність взимку падає незначно і він так само жадібно кидається на приманки навіть в цю холодну пору року.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця пінопластова, обтічна форма, мала вага, «термосний» ефект. Така мотильниця зручна і прак..

10Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Годівниця зимова Конус 75мм. Adams. Оснащена

Годівниця зимова Конус 75мм. Adams. Оснащена

Годівниця оснащена пластикова з відкидною кришкою.Додаткова інформація:Виробник: AdamsДовжина, мм.:..

23Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

23Грн.