Як ловити плотву в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки. Причому зграйка, виявлена по першому льоду, буде стояти там, швидше за все і в глуху зиму.

При вдалому бурінні лунок в тому місці, де розташована зграйка, ловля плотви буде, швидше за все, відбуватиметься весь день. Але може бути такий варіант, що рибалка, що сидить поруч, тягає з лунки рибку за рибкою, а ви продовжуєте сидіти без жодного клювання. Пояснюється це тим, що, швидше за все ви не потрапили в місце дислокації зграйки, тому краще спробувати прорубати лунки уздовж берегової лінії, по якій знаходиться вдала лунка.

Снасть з чутливим кивком

Радує те, що голодна плотва майже не розбирає, що хватає, а при відлизі стає більш активною. Тому снасть краще вибрати з глухим оснащенням, яка вважається більш чутливою. Зимова вудка з кивком - безпрограшний варіант. Адже з її допомогою підсікання і виведення практично завжди закінчується успіхом. Деякі рибалки не менш вдало ловлять на поплавкову донну вудку. Волосінь беруть тонку, діаметр якої повинен складати не більше 0,08 мм. Мормишка невелика 2,0-3,0 мм, з гострим гачком №20-22. А ось вид мормишки безпосередньо залежить від того, яка водойма. Тому, щоб ловля плотви в середині зими не засмутила результатом, в арсеналі повинна бути мормишка як «чортик», так і «коза».

Насадити на мормишку мотиля або опариша, краще це робити «колечком», або «панчохою», так для плотви наживка виглядає більш привабливо. Придбавши в спеціалізованих магазинах штучну наживку, яка імітує мотиля, можете бути впевнені, у плотви вона піде на ура, а значить і ваша ловля плотви в середині зими.

Гра з наживкою

Грати з наживкою треба правильно, щоб не сполохати рибку. Плавно, без різких рухів опускаєте наживку до самого дна, робите паузу на кілька хвилин, і знову не поспішаючи піднімаєте. Рибка повинна зробити клювання саме під час паузи.

Що стосується прикормки, вона, звичайно потрібна для того щоб зосередити увагу зграйки на лунці. Сиплячи по трішки манку, обсмажену на сковороді, сухарі, ви робите рибку більш активною. Півлітра присипки вистачає на цілий день, так що розраховуйте норму прикорму виходячи з цієї цифри.

Клювання досить слабке, тому й потрібна вудка, що має чуйний кивок. Так що, дізнавшись премудрості лову зимової плотви, можете сміливо вирушати на риболовлю.

  • Як ловити плотву в середині зими

Схожі статті

Зимова ловля ляща на мормишку

Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті.

Ловля окуня в період глухої зими

Ловля окуня в період глухої зими

За вікном білосніжний пейзаж. Все укутано білою пеленою. Життя завмерло. Єдиним "живим" звуком, мабуть, радує сніг. Різкий і твердий скрип звучить друга кожному кроці пішохода. На водоймах ситуація не відрізняється від буденного життя. Безкраї пустки зледенілих водних просторів не дають навіть найменших надій на те що під ними є життя.

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Багато з рибалок знають, що однією з найскладніших і важких операцій під час проведення зимової риболовлі є процес створення лунок в льоду. На початку зими, при перших заморозках, шар льоду характеризується крихкістю і буває не більше п'яти сантиметрів завтовшки. Тому в цю пору можна обійтися невеликим набором інструментів і докласти до цього менше зусиль.

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Взимку при лові на течії або великій глибині рибалки використовують більш важку мормишку. В таких умовах у неї є дві переваги: ​​вона швидко опускається на дно і течія її не зносить. Але на багатьох водоймах рибу лякає велика приманка, особливо в період глухої зими, що істотно знижує кількість клювань.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова IFR -1000 це відмінний економічний варіант вудилища для зимової риболовлі. Морозості..

20Грн.