Ловля плотви в січні

Січень - місяць досить складний для рибалок в плані риболовлі. Багато видів риб втрачають колишню активність, і рибалка стає не такою азартною і продуктивною. Але ловля плотви в січні може оживити настільки непростий місяць і принести непогані результати, при правильно обраній тактиці і грамотному використанні приманки.

Плотва одна з тих риб, яка зберігає середню активність практично протягом всієї зими, навіть в січні її можна непогано ловити поряд з такими рибами як підлящик і густера. Ловля плотви в січні, як правило, відбувається на значних глибинах. Помічено, що плотва дуже рідко залишає взимку ті місця, де вона з успіхом ловилася по першому льоду. Просто зграйки стають більш компактні і плотва менше рухається. Якщо з початком зими рибу можна було ловити практично по всій водоймі, то ловля плотви в січні, стає складнішою. Плотву доводиться шукати і вона не так завзято кидається на підгодовування, як це відбувається в інші сезони.

Місця стоянки плотви в січні

Дуже часто буває так, що, потрапивши на місце, де риба стоїть, її можна з успіхом ловити практично цілий день, хоча якщо відійти на десять метрів в сторону ви можете не побачити жодного клювання. Тому не варто сідати ловити на некоректній відстані до більш щасливого рибалки, він скоріше за все зібрав вже під лункою всю рибу яка поблизу стоїть і вам навряд чи посміхнеться удача. Краще в цьому випадку шукати свою рибу, просуваючись уздовж тієї ж лінії, на якій була виявлена ​​плотва.

Також не варто ловити рибу взимку зі старих чужих лунок, навіть якщо ви бачили, що вони не погано працюють, краще пробурити нову в парі метрів - це частіше принесе успіх.

Снасті для ловлі плотви в січні

Ловля плотви в січні найчастіше здійснюється на кивкову або поплавкову снасть. Приманка використовується різна, але в основному використовують мормишку з підсадженим мотилем. Іноді плотва спокушається на просту кульку пінопласту.

Січень місяць не простий він зажадає від рибалки прояви всіх навичок і рибальських вмінь. Гра при використанні кивкової снасті повинна бути плавною, зі збільшеними до 3 хвилин паузами і без ривків. Іноді буває так, що плотва бере тільки на стоячу приманку, в цьому випадку, щоб ловити плотву, можна використовувати до трьох вудок, але сильно цією порадою не захоплюйтеся.

Часто взимку буває так, що плотва просто ігнорує мормишку, в цьому випадку успіх принесе добре збалансована поплавкова снасть. Гачки має сенс використовувати якомога дрібніше і мотиля насаджувати ( «панчохою» або «колечком») одного або навіть половинку.

Використання підгодовування

Прикормка взимку повинна бути досить помірною, особливо при лові плотви, цілком підійдуть панірувальні сухарі або прості сухарі, також як підгодовування підійде обсмажена манка. У січні ловля плотви може бути успішною і без підгодовування, але підгодовування допоможе зробити рибу більш впевненою і активною.

Підгодовувати слід невеликими порціями, але частіше. Зазвичай півлітрової банки вистачає на всю денну риболовлю. Якщо плотву доводиться ловити коло самого дна і глибина при цьому більше 5 метрів, в цьому випадку треба використовувати спеціальну годівницю. Вона допоможе доставити підгодовування швидко і без особливих втрат. При використанні годівниці, суміш готується ще дрібніша. Витрушується вона на глибині 2 метрів від дна, при цьому утворюється стійка хмара, якої вистачає приблизно на 40 хвилин риболовлі. При вилові декількох великих екземплярів плітки, слід перейти на поверхневе годування.

Взимку можна також використовувати в якості прикормки кормового мотиля, але якщо ви приїхали ловити плотву, таке підгодовування звичайно не використовують. Просто створюється велика ймовірність привернути окунів або йоржів, які обов'язково відтіснять плотву від прикормки.

Мотиль хороший як доповнення до основної прикормки, особливо якщо треба підтримати активність плотви при лові на глибині до 4 метрів. Час про час в лунку кидається щіпка з п'яти або десяти мотилів. Треба пам'ятати правило, що сенс підгодовування плотви взимку полягає не в тому, щоб наситити рибу або приманити її зі значної відстані, а в тому, щоб риба сконцентрувалася біля лунки, і серед особин виникла висока харчова конкуренція, яка змушувала б плотву триматися в місці лову.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю плотви в січні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля плотви в січні

Схожі статті

Ловля карася в січні

Ловля карася в січні

Раніше вважалося, що карась взимку практично не активний, і ловити його з льоду, марна трата часу. Але, це твердження виявилося оманливим до радості любителів карасьової риболовлі. Ловля карася в січні може принести рибалці не поганий улов, але як відомо, карась дуже непередбачувана риба, передбачити його клювання дуже складно, особливо взимку. Можна лише розраховувати на свої навички і сподіватися на удачу.

Ловля окуня в січні

Ловля окуня в січні

Окунь - дуже поширений хижак. Зустріти його можна практично в будь-якій водоймі на території всієї України. Завдяки такій поширеності, саме окунь завжди стає паличкою виручалочкою, для рибалки, навіть при невдалій риболовлі.

Ловля судака в січні

Ловля судака в січні

Судак протягом всієї зими зберігає стан, який дозволяє йому досить активно пересуватися по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалці не слід виключати з зимового сезону місяці, так званої глухої зими, адже навіть ловля судака в січні може бути досить не поганою. Єдине що належить рибалці це постійний пошук судакових стоянок.

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий - це заключний місяць глухої зими. Лід досягає максимальної товщини, вода найбільш бідна вмістом кисню, риба дуже пасивна. Риболовля в лютому є малоперспективною і в таких умовах рибалці доводиться проявляти всі свої навички, щоб відчути рідкісне лютневе клювання.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.

Вудочка зимова Житомир (Ручка пінопласт. Відкрита котушка). Довжина 30 см.

Вудочка зимова Житомир (Ручка пінопласт. Відкрита котушка). Довжина 30 см.

Ніжки що складаються. Відкрита шпуля. Знімна жердина з полікарбонату. Відсутність залишкової деформ..

18Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

34Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.