Ловля плотви зимою

Після того, як утворюється досить твердий лід, стартує зимова риболовля. Своєрідність плотви полягає в тому, що в зимовий період вона не втрачає свою активність. Звичайно, порівняно з літнім періодом інтенсивність клювання цієї риби трохи знижується. Великий вплив, на її поведінку, надає атмосферний тиск. Раптові зміни тиску критично відображаються на клюванні.

За першим льодом плотву розшукують на неглибоких ділянках, якщо точніше, то на місцях від 1 до 2 м глибиною, поблизу підводної рослинності і поруч з зимувальними ямами. Найбільш успішними місцями для ловлі плотви взимку є низів я річок. Перезимовує ця риба в глибоких вирах з корчами, поруч з обривистими берегами, однак, харчуватися в будь-якому випадку виходить на відносно мілкі ділянки річки. Тільки з приходом весни залишає плотва місця зимівлі і остаточно повертається на мілину.

Ловлять плотву протягом всієї зими. Але найкращий час, для цього, перший і останній лід. У ці моменти активність плотви буває протягом усього дня. В інший час, клює вранці або під вечір, але далеко не завжди. Так само інтенсивність клювання залежить від напрямку вітру. Воно стає гірше при зміні температури протягом дня. Непогане клювання риби спостерігається під час потепління, і коли, на протязі двох-трьох днів, тиск тримається на одній позначці.

В основному ловля плотви відбувається на поплавкову снасть, яку оснащують мормишкою з кивком. Волосіні застосовують діаметром 0,08мм- 0,12 мм, а гачок 3-4 розміру. При риболовлі на течії вантаж повинен лежати на дні. Для цього поводок закріплюють на 6-10 см вище грузила. Течія зносить і трохи коливає наживку, яка притягує рибу. В даному варіанті поплавок відображає трохи помітний дотик риби до наживки. На водоймах зі стоячою водою, рибалять в схил. Поплавок з грузилом підбирають так, щоб вони трохи утримували приманку біля дна. Налаштовують вудку таким чином, щоб були помітні найлегші дотики. Вудку рекомендується поміщати на підставку.

При ловлі на мормишку, снасть підбирають легку з рукояткою, яка зручно лежить в руці. Майже всі рибалки надають перевагу зимовій моно волосіні 0,10 мм. Потрібно відзначити, що це оптимальний обсяг волосіні для зимової ловлі. Кивок зобов'язаний передавати всі дотики риби, але в той же час, його максимальний нахил, від мормишки, не повинен перевищувати 25 градусів. Після такої підготовки снасті, легко побачити часом саме незначне клювання. Для лову плотви застосовують мормишки світлих відтінків каплевидної форми.

Крім звичайних насадок, наприклад личинка, річковик, мотиль, використовують ще хліб. Зазвичай його перемішують з плавленим сиром.

  • Ловля плотви зимою

Схожі статті

Ловля судака зимою з використанням пристрою «телевізор»

Ловля судака зимою з використанням пристрою «телевізор»

Як відомо - судак, в пошуках здобичі, ходить невеликими зграями і довго не затримується на одному місці. Величина улову залежить від правильного визначення, де судак може стояти або з'явитися, а головне, скільки рибалка встигне зловити, поки судак знаходиться в певному місці. Щоб залучити судака до потрібного місця і утримати зграю якомога довше, використовується пристосування, яке називають «телевізор».

Ловля карася зимою

Ловля карася зимою

Карась. Цей вид найчастіше зустрічається в літніх уловах рибалок. Але і взимку піймання карася цілком можливу, якщо дотриматися певних умов і слідувати правилам.

Ловля щуки взимку на течії

Ловля щуки взимку на течії

Снасть для ловлі щуки, безумовно, використовується одна і та ж, і для стоячих вод, і для річок з течією. Але відмінність все ж є, і криється вона саме в невеликих дрібницях, які грають фатальну, роль в упіймані заповітного трофея.

Зимова риболовля з пешнею

Зимова риболовля з пешнею

Пешня - інструмент для створення ополонок, часто застосовується в зимовій риболовлі. Це знаряддя праці має багаторічну історію, воно знайшло своє застосування в руках наших предків. Пешню використовують не тільки на зимовій риболовлі, а й з метою безпеки, пересуваючись з нею по льоду. Дуже зручно «намацувати» пешнею лід, б'ючи по ньому і тільки потім ступати туди ногою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка для зимової рибалки. Дерев’яна рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на мормишки..

15Грн.

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця пінопластова, обтічна форма, мала вага, «термосний» ефект. Така мотильниця зручна і прак..

10Грн.

Вудочка зимова "Балалайка"

Вудочка зимова "Балалайка"

Вудочка для зимової риболовлі «Балалайка» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.