Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні така ж цікава і азартна, як і в інші місяці року. Ловити щуку починають, коли перший лід досить зміцніє і вільно витримує рибалку в повному обмундируванні. Першими, що починають відвідувати рибалки в пошуках щуки, це досить невеликі річки і озера. Саме там перший лід не змушує себе довго чекати і з приходом грудня, готовий зустріти перших рибалок.

Місця де тримається щука в перші дні після льодоставу

У міру становлення більш міцного льоду, любителі пополювати за щукою в грудні, починають поступово перебиратися на великі водосховища і річки. Ловля щуки в грудні найбільш успішна в перші три тижні, щука в цей зимовий час особливо жадібно, хватає пропоновану приманку.

Шукати щуку, після того як зміцніє перший лід, варто в тих же звичних місцях, в яких ви її ловили до льодоставу.

У перші три тижні щука не залишає своїх улюблених місць, супроводжуючи своєю присутністю зграї малька. Тому ловити щуку в грудні краще в затоках, в гаванях, де по відкритій воді ви спостерігали штучні або природні укриття, біля місць впадання струмків або річок в основне водоймище. Бровки, з досить різкими перепадами рельєфу дна, також перспективне місце при лові щуки в зимовий час.

Як ловити щуку по першому льоду

Способів, якими можна ловити щуку в грудні - досить. Але основними з них є жерлиці і стрімке блешніння, але ми, минаючи перший, розглянемо найбільш азартний і захоплюючий спосіб це зимове блешніння. Використовуючи його треба дотримуватися наступних правил: По-перше, звичайно ж, варто згадати про ту серйозність, з якою слід підходити до лову щуки. Суперник цей дуже сильний і наполегливий і тому вудильник у вас повинен бути відповідний, волосінь не менше ніж 0.2, і поводок бажано, по-довше.

Не варто ловити щуку, снастю якою ви свого часу успішно ловили, припустимо, плотву.

Наступне, на що варто обов'язково звертати увагу, це товщина льоду, саме від цього параметра, буде залежати, на якій глибині слід ловити:

  • Якщо перший лід товщиною менше 10 см, то ефективним буде блешніння на глибині 5-6 метрів.
  • Якщо товщина льоду наближається до 20 см, перспективними вважаються шари води на глибині від 3 до 5 метрів.
  • І лише коли лід стає товщиною більше 20см, можна ловити практично на будь-якій глибині, починаючи з 50 см.

Пояснюється така арифметика, дуже просто, щука прекрасно чує рибалку, а іноді і бачить його, якщо перший лід недостатньо товстий. Ловля щуки в грудні при використанні блешніння, як показує практика, більш ефективна або на заході, або на сході сонця. Арсенал рибалки при цьому повинен бути досить багатим. Як мінімум пара оснащених вудок і пристойний запас блешень. Крім блешень, можуть застосовуватися і інші штучні приманки, наприклад, такі як віброхвіст.

Блешніння

Тактика при блешнінні щуки в грудні полягає в наступному. Перед тим як вийти на перший лід, ви обов'язково повинні розробити передбачуваний маршрут лову. Далі вам варто ловити саме в тих місцях, які ви вважаєте найбільш перспективними, звичайно ж, виходячи з переваг самої хижачки. Обловлювати треба всі пробурені лунки, але в різний час. Якщо щука проявить хоча б мінімальну активність, то без улову ви не підете з льоду. Техніку блешніння слід розглянути більш детально.

  • Блешню опускають на дно, і поступово, без різких ривків, плавно похитуючи вершинкою вудилища, починають підйом на висоту до 50см від дна. Досягнувши цієї глибини, проводиться різке скидання блешні і підйом повторюється. Необхідно зробити до 8 підйомів.
  • Після цих підйомів, слід перейти на звичний при блешнінні ритм, тобто після скидання робити паузи до 5 секунд і відстань в нижній точці витримувати 10-15см. Після семи порожніх підйомів, лунку слід на якийсь час залишити.
  • При блешнінні на мілині, помахи вудильника повинні бути короткими, піднімаючи блешню на висоту не більше 15 см. Блешні при цьому повинні бути легкими, до 5 грам.
  • Ловля щуки в грудні не менш успішна, якщо замість блешні використовується віброхвіст. Оснащувати його варто джиг головками до 12 гр. Гра при цьому полягає в наступному, плавно з прискоренням, віброхвіст піднімають на висоту 40 см від дна і тримають до 5 секунд. Потім роблять скидання, але з таким розрахунком, що віброхвіст, буде від дна на висоті 10см, слідує 5 секундна пауза і новий підйом.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю щуки в грудні на блешні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля щуки в грудні

Схожі статті

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Для численних рибалок нашої країни, любителів і професіоналів рибалок, представляємо місячний календар клювання риби з таблицею, в якому ви дізнаєтеся, в які сприятливі дні буде клювати, а коли на улов можна не розраховувати, а краще зайнятися іншими справами, рішенням інших, більш важливих справ.

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Риболовля в грудні у великої кількості рибалок асоціюється з першим льодом, коли можна проявити справжню свободу дій. Риболовля в грудні має ряд різних переваг перед риболовлею в літні місяці. Наприклад, взимку доступна ловля на всіх місцях і глибинах, надана свобода пересування, доступне маскування, а також зимові снасті портативні і легкі.

Ловля карася в грудні

Ловля карася в грудні

Карась дуже поширений в наших водоймах і прекрасно ловиться по відкритій воді, ну а як же в грудні, це перший зимовий місяць. Чи можна його ловити з таким же успіхом з льоду? Давайте спробуємо розібратися в цьому в даній статті.

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні

Ловля ляща в грудні як і ловля іншої риби, при правильному підборі місця, снасті і тактики може принести досить непогані результати. Лящ, як всі ми прекрасно знаємо, відноситься до донних риб, і чимало часу проводить на значних глибинах і лише тільки коли з'являється перший лід, лящ починає відвідувати глибини з відміткою в 2-3 метра.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

54Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.