Ловля щуки в лютому

Щука - одна з найбільших хижаків наших водойм, деякі особини при хорошому харчуванні досягають просто гігантських розмірів і маси. Але в основному здобиччю рядового рибалки стають щучки вагою до 4 кг. Щука дуже поширена риба, водиться практично в кожній водоймі, але і у неї є свої переваги. Улюбленими місцями в водоймі є неглибокі ями із затопленими корчами, ділянки розташовані нижче гребель і перекатів. Хоча в лютому, щуці доводиться забути про свої уподобання і слідувати в ті місця, де більш хороший кисневий баланс.

Пошук риби в лютому

В першу чергу ловля щуки в лютому повинна вестися в місцях злиття або впадання річок або струмків, де є хоча б невелика течія яка збагачує воду киснем. Наявність бровок або перепадів глибин, буде додатковим плюсом, але особливого значення в лютому, якщо порівнювати з першим льодом, вони не мають. Дуже часто в лютому щука проявляє активність в береговій зоні, віддаючи перевагу закорчованим місцям, там, де достатня глибина і практично немає водної рослинності.

Час для лову

Ловля щуки в лютому краще в досвітній час і при сході сонця. Активність в основному спостерігається з 8 до 9 години ранку, а також в проміжок між 11 і 12 годинами і 14 і 15 годинами дня. Вечірнє клювання дуже не тривале, відбувається в основному біля берега за умови сприятливої ​​погоди. За несприятливої ​​погоди, інтервали клювання щуки передбачити дуже складно, а ось будь-яка відлига з південним вітром скоріше за все принесе удачу. Харчова активність щуки в лютому дуже короткочасна, протягом дня, їй буває досить 20 хвилин, щоб насититися, тому так важливо для рибалки опинитися в потрібному місці в потрібний час.

Також треба нагадати, що з середини лютого, у щуки починається перед нерестова міграція, більшість хижачок починають переміщатися до мілководних ділянок з глибинами до 1.5 метрів, тому ловля щуки в лютому повинна здійснюватися з урахуванням цієї важливої ​​деталі.

Снасті на щуку в лютому

На мій погляд, ловля щуки в лютому більш продуктивна на жерлиці, але блешніння виключати як спосіб лову не можна. Щука скоріше спокуситься живцем в цей зимовий час, ніж будь-якою іншою штучною приманкою. Навіть голодна щука атакує блешню або балансир, з певною обережністю. Пристрій жерлиць дуже простий, не змінюється багато років. Складається снасть з трьох основних елементів: стійка з підставою, котушка і сигналізатор клювання. Прекрасно себе показали жерлиці, виконані на круглому пластиковому майданчику (не реклама, просто сам такими користуюся).

Що стосується оснащення, волосінь підійде в діапазоні від 0.3 до 0.6 мм, все залежить від розмірів щуки яка мешкає в тому чи іншому водоймищі. Обов'язкова наявність повідка. Гачок можна використовувати одинарний. В оснащенні обов'язково повинно бути присутнім грузило, краще, якщо воно буде ковзним у вигляді каплі. Просто таке грузило не буде захльостуватись волосінню при опусканні.

Ще один важливий момент, це правильний підбір маси грузила. Вага повинна бути такою, щоб грузило не чинило опір щуці яка клюнула і не дозволяло живцеві сховатися в укриття.

В якості живця можна використовувати різну рибу, все залежить від водойми і яка риба в ній домінує. Дуже часто рибалки використовують карася, але ловити на нього можна, якщо він є природною їжею щуки у водоймі. Більш вдала ловля щуки в лютому, якщо в якості живця використовувати пічкура. Також можна використовувати плотву, окуня, верхівку або навіть ротана.

Клювання щуки в лютому

Клює щука в лютому рішуче, хапаючи живця поперек тулуба, в подальшому розвертає його і заковтує. Особливо зволікати з підсічкою не можна, але і не дати часу на, те щоб щука ґрунтовно проковтнула живця теж не можна. Тому в підсіканні повинна бути золота середина.

Виведення лютневої щуки має бути негайним, не можна давати слабину і можливість щуці відхилятися в сторони. Побачивши світло в лунці, щука відчайдушно чинитиме опір, намагаючись звільнитися від гачка. В арсеналі рибалки обов'язково повинен бути багорик, який не один раз вас виручить, особливо якщо клюне гідний екземпляр.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю щуки в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля щуки в лютому

Схожі статті

Ловля судака в січні

Ловля судака в січні

Судак протягом всієї зими зберігає стан, який дозволяє йому досить активно пересуватися по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалці не слід виключати з зимового сезону місяці, так званої глухої зими, адже навіть ловля судака в січні може бути досить не поганою. Єдине що належить рибалці це постійний пошук судакових стоянок.

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий - це заключний місяць глухої зими. Лід досягає максимальної товщини, вода найбільш бідна вмістом кисню, риба дуже пасивна. Риболовля в лютому є малоперспективною і в таких умовах рибалці доводиться проявляти всі свої навички, щоб відчути рідкісне лютневе клювання.

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому не так однозначно хороша, як, наприклад, по першому льоду або за останнім, але все, ж він клює і часом не так погано. Правда ловити карася можна не на всьому протязі місяця і не в кожній водоймі. Більш перспективною вважається друга половина лютого, коли в цілому, спостерігається загальне потепління.

Ловля ляща в лютому

Ловля ляща в лютому

Лящ, якого доводиться ловити рибалкам в наших водоймах, в основному має масу 1-2 кг при довжині в 40см, але трапляються і досить цікаві екземпляри масою до 5 кг. У лютому ловля ляща це ціле мистецтво, яке потребує від рибалки відточених навичок і знань. Ловля ляща в лютому, як і протягом усієї зими, справа не проста.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Багор оцинкований 45см.

Багор оцинкований 45см.

Багор який стане відмінним помічником на зимовій риболовлі...

13Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця Суми Тип 2 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої тру..

23Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 35гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 35гр.

Бокоплав Select Флуоресцентний - це поєднання класичної форми і оригінального забарвлення приманки...

69Грн.