Ловля щуки зимою на блешні

Зимова риболовля - дуже захоплююче заняття. Незабутня атмосфера крижаної річки, сніг і тиша. Залишається тільки стежити за вудкою, щоб не проґавити бажаний улов! А якщо ви збирайтеся ловити щуку, то риболовля стає ще цікавішою! Хижачка просто так не дасться вам в руки, тут доведеться включити всю свою кмітливість і майстерність. Але давайте по порядку.

Як поводиться риба взимку

Коли настає зимовий сезон, більшість хижих видів риб йдуть в заздалегідь намічені місця і притримуються значної глибини. До них відноситься судак, окунь і щука. І якщо говорити про зубасту хижачку, то вже до кінця першої половини зими, вона починає переміщатися з глибоководних ділянок водойми на мілководдя, де присутній тонкий лід і достатній запас повітря. Звичайно ж, блешніння в такому місці дуже непросте, але результативне. Сьогодні ми поговоримо про ловлю щуки за допомогою блешніння.

Відомо, що взимку щука дуже обережна і полохлива. Вона може злякатися будь-якого шуму, який їй здасться потенційною небезпекою. Тому рибалці потрібно бути вкрай акуратним і уважним, інакше риба просто піде на глибину і більше не повернеться на колишнє місце. Ситуація з окунем зовсім інша. Він не такий полохливий і навіть навпаки, відразу підпливає до свіжо пробуреної лунці. А ось щука - ні. І коли рибалка пробурює лунку, більшість хижаків стрімко покидають місце буріння і більше не повертаються до нього. В такому випадку, інколи доводиться чекати клювання пару годин. Дуже добре, якщо на льоду присутній невеликий шар снігу. Через нього щука погано бачить те, що відбувається на верху і спокійно слідує за приманкою. Але все ж, ви повинні розуміти, що сторонній шум, яскраві кольори в одязі та інші негативні фактори, можуть залишити вас без улову. Адже якщо ви злякаєте рибу, клювань може просто не бути.

Особливості ловлі

Як не дивно, але поширена думка про «потрібний час і потрібне місце» по-особливому характеризує саме щуку. Що стосується окуня і судака, то у цих хижаків яскраво відображається конкретний час доби, коли вони активні. Щука ж діє по-іншому. Вона може весь день залишатися на одному місці і не проявляти будь-яких дій, але потім за годину посилено годуватися всім, що попадеться на очі.

Дуже добре, якщо при ловлі ви задієте ехолот. Це пристосування зможе визначити приблизне місце розташування риби і відобразити його на екрані. Просто запам'ятайте потрібну ділянку водойми і почніть бурити лунку. Потім можна приступати безпосередньо до риболовлі.

Якщо щільність зубастої хижачки в водоймі невисока, без терпіння і удачі звичайно не обійтися. Тим більше, якщо у вас немає досвіду ловлі в окремих місцях цієї водойми. У зимовий час, щука найчастіше залишається біля густого коряжника, біля поворотів русла або біля глибоких усть. Вона також зустрічається на глибоководних брівках або в місці впадання річки в водосховище. Така риба любить різкі зміни рельєфу і характеру дна. Тому буде розумно шукати її саме там.

Коли виходити на риболовлю

Завзяті рибалки рекомендують починати ловлю у вечірній і ранковий час. Дуже добре, якщо ви встигнете з’явитися на водоймі до сходу сонця і почнете бурити лунку ще затемна. Але нерідко активність щуки прив'язується до характеру течії і інших оточуючих особливостей.

Варто пам'ятати, що зубаста мисливиця любить теплу похмуру погоду з легким вітерцем або снігом. І як правило вона намагається триматися одної конкретної ділянки протягом 1-2 тижнів. Після цього, риба змінює місце локації і йде далі.

Що в підсумку

Блешніння щуки - справа непроста, це стає справжнім викликом для рибалки. Якщо дотримуватися всіх вищеназваних правил, то улов не змусить себе чекати і ви обов'язково здобудете парочку бажаних примірників.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля щуки зимою на блешні

Схожі статті

Ловля уклейки на мормишку зимою

Ловля уклейки на мормишку зимою

Хтось із рибалок в зимовий період ловить окуня, плотву, підлящика або більшу рибу, а деякі любителі віддають перевагу простій рибці під назвою уклейка. Адже ця рибка хоч і невелика розміром, але в зимовий період, як і в літній, володіє відмінними смаковими якостями.

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою не так популярна, як наприклад ловля окуня на мормишку. Для переважної більшості рибалок йорж не представляє ніякого інтересу, тому цілеспрямовано його майже ніхто не ловить. Єдине блюдо, в якому його можна було б використовувати, це зварена прямо на водоймі юшка.

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Один з найефективніших і разом з тим простих способів відшукати рибу в період глухої зими - вибрати закорчовану акваторію. У ній концентруються риби самих різних видів, причому більш активних, а значить, представляють потенційні об'єкти для ловлі на різні приманки.

Ловля язя зимою

Ловля язя зимою

Найкращим часом для ловлі язя зимою є початок або кінець зими. Ловиться він в основному в світлий час доби, а найкраще вранці. Язь - дуже обережна риба, тому при ловлі з льоду переміщатися варто якомога тихіше. Взимку зловити крупного язя досить складно, тому рибалки часто задовольняються особинами дрібних і середніх розмірів.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

18Грн.

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К з м’якими кишенями виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу ма..

630Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплави - вельми ефективна категорія приманок для лову хижака в схил. Серед найбільш якісних і ул..

79Грн.