Як ловити щуку жерлицями зимою на мілководі

Це тільки Ємеля в казці легко щуку взимку в ополонці відром зловив. А рибалкам доводиться повозитися, перш ніж дістати до столу смачну щучку. Ловити щуку взимку заняття вкрай захоплююче.

На мілкій воді щуку взимку ловлять на жерлиці. Чому успіх в лові щуки взимку забезпечений на мілководді? Та тому що саме туди рухаються щуки за здобиччю.

Що б знати, де її шукати, треба знати наступне: коли на водосховищах скидають воду, мешканці мілководдя рухаються за зрізом води. До самого берега, щука, природно не підійде, їй там немає де розвернутись, а ось на тих ділянках, ближче до берега, де влітку є глибокі ями - там хижачка і чекає своїх жертв. Відстань від нижньої кромки люду до дна може не перевищувати 20 сантиметрів, а щука там уже активно гуляє.

Отже, шукаємо затоку, де можна поставити жерлиці або мис, де під льодом межа мілководдя і хорошої глибини. Якщо вам відомо про наявність на дні валунів або старих пнів, це є додатковим мотивом для вибору саме цих місць, з улюбленими щучими укриттями. Перевірте ухил, в ідеалі він повинен становити 10 см на метр. Там де немає перепаду глибин, а так само близько крутого берега ловити щуку мало перспективно.

Бувалі рибалки часто орієнтуються за старими лунками, особливо якщо водойма незнайома. Лунки дають уявлення про вигини берегової лінії. Але все-одно льодобур повинен бути міцним, так як в пошуках підходящого мілководдя велика ймовірність забурюватися в дно.

Живця розміщують в 5-6 см від дна. При оснащенні жерлиці треба враховувати, що живець може піднятися в лунку, якщо ви розмістите обмежувач змінного грузика далеко від повідця. Волосінь вибирайте товстішу, тому що при виведенні риби буде сильне тертя об край лунки. Лунку важливо прикрити від світла і запобігти замерзанню, скажімо, закидати снігом або закрити спеціальним кругом.

Перевіряти живців спочатку треба часто. Якщо живець гине (наприклад, там де багато гниючих водоростей), щуки там, природно не дочекаєшся.

Щуки активні протягом всього дня, особливо якщо відлига і погожий деньок. Важливо тільки якомога менше шуміти, підходити до лунки максимально обережно.

Навіть якщо жерлиця спрацювала, не поспішайте стрімголов забувши про обережність. Хижак може кинути живця або «завмерти» зачувши шум. Дивіться на волосінь: якщо видно навіть маленькі зрушення, варто хвилин 2-3 почекати. Бувалі рибалки іноді підсмикують волосінь, дражнять щуку, але тут важливо знати міру. Підсікати треба тільки в момент активного руху волосіні, коли щука починає «тікати».

Якщо вам пощастить і попадеться велика риба, доведеться як слід повозитися. Приготуйтеся підрубувати лід, тримайте напоготові першню.

Ні хвоста ні луски!

  • Як ловити щуку жерлицями зимою на мілководі

Схожі статті

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Взимку при лові на течії або великій глибині рибалки використовують більш важку мормишку. В таких умовах у неї є дві переваги: ​​вона швидко опускається на дно і течія її не зносить. Але на багатьох водоймах рибу лякає велика приманка, особливо в період глухої зими, що істотно знижує кількість клювань.

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Зимова риболовля в корені відрізняється від риболовлі в іншу пору року. Перш за все, це пов'язано з мінусовими температурними відмітками. До того ж, крім вудки, знадобитися ще й інші інструменти для риболовлі.

Як, де і на що ловити судака весною

Як, де і на що ловити судака весною

У статті розказано про те, як правильно підготуватися до весняної ловлі судака. Які використовуються снасті і приманки. На що потрібно звернути увагу при виборі місця для ловлі судака весною. Як здійснюється ловля судака весною.

Як зварити раки до пива

Як зварити раки до пива

В середні віки в багатьох країнах Європи річкові раки були їжею знаті і монархів. Найбільше варених раків поважали шведи і фіни. До сих пір в цих країнах проводять фестивалі, присвячені вареним ракам. Сьогодні поїсти варених раків - це прекрасний привід зібратися разом з друзями і близькими. Ну а пиво - приємне доповнення до раків, і дружньої бесіди.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця Хмельницький котушка на металевій ніжці для лову риби на затемнену лунку, складається з кру..

19Грн.

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня на зимовій риболовлі виконує дві функції. Перше це перевірка льоду на міцність і друге це про..

400Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2) Оснащена

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2) Оснащена

Жерлиця Суми Тип 2 виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої трубки, пластиков..

31Грн.