Ловля судака в грудні

Багато рибалок зі мною погодяться, що судак одна з найсмачніших хижих риб наших водойм і тому ловля судака в грудні, це не просто рибалка, а пошук і ловля дуже смачного трофея.

Тактика ловлі судака в грудні

Судак в грудні - це одна з тих хижих риб, яку сидячи на одному місці зловити практично неможливо, доведеться її пошукати і багато походити по водоймі. Перший лід дуже гарний зимовий час, щоб ловити судака, лід ще не дуже товстий, кисневий баланс і раніше оптимальний, а значить риба досить активна.

Пошук судака в грудні повинен бути добре продуманим пересуванням по водоймі, а не просто хаотична ходьба. У грудні судак не зраджує своїм звичкам і вважає за краще полювати на перепадах глибин, брівках і горбистому дні. Знаючи такі місця на водоймі, успішне блешніння вам забезпечено.

Судак зграйна риба і постійно переміщається в пошуках їжі, так як зграї малька дуже часто виходять годуватися на бровки, різні нерівності дна він неодмінно слідує за ними. Ось чому так важливо знати загальну картину дна водойми. Якщо ловля судака в грудні відбувається на акваторії, то дно там скоріше за все буде плоским, знайшовши невеликі ямки або опуклості на такому дні їх обов'язково потрібно обловити.

Крім місця, дуже важливе значення має глибина лову. Наприклад, якщо глибина водойми 5 метрів, то ловити починати варто з 3 метрів. А якщо глибина 20 метрів, то ловити треба, починаючи з 7 метрів.

Снасті для ловлі судака в грудні

Судак досить сильна риба і досягає значних розмірів, тому снасть повинна бути серйозною. У вудки повинна бути пружна вершинка, що дозволяє піднімати вантаж в 2 кг. Вудильник повинен бути довжиною від 60 до 80 см. Застосовувана волосінь для лову судака в зимовий час повинна бути діаметром 0.25-0.35 мм, вона дозволить вивести рибу більш 3 кг. Вудка, якою проводиться блешніння повинна, бути оснащена інерційною котушкою, робочий діаметр якої повинен бути 80мм. Також вудильник повинен бути оснащений пружним кивком.

Йдучи ловити судака в грудні, не полінуйтеся додатково оснастити ще одну вудку. Іноді буває так, що клювання починається раптово і триває недовго, прикро буде витратити цей час на перев'язування блешень.

На що ловити судака в грудні

Ловля судака в грудні може проводитися на різні приманки, це можуть бути вертольоти, віброхвости, твістери, балансири і, нарешті, бокоплави. Але все ж після того, як тільки утворився перший лід, багато рибалок віддають перевагу блешням. В основному краще ловити на вузькі блешні, довжина яких до 9 см. Підійдуть блешні, виготовлені з білого металу або латуні. Їх оснащують трійником, підвішеним на кільці, і додають червоні шерстинки.

Головне при блешнінні судака це так би мовити набити руку. Довести свої рухи до автоматизму, відчувати, як грає приманка, виключаючи безладне теліпання блешні. Ловля судака в грудні це ціла наука, що вимагає від рибалки певних навичок і знань.

Тактика ловлі судака в грудні по першому льоду, полягає в наступному: Опускаємо блешню, залишаючи відстань від 10 до 50см від дна. Потім починаємо робити плавні помахи вудильником, з незначним прискоренням не роблячи різких рухів. Як тільки блешня досягає максимальної висоти, її необхідно відпустити і витримати паузу, поки блешня не припинить коливатися. Саме в такій грі і полягає стрімке блешніння. Блешня, яка приваблює судака, при грі повинна описувати замкнутий контур. Якщо блешня довго планує і швидко завмирає, підійшовши до нижньої точки, то вона скоріше за все не приверне судака при блешнінні.

Виважування риби

Підсічений судак пручається недовго, основний опір він чинить в перші моменти після підсічки, крутиться і енергійно тріпає головою. Але як тільки його наполовину дістають з води, він заспокоюється і вже через кілька хвилин витягнута риба засинає.

  • Ловля судака в грудні

Схожі статті

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні

Ловля окуня в грудні це та риболовля, з якої починають зимовий сезон більшість рибалок. І це далеко не випадковість, адже в першу чергу перший лід сковує мілководдя і затоки водойм, а саме ці ділянки межують з місцями полювання і проживання смугастого хижака.

Ловля плотви в грудні

Ловля плотви в грудні

Плотва це дуже жива і красива рибка, напевно, тільки в її силах оживити практично будь-яку риболовлю. Але не можна наївно думати, що для її лову не потрібні навички і знання, особливо це стосується зими. У цій статті ми розглянемо, як проходить ловля плотви в грудні, які застосовуються снасті, яка наживка, що використовується в якості прикормки і взагалі які тонкощі потрібно знати, відправляючись на риболовлю за цією сріблястою «красунею».

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Січень за правом можна назвати «мертвим сезоном» для рибалки. Морози стають все міцніше, а лід все товстіше. Під потужним крижаним покривом риба відчуває нестачу кисню, що робить її малорухомою. Саме цей місяць для любителів зимової риболовлі стає в якійсь мірі перевіркою їх майстерності і знань.

Ловля ляща в січні

Ловля ляща в січні

Лящ - дуже поширена риба на території України, мешкає як в замкнутих водоймах, так і в проточних. У першому випадку це непротічні озера і кар'єри, а в другому - канали, річки і водосховища. На поведінку ляща багато в чому впливає саме характер водойми, а значить, від цього залежить і ловля ляща в січні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Блешня драч середня. Мідь

Блешня драч середня. Мідь

Блешня драч середня. Мідь..

8Грн.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

54Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.