Ловля судака в лютому

Судак, як усім відомо, відноситься до сімейства окуневих. Риба ця веде зграйний спосіб життя, і в більшості випадків віддає перевагу колективному полюванні. Правда такий стереотип в більшій мірі відноситься до особин середніх розмірів. Великий судак більше надає перевагу самотності, не рахуючи часу нересту, в цей час, не залежно від розмірів судак, як ні коли полюбляє компанію своїх побратимів.

Залежно від водойми і наскільки в ній достатньо їжі, зграї судака можуть бути досить численними. При дуже хорошій кормовій базі, окремі особини судака можуть досягати значних розмірів і маси. У зимовий час, судак, не змінюючи своїх звичок, намагається триматися на ділянках з піщаним або гравійним дном, де є звали в глибину і яке-небудь укриття (корч, затоплене дерево, і ін.)

Де і коли шукати судака в лютому

У лютому кормовий мальок, який і є основною їжею судака в зимовий час, тримається на глибині, де температура води близько 4 градусів тепла. Тому ловля судака в лютому повинна вестися саме в таких місцях. Хоча іноді зграї, можуть навідатися на поливи з глибиною 4 метри.

У лютому погода не стійка, але все-таки краще ловити судака в рідкісні ясні і морозні дні. В таких звичках, судак і схожий з окунем.

Хоча буває так, що ловля судака в лютому може бути досить не поганою в снігопад чи відлигу. Все залежить від того наскільки судак голодний, це і пояснює таку мінливість.

Твердження, що ловля судака в лютому краще на вечірніх і ранкових зорях, в цілому правильне, але спалахи жору у судака бувають і серед білого дня. Пояснюється це більш повільним травленням в зимовий час. Наситившись, судак може кілька діб не проявляти інтересу навіть до самих витончених приманок, але як тільки їжа переварена, він виходить на полювання, не звертаючи уваги на час доби. І якщо ви потрапите на таку активність, то можна вважати, що вам дуже пощастило.

Ловля судака в лютому може здійснюватися всіма доступними засобами лову, властивими зимовій риболовлі. Ловити його можна як на блешню, на балансир, на різні силіконові приманки так і на звичайні жерлиці. Не можна не сказати пари слів про вудильник. Він повинен бути надійним і якісним, і обов'язково мати котушку. Вона буде дуже до речі при клюванні великого судака, і дозволить більш впевнено маніпулювати волосінню при виведенні.

Блешніння судака в лютому

Для блешніння, блешні (як в іншому і інші приманки) підбираються виходячи з таких факторів, це глибина водойми і сила течії, якщо це річка.

Якщо ловити на водосховищі, то достатнім буде маса блешні в 8-20 грам, ну а якщо ловля судака в лютому буде відбуватися на великій річці з сильною течією, то тут блешня повинна бути масою до 40-50 грам.

Питання в іншому, чи реально викликати клювання судака в умовах лютневого безклівя? Дуже часто рибалку в цій ситуації виручає застосування прийому на роздратування. Полягає він в наступному. Як тільки блешня досягає дна, рибалка плавно піднімає її на 50 см від дна, після витримується пауза, 5 секунд, і слідує різке скидання. При цьому блешня йде в бік і завмирає в 10 сантиметрах від дна. Саме такий прийом добре провокує лютневого судака на клювання.

При лові на блешню, дуже часто буває, що судак грає з приманкою, постукуючи її, і ні як не підсікається. Тут можна застосувати маленьку хитрість, насадити на гачок блешні шматочок м'яса білої риби або її потрошки. Така дрібниця, змушує судака клювати більш впевнено.

Ловля судака на балансири в лютому

Балансири, також непогано себе показують в умовах лютого. У цієї приманки є незаперечна перевага, досить реалістична гра, яка максимально імітує поведінку справжньої рибки. Для лову судака в лютому підійдуть балансири довжиною від 5 до 12 см. Вага балансира залежить від водойми і швидкості течії.

Тактика гри балансиром наступна. Опускаємо приманку до самого дна і піднімаємо її на 15 см, після робиться короткий плавний помах. Якщо дно водойми замулене, не зайвим буде періодично постукати балансиром об дно, піднімаючи тим самим хмару каламуті. Якщо після кількох таких проводок клювання не послідувало, сміливо переходите в інше місце.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю судака в лютому, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля судака в лютому

Схожі статті

Ловля окуня в лютому

Ловля окуня в лютому

Окунь, як і всі риби, досить болісно переносить період глухої зими, а конкретно лютий. Але незважаючи на всі труднощі, окунь не перестає харчуватися, лише деяким чином змінюються його переваги щодо місць стоянок. Єдиними чинниками, які змушують змінити свої звички, є концентрація кисню у воді і міграція малька.

Ловля плотви в лютому

Ловля плотви в лютому

Плотва дуже поширена риба наших водойм і популярна серед рибалок. Хоча і за розмірами і за вагою вона відноситься до категорії середніх риб, досягаючи маси в 200грам. Популярність плотва завоювала завдяки своїй активності протягом усієї глухої зими. Звичайно, взимку кращим часом лову плотви, є перший лід та останній, але все ж ловити її можна з успіхом і в лютому, тільки для цього потрібно знати деякі нюанси які визначають поведінку цієї риби в цей період.

Ловля окуня зимою

Ловля окуня зимою

Окунь - одна з найпопулярніших риб, яку ловлять взимку. В першу чергу це пов'язано з тим, що цей хижак зустрічається повсюдно і з тим, що його активність взимку падає незначно і він так само жадібно кидається на приманки навіть в цю холодну пору року.

Зимова ловля плотви

Зимова ловля плотви

Почнемо з питання, коли ж починати ловити плотву взимку? Зимова ловля плотви починається відразу, як тільки водойма вкрився льодом. Саме в цей період плотва починає шукати їжу і охоче клює на різні пропоновані приманки, так як вся рослинність у водоймі остаточно пропала. При хороших погодних умовах, клювання плотви може залишатися стабільним протягом усієї зими. Погіршення клювання плотви можуть спостерігатися лише при досить суттєвому погіршенні погоди, а так само при сильному північному вітрі, що супроводжується морозами.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

18Грн.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

54Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 25гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 25гр.

Бокоплав Select Флуоресцентний - це поєднання класичної форми і оригінального забарвлення приманки...

79Грн.