Ловля судака в січні

Судак протягом всієї зими зберігає стан, який дозволяє йому досить активно пересуватися по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалці не слід виключати з зимового сезону місяці, так званої глухої зими, адже навіть ловля судака в січні може бути досить не поганою. Єдине що належить рибалці це постійний пошук судакових стоянок.

Пошук судака в січні

Якщо доводиться ловити судака на великих водоймах, поодинці знайти зграю дуже складно, в даній ситуації доведеться не мало помучити ноги, інакше, ви просто нічого не зловите. Щоб хоча б обмежити район пошуку, можна поспостерігати за більш успішними рибалками, яким вже вдалося зловити одного двох судачків.

З наростанням льоду, судак намагається уникати дуже великих глибин, також він не любить місця, де дно водойми покрите травою, шукати його там, в зимовий час марно.

Ще треба відзначити, що судак прекрасно відчуває яка якість води і наскільки вона збагачена киснем, тому навіть при наявності незначного потоку чистої, з нормальним вмістом кисню води, він намагається перебувати саме там. Крім цього, ловля судака в січні буде марною в місцях, де вода дуже мутна, цього судак не терпить. Ловити його потрібно в затоках, затонах, вирах або старицях, де вода чиста протягом всієї зими.

Оснащення для рибалки на судака в січні

Ловля судака в січні зажадає від рибалки наявність хороших і міцних снастей. Вудильник повинен мати пружну вершинку, що дозволяє піднімати вантаж масою до 2 кг. Довжина вудки коливається в межах від 60 до 80см. Волосінь повинна витримувати масу риби в 3 кг, це десь 0.25-0.35мм.

Блешніння здійснюють із застосуванням жорсткої вудки, яка обов'язково повинна бути оснащена котушкою з клавішею гальма - фрикціоном. Зазвичай досвідчені рибалки в своєму рибальському комплекті мають не менше двох споряджених вудок, адже ловля судака непередбачувана і іноді навіть втрачені хвилини це недозволена розкіш для рибалки. Ловити можна і на жерлиці, але ловля судака в січні більш результативна саме блешнінням.

В основному в зимовий час для лову судака застосовуються вузькі блешні довжиною до 9 см. Особливо добре себе показують блешні, виготовлені з білого металу або латуні. З великого числа блешень хочеться виділити наступні: блешні, в яких зміщений центр ваги, падаючі блешні, скандинавські блешні (особливо гарні в період глухої зими), балансири. В блешнінні головне це чітко управляти приманкою, уникаючи безладного бовтання снастю.

Тактика ловлі судака в січні

Що стосується тактики, ловля судака в січні може бути різноманітною, але основа залишається незмінною. Плавне і прискорене підняття блешні і різке опускання, що дозволяє блешні планувати в воді. Найбільш поширений наступний метод. Блешня опускається практично до самого дна, потім сіпанням, блешня піднімається на висоту 50 см і повертається на вихідну глибину, де витримується пауза в 10 секунд, при цьому блешня повинна бути нерухомою. Така тактика лову судака застосовується протягом всієї зими.

Покльовку судака, рибалка відчуває як раптову тяжкість, яка зависла на волосіні. Клювання буває, непомітне, коли судак хватає блешню в вільному падінні або піднімає її з дна. Таке клювання зазвичай проявляється як ослаблення волосіні, в цьому випадку повинно слідувати негайне підсікання.

Іноді, коли підходять невеликі особини, вони не можуть заковтнути блешню і просто постукують по ній, в цьому випадку потрібно спробувати більш полегшену блешню. Якщо клювання не буде, поверніться до попередньої блешні.

Під час виведення, буває, що судак сходить, причиною цього може бути слабке підсікання. Виводити судака потрібно, не послаблюючи волосіні, в цьому випадку можна витягнути навіть слабо підсіченого рибу. Особливо обережним, потрібно бути, підвівши судака до лунки. Недосвідчені рибалки дуже часто самі збивають рибу, вдаривши її об лід.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про ловлю судака в січні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Ловля судака в січні

Схожі статті

Ловля окуня в січні

Ловля окуня в січні

Окунь - дуже поширений хижак. Зустріти його можна практично в будь-якій водоймі на території всієї України. Завдяки такій поширеності, саме окунь завжди стає паличкою виручалочкою, для рибалки, навіть при невдалій риболовлі.

Ловля плотви в січні

Ловля плотви в січні

Січень - місяць досить складний для рибалок в плані риболовлі. Багато видів риб втрачають колишню активність, і рибалка стає не такою азартною і продуктивною. Але ловля плотви в січні може оживити настільки непростий місяць і принести непогані результати, при правильно обраній тактиці і грамотному використанні приманки.

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий - це заключний місяць глухої зими. Лід досягає максимальної товщини, вода найбільш бідна вмістом кисню, риба дуже пасивна. Риболовля в лютому є малоперспективною і в таких умовах рибалці доводиться проявляти всі свої навички, щоб відчути рідкісне лютневе клювання.

Ловля щуки в лютому

Ловля щуки в лютому

В першу чергу ловля щуки в лютому повинна вестися в місцях злиття або впадання річок або струмків, де є хоча б невелика течія яка збагачує воду киснем. Наявність бровок або перепадів глибин, буде додатковим плюсом, але особливого значення в лютому, якщо порівнювати з першим льодом, вони не мають.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Блешня Балда Корсар. Покрашені 2шт.

Блешня Балда Корсар. Покрашені 2шт.

Балда - цікава,популярна і ефективна приманка для ловлі окуня...

14Грн.

Черпак для льоду Aquatech

Черпак для льоду Aquatech

Черпак для льоду виготовлений з морозостійкого пластика і використовується для очищення лунок від ль..

18Грн.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Балансир Крапаль Classic №7. 20гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

51Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 35гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 35гр.

Бокоплав Select Флуоресцентний - це поєднання класичної форми і оригінального забарвлення приманки...

69Грн.