Ловля уклейки на мормишку зимою

Хтось із рибалок в зимовий період ловить окуня, плотву, підлящика або більшу рибу, а деякі любителі віддають перевагу простій рибці під назвою уклейка. Адже ця рибка хоч і невелика розміром, але в зимовий період, як і в літній, володіє відмінними смаковими якостями.

Успіх ловлі

Чи буде у вас відмінний улов уклейки або іншої риби, залежить, звичайно, від ряду факторів. Це, як правило, майстерність рибалки, вибір місця для буріння лунок, правильна добірка снасті і насадки і, звичайно ж, хороша прикормка для утримування риби біля лунки.

Зимові місця уклейки

Якщо вам пощастить знайти місце скупчення уклейки взимку, то клювання буде безперервне, і ви залишитеся з уловом. У пошуках корму уклейка обстежує великі ділянки водойми, охоче відвідує місця з помірною і середньою течією. Вона переміщається не тільки в горизонтальній площині, а й по вертикалі, може ловитися як з дна, так і в пів води, або навіть коло самої кромки льоду.

Пошук уклейки супроводжується великою кількістю свердлень лунок, бур краще вибрати з малим діаметром.

Якщо ви знайшли місце скупчення уклейки, то до нього можна вертатися протягом всієї зими.

Не погодуєш - не половиш

Щоб ловля уклейки взимку була результативною, треба не тільки правильно вибрати місце, але ще і підгодувати її, адже вона завжди славиться хорошим апетитом. Залучити рибу можна панірувальними сухарями власного приготування дрібного помелу. Не зайвим буде додати в підгодовування каламутні компоненти (сухе молоко, борошно, крохмаль). Можна додати трохи дрібного мотиля, невелику кількість мотиля ще і розчавити. Роздавлений мотиль додасть аромат всьому підгодовуванні, цим ви привернете рибу до лунки, і клювання посилиться.

На наживку взяти мотиля. Насадити його на пів кільцями, а якщо великий, то колечком. У зимовий період добре себе зарекомендувала в якості насадки личинка реп'яхової молі. Не відмовляється уклейка і від дрібного опариша. Ще можна використовувати бутерброд з опариша і мотиля. Взимку уловистими виявляються і рослинні суміші, різного роду каші і тісто.

Готуємо снасті

Ловимо на мормишку

Як і для ловлі будь-якої риби, снасті для лову уклейки повинні бути добре налаштовані. Підійдуть мормишки в формі кульки, вівсянки, крапельки. Гачок повинен бути маленьким, з довгою цівкою. Можна використовувати не один гачок, а кілька. Яскравий контрастний колір мормишки добре приверне увагу уклейки. Розмір і вага мормишки для ловлі уклейки взимку залежить від активності риби, глибини лову й кількості результативних клювань. Кивок для зимового лову уклейки повинен бути дуже чутливим.

Чутливий кивок для зимового лову уклейки можна зробити з лавсанової пластини у формі конуса. Для того щоб пропустити волосінь, в ньому потрібно зробити два отвори - один посередині і один на кінці. Під вагою мормишки кивок повинен прогинатися приблизно на 30 градусів.

Ловимо на поплавок

На поплавкову вудку слід поставити найлегший і чутливий поплавок. В якості грузила використовувати кілька свинцевих дробинок, вага яких зменшується по черзі в сторону гачка. Загальна маса грузил повинна бути підібрана так, щоб поплавок був максимально притоплений.

Час підсікати

Підсікання уклейки не вимагає тимчасової затримки, її слід проводити на першій стадії клювання. Підсікати потрібно швидко, але м'яко, амортизуючи кистю перший удар.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля уклейки на мормишку зимою

Схожі статті

Кращі живці для зимової риболовлі

Кращі живці для зимової риболовлі

У багатьох рибалок, особливо початківців, живець асоціюється виключно з маленьким карасиком. Не дивно, адже цей вид живця для зимової риболовлі найпоширеніший в силу своєї живучості та невибагливості до умов зберігання. Однак, як раз таки карасик користується, мабуть, найменшим попитом у хижака. Які ж «делікатеси» полюбляють щука, судак, окунь та інші хижі мешканці водних глибин

Ловля краснопірки зимою

Ловля краснопірки зимою

Багато рибалок вважають ловлю краснопірки зимою малоперспективним заняттям. У зимовий період ця рибка сімейства коропових може, як і лин, впадати в сплячку або зовсім перестає годуватися і зловити її виходить лише на мілководних, проточних водоймах ближче до весни.

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою не так популярна, як наприклад ловля окуня на мормишку. Для переважної більшості рибалок йорж не представляє ніякого інтересу, тому цілеспрямовано його майже ніхто не ловить. Єдине блюдо, в якому його можна було б використовувати, це зварена прямо на водоймі юшка.

Ловля щуки зимою на блешні

Ловля щуки зимою на блешні

Коли настає зимовий сезон, більшість хижих видів риб йдуть в заздалегідь намічені місця і притримуються значної глибини. До них відноситься судак, окунь і щука. І якщо говорити про зубасту хижачку, то вже до кінця першої половини зими, вона починає переміщатися з глибоководних ділянок водойми на мілководдя, де присутній тонкий лід і достатній запас повітря.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas

Поплавок зимовий Mildas..

2Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.