Ловля язя зимою

Найкращим часом для ловлі язя зимою є початок або кінець зими. Ловиться він в основному в світлий час доби, а найкраще вранці. Язь - дуже обережна риба, тому при ловлі з льоду переміщатися варто якомога тихіше. Взимку зловити крупного язя досить складно, тому рибалки часто задовольняються особинами дрібних і середніх розмірів.

Місця ловлі язя взимку

Улюбленими місцями зимівлі язів є зарості водної рослинності і всілякі корчі, тому, щоб уникнути зачепів, ловити цю рибу потрібно дотримуючись великої обережності.

Приманки

В якості приманок для ловлі язя зимою можна брати мотилів, гнойових черв'яків, опаришів, шматочки риби, а також використовувати живця. В якості рослинних приманок добре підходять тісто, горох, хлібний м'якуш.

Вибір снасті

В силу того, що язь є досить сильною рибою, яка активно чинить опір при виведенні, снасті для його ловлі повинні бути досить міцними. Однак при виборі занадто грубої снасті можна навпаки відлякати рибу. Тому тут завжди потрібен компроміс. Волосінь для ловлі язя можна брати діаметром 0.1-0,25 мм. Гачок слід вибирати в залежності від розміру риби..

Способи ловлі язя з льоду

Одним з найбільш дієвих способів ловлі язя в зимовий період є ловля на мормишку. При ловлі цієї риби таким способом слід дотримуватися деяких правил. Під час клювання язь часто заковтує приманку разом з гачком, тому підсікати його слід через деякий час (2-3 секунди). При виведенні язя не варто послаблювати волосінь, потрібно дати рибі вибитися з сил, а потім вже плавно виконувати підіймання язя на поверхню.

Колір мормишки повинен залежати від погодних умов. Так, при лові цієї риби в ясну, сонячну погоду найкраще підходять снасті мідного і латунного кольорів, а в похмурі дні - мормишки сріблястого кольору.

При ловлі язя на мормишку слід здійснювати плавні коливання приманки біля дна, періодично то піднімаючи, то опускаючи снасть.

При ловлі язя таким способом, як блешніння клювання риби добре відчувається, тому замість кивка найкраще взяти жорсткий хлист. Товщину волосіні слід брати в межах від 0,14 до 0,22 мм, в залежності від розмірів передбачуваної здобичі.

В якості приманки беруться маленькі вертикальні блешня, колір яких залежить від глибини. Снасті бронзового і мідного кольорів найкраще використовувати на мілинах, а для місць глибше добре підходять поліровані блешні. Щоб блешня максимально імітувала рух живої риби, її потрібно спочатку плавно підняти з дна, а потім різко опустити. Коли блешня опуститься на дно, необхідно зробити кілька маятникових рухів.

Взимку непогані результати дає ловля язя на балансир. Техніка ловлі на цю снасть практично збігається з технікою лову на блешню.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля язя зимою

Схожі статті

Ловля щуки зимою на блешні

Ловля щуки зимою на блешні

Коли настає зимовий сезон, більшість хижих видів риб йдуть в заздалегідь намічені місця і притримуються значної глибини. До них відноситься судак, окунь і щука. І якщо говорити про зубасту хижачку, то вже до кінця першої половини зими, вона починає переміщатися з глибоководних ділянок водойми на мілководдя, де присутній тонкий лід і достатній запас повітря.

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Один з найефективніших і разом з тим простих способів відшукати рибу в період глухої зими - вибрати закорчовану акваторію. У ній концентруються риби самих різних видів, причому більш активних, а значить, представляють потенційні об'єкти для ловлі на різні приманки.

Ловля на чортика зимою

Ловля на чортика зимою

Зимова мормишка з трьома гачками, що нагадує личинок бабки-лютки, серед рибалок користується заслуженою популярністю. Оскільки лютки водяться практично скрізь, то приманки, схожі на неї, привертають увагу практично всіх риб наших водойм. В рибальських колах іменується така мормишка «чортик».

Зимова прикормка для ловлі плотви

Зимова прикормка для ловлі плотви

Плотва - досить поширена риба для зимової ловлі. Більшість рибалок ловлять цю рибу в зимовий період, і вона часто трапляється на гачок незалежно від того, за якою рибою ви полюєте. Тому сьогодні розповімо, чим же підгодувати взимку плотву для кращого улову.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Ящик зимовий (Оцинкований)

Ящик зимовий (Оцинкований)

Зручний ящик для зимової рибалки в який Ви можете скласти свої снасті і улов для транспортування. Т..

295Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця для зимової рибалки ПрофМонтаж (З тормозом)

Жерлиця розбірна. Матеріал термостійкий пластик. Дуже зручна в збірці і при транспортуванні. Прапо..

23Грн.