Ловля йоржа зимою

Ловля йоржа зимою не так популярна, як наприклад ловля окуня на мормишку. Для переважної більшості рибалок йорж не представляє ніякого інтересу, тому цілеспрямовано його майже ніхто не ловить. Єдине блюдо, в якому його можна було б використовувати, це зварена прямо на водоймі юшка.

В якості живця йоржа теж не застосовують не часто через його підвищену колючість. Загалом, на перший погляд зовсім не потрібна риба. Але це влітку, а в холодну пору, особливо в ті дні, коли інші мешканці замерзлих озер і річок не радують гарним клюванням або взагалі відмовляються клювати, йорж стає гідною заміною. За великим рахунком завзятим рибалкам все одно, яку рибу ловити, головне - щоб цей процес ніколи не закінчувався. Йдеться про справжніх цінителів рибної ловлі (в тому числі і спортивної), а не про браконьєрів-заготівельників, які страждають жагою наживи.

На що ловити йоржа зимою

Отже, що собою являє ловля йоржа зимою? Хоч це і рідкісний вид риболовлі, шанувальники у нього все ж є. Вони прийшли до єдиної думки, що взимку кращою наживкою для йоржа є мотиль. Не відмовиться цей хижак і від іншої живності: черв'яків, личинок інших комах, мальків.

Бували випадки, коли йорж активно цікавився рослинними приманками, не підпускаючи до них мирну рибу. Тому бажано взяти на риболовлю кілька різних наживок (приманок), спробувати їх всі і підібрати найбільш уловистий варіант. Але спочатку йоржа потрібно знайти.

Де шукати йоржа взимку

На відміну від теплолюбних видів йорж вважає за краще триматися в холодній воді і погано переносить сонячне світло, тому завжди стоїть на глибині, в ямах. У місцях з щільним твердим дном (піщаним або кам'янистим) цей хижак зустрічається рідко. Йоржу необхідний товстий шар мулу, в якому багато мотиля - його основної їжі.

Крім того йорж уникає сильну течію. Намагатися ловити його на швидкій річці, значить, витратити час даремно. Тут доведеться пошукати глибоку затоку або старицю зі спокійною водою. Ловля йоржів на мілководді може виявитися успішною лише в період останнього льоду, коли вони збиваються у великі зграї і готуються до нерестового ходу.

Особливості ловлі йоржа зимою

Йорж - риба досить лінива, тому наживку йому треба піднести в буквальному сенсі під самий ніс. Вона повинна або акуратно лягти на дно, або висіти над ним на висоті в кілька сантиметрів. Підніматися за нею вище хижак не стане.

При лові з поплавком побачити клювання йоржа досить складно, а якщо він занадто великий і важкий, то практично неможливо. Зовсім інша справа чутливий кивок (сторожок) при ловлі йоржа взимку на мормишку, що дозволяє зафіксувати найменший дотик риби до наживки.

Зазвичай рибалки-зимники намагаються тримати вудки в полі зору і надовго без нагляду їх не залишати, але у випадку з йоржем можна трохи розслабитися. Як правило, він жадібно проковтує наживку разом з гачком, чим доставляє рибалкам чимало проблем. І якщо влітку застосовується більш товста волосінь, яку можна просто сильніше смикнути, то взимку доведеться повозитися, щоб ювелірно витягти гачок зі шлунка йоржа, і не пошкодити снасть.

Ретельно підбирати снасть і мормишки для лову йоржа немає необхідності. Клює він при будь-якому способі лову: як на граючу приманку, так і на нерухому.

Прикорму теж не знадобиться, хіба що в лунку можна опустити грудку замороженого мотиля. Він важкий, швидко опуститься на дно, а потім буде потихеньку відтавати і розпускати личинок, залучаючи тим самим ледачого хижака.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля йоржа зимою

Схожі статті

Ловля краснопірки зимою

Ловля краснопірки зимою

Багато рибалок вважають ловлю краснопірки зимою малоперспективним заняттям. У зимовий період ця рибка сімейства коропових може, як і лин, впадати в сплячку або зовсім перестає годуватися і зловити її виходить лише на мілководних, проточних водоймах ближче до весни.

Ловля уклейки на мормишку зимою

Ловля уклейки на мормишку зимою

Хтось із рибалок в зимовий період ловить окуня, плотву, підлящика або більшу рибу, а деякі любителі віддають перевагу простій рибці під назвою уклейка. Адже ця рибка хоч і невелика розміром, але в зимовий період, як і в літній, володіє відмінними смаковими якостями.

Ловля щуки зимою на блешні

Ловля щуки зимою на блешні

Коли настає зимовий сезон, більшість хижих видів риб йдуть в заздалегідь намічені місця і притримуються значної глибини. До них відноситься судак, окунь і щука. І якщо говорити про зубасту хижачку, то вже до кінця першої половини зими, вона починає переміщатися з глибоководних ділянок водойми на мілководдя, де присутній тонкий лід і достатній запас повітря.

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Ловля на мормишку в чагарниках зимою

Один з найефективніших і разом з тим простих способів відшукати рибу в період глухої зими - вибрати закорчовану акваторію. У ній концентруються риби самих різних видів, причому більш активних, а значить, представляють потенційні об'єкти для ловлі на різні приманки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зи..

28Грн.