Ловля зимою на чортика

Останнім часом великого поширення набули зимові снасті для безнасадочної ловлі. Це дозволяє обходитися мінімальною кількістю засобів на рибалці. Попадається ж на безнасадочні блешні зазвичай більша риба. Однією з таких снастей є чортик, який представляє собою веретеноподібний або каплеподібний вантаж з маленьким трійником внизу.

Ловлять на чортика тих же риб, що і на зимову мормишку: окунь, плотва, щука, густера, лящ і так далі.

Загальний принцип лову схожий з ловом на безнасадочну мормишку, однак при лові на чортика застосовують зазвичай більш спокійні, розмірені, рівномірні рухи.

Рухи веретеноподібного тіла в воді нагадують при цьому рухи спливаючого рачка. Для того щоб забезпечити плавні, розмірені рухи, використовують досить довгий хлист, довжиною 20 - 25 сантиметрів, і кивок, який дозволяє регулювати довжину від 5 до 12 сантиметрів. Гру з великою частотою застосовують рідко, однак і часта гра може виявитися успішною в певних умовах.

Чортик - це дуже уловиста снасть, і часто дозволяє в умовах поганого клювання зловити велику здобич. Мати чортика в запасі необхідно кожному рибалці, котрий захоплюється зимовим ловом риби.

Іноді чортика об'єднують на одній волосіні з іншого мормишкою "паровозиком", при цьому внизу прив'язують чортика, а на 25-30 сантиметрів вище нього - звичайну мормишку з насадкою. Це дозволяє ловити одночасно на безнасадочну снасть і снасть з насадкою, щоб визначити кращі умови лову.

  • Ловля зимою на чортика

Схожі статті

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Збираючись на риболовлю в цьому році, обов'язково загляньте в Місячний календар рибалки 2018. Тоді ви легко зможете вибрати правильний день для вашого захоплення. Місячний місяць триває 29 або 30 днів - це і є місячний цикл, в кожному з яких є зростаючий місяць і спадаючий місяць, молодик і повний місяць. 

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Такий вид риболовлі як відвісне блешніння, найчастіше використовується рибалками на початку і кінці періоду зимової риболовлі. Розмір блешень варто вибирати в залежності від активності клювання, тому ближче до глухої зими потрібно використовувати блешні малих розмірів.

Ловля карася зимою

Ловля карася зимою

Карась. Цей вид найчастіше зустрічається в літніх уловах рибалок. Але і взимку піймання карася цілком можливу, якщо дотриматися певних умов і слідувати правилам.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Котушка Libao ACE (11+1BB)

Відмінна модель котушок ACE від виробника Libao. Вона чудово підійде для Ваших спінінгових вудилищ...

630Грн.

Вудилище з кільцями Winner Hawk Match. Carbon

Вудилище з кільцями Winner Hawk Match. Carbon

Болонське вудилище Winner Hawk Match виготовлено з високо-модульного графіту з додаванням поперечно..

476 - 546Грн.

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.