Як ловити зимою на снасть з двома мормишками

Взимку при ловлі на течії або великій глибині рибалки використовують більш важку мормишку. В таких умовах у неї є дві переваги: ​​вона швидко опускається на дно і течія її не зносить. Але на багатьох водоймах рибу лякає велика приманка, особливо в період глухої зими, що істотно знижує кількість клювань. Вирішити цю проблему можна за допомогою другої мормишки меншого розміру, встановленої над основною на відстані 15 см. Снасть, обладнана двома мормишками, давно довела свою ефективність.

Монтаж

Верхню мормишку можна закріпити як на самій волосіні, так і на окремому короткому повідку. Безпосередньо на волосінь вона встановлюється наступним чином: волосінь потрібно протягнути в отвір блешні, залишити кінець необхідної довжини, зав'язати вузол на верхній частині цівки гачка і знову пропустити її через отвір. На кінці встановлюється вже важка блешня. У другому варіанті маленька блешня встановлюється на повідку не більш як 5 см стандартним способом.

Замість додаткової блешні можна поставити гачок відповідного номера, а для повідця бажано застосувати волосінь трохи тонше основної. Якщо планується ловити плітку або ляща, то маленька мормишка (гачок) повинна розташовуватися над нижньою на відстані до 10 см і не вище. Помічено, що представників цих видів частіше цікавить та приманка, яка або лежить на дні, або висить над ним дуже низько.  

Плюси снасті з двома мормишками

Завдяки двом мормишкам або поєднанню мормишки з гачком рибалка має можливість ловити відразу на дві абсолютно різні насадки. Наприклад, на хробака і мотиля або на опариша і якусь рослинну приманку. Можна спробувати кілька комбінації насадок і підібрати саму уловисту.

Така снасть відмінно працює по окуневі, плотві, підлящику і іншим рибам. Як правило, об'єкт лову бере на одну і ту ж мормишку, рідше клювання відбуваються на нижню і верхню по черзі. Іноді трапляються упіймання двох «голів» одночасно. Оскільки на дві мормишки непогано ловиться і велика риба, доцільно застосувати більш товсту волосінь - до 0,2 мм.

Багато рибалок вже переконалися в ефективності снасті з двома мормишками, але далеко не всі розуміють, у чому її секрет. Пояснюється все просто: на натягнутій волосіні кожна мормишка впливає на свою «сусідку», їх рухи в буквальному сенсі залежать один від одного.

Наявність двох мормишок кардинально змінює гру, створює незвичайні і привабливі коливання, збуджує у риби апетит і провокує її на клювання. Активність клювання також можна збільшити за рахунок використання мормишок, що відрізняються між собою формою і кольором.

Схожі статті

Ловля плотви в середині зими

Ловля плотви в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки.

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Багато з рибалок знають, що однією з найскладніших і важких операцій під час проведення зимової риболовлі є процес створення лунок в льоду. На початку зими, при перших заморозках, шар льоду характеризується крихкістю і буває не більше п'яти сантиметрів завтовшки. Тому в цю пору можна обійтися невеликим набором інструментів і докласти до цього менше зусиль.

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Зимова риболовля в корені відрізняється від риболовлі в іншу пору року. Перш за все, це пов'язано з мінусовими температурними відмітками. До того ж, крім вудки, знадобитися ще й інші інструменти для риболовлі.

Ловля щуки зимою на мілководді

Ловля щуки зимою на мілководді

На мілкій воді щуку взимку ловлять на жерлиці. Чому успіх в лові щуки взимку забезпечений на мілководді? Та тому що саме туди рухаються щуки за здобиччю. Що б знати, де її шукати, треба знати наступне: коли на водосховищах скидають воду, мешканці мілководдя рухаються за зрізом води.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.