Що потрібно знати про зимову риболовлю

Зимова риболовля в корені відрізняється від риболовлі в іншу пору року. Перш за все, це пов'язано з мінусовими температурними відмітками. До того ж, крім вудки, знадобитися ще й інші інструменти для риболовлі:

 • бур або льодоруб, щоб зробити лунки в льоду.
 • шумівка або черпак, для прибирання лунки від шматочків льоду.
 • зимова вудка, у якій вудилище не більше 40 см, до того ж воно має бути гнучким і бути стійким до морозів. Волосінь повинна бути тонкою, міцною і малопомітною;
 • глибиномір - це саморобний пристрій. Він являє собою волосінь, до якої прив'язаний вантаж.
 • спеціальний ящик, в вигляді табуретки з декількома розподілами, який виготовлений з теплоізоляційних матеріалів. Він потрібен для зберігання улову і снастей, також на ньому можна сидіти.

Під час зимової риболовлі необхідно тепліше одягнутися в непромокаючий в непогоду верхній одяг і взуття, бажано взяти з собою термос з гарячим питвом (кавою або чаєм). Не можна пити спиртні напої, так як це може бути небезпечно для життя.

Хитрощі зимової риболовлі:

 • Дуже важливо, як слід утеплити ноги. Найкраще це можна зробити вовняними шкарпетками. Якщо спочатку одягнути їх, а потім зверху шкарпетки з бавовни ногам буде тепліше. Взуття потрібне просторе.
 • Щоб поліпшити клювання, рибку підгодовують, краще чимось з сильним запахом. Тут головне не переборщити, а то може вийти зворотний ефект.
 • Живців під час риболовлі найкраще зберігати в воді. Для цього потрібно пробурити додаткову лунку, в яку опускають сачок з живцями. У воді температура не зазнає значних коливань і надовго збереже живців.
 • В середині зими в водоймі мало кисню і риба майже не харчується. Тому ловити її потрібно на невеликі блешні і мормишки. Якщо клювання зовсім немає, краще пошукати водойму з проточною водою.
 • Потрібно мати запас повідків з гачками на випадок зачепу.
 • Для зберігання мотиля найкраще використовувати звичайний компресорний насос для насичення води киснем. В таких умовах він може протриматися досить довго.
 • Також мотиля можна утримувати в термосі з льодом. Для цього його поміщають в ганчірку з випитим чаєм, її зав'язують і опускають в термос.
 • Замість приманки можна використовувати нарізаний на шматочки шлунок окуня.
 • В якості приманки добре підуть личинки короїда. Їх потрібно збирати, коли на вулиці стоїть морозна погода. Живуть личинки в дров'яних сховищах.
 • При відлизі або невеликому зимовому вітрі окунь, який зазвичай живе біля дна, піднімається ближче до поверхні.
 • Дуже важливо одягатися тепло на зимову риболовлю. Але не потрібно в цій справі перестаратися. Якщо пропотіти на морозі, переохолодження настане досить швидко. Одяг повинен бути не тільки теплим, але і вільним та легким.
 • Носить рюкзак потрібно на одному плечі, так як в разі потреби від нього легко позбутися, скинувши з одного плеча.
 • Потрібно вимірювати глибину лунки за допомогою глибиноміра. Це робиться тому, що якщо глибина занадто велика, мормишку буде зносити течією, при цьому буде подовжуватися волосінь.
 • Якщо підсікання будуть слабкими, риба легко зірветься з гачка. Тому робити це треба енергійно, намагаючись не смикати зайвий раз вудку.

Всі ці хитрощі допоможуть не тільки початківцю рибалці зловити свій перший улов, але і більш досвідченим любителям. Дотримуючись нехитрих рекомендації можна значно збільшити кількість спійманої риби.

 • Що потрібно знати про зимову риболовлю

Схожі статті

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Багато з рибалок знають, що однією з найскладніших і важких операцій під час проведення зимової риболовлі є процес створення лунок в льоду. На початку зими, при перших заморозках, шар льоду характеризується крихкістю і буває не більше п'яти сантиметрів завтовшки. Тому в цю пору можна обійтися невеликим набором інструментів і докласти до цього менше зусиль.

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Взимку при лові на течії або великій глибині рибалки використовують більш важку мормишку. В таких умовах у неї є дві переваги: ​​вона швидко опускається на дно і течія її не зносить. Але на багатьох водоймах рибу лякає велика приманка, особливо в період глухої зими, що істотно знижує кількість клювань.

Ловля щуки зимою на мілководді

Ловля щуки зимою на мілководді

На мілкій воді щуку взимку ловлять на жерлиці. Чому успіх в лові щуки взимку забезпечений на мілководді? Та тому що саме туди рухаються щуки за здобиччю. Що б знати, де її шукати, треба знати наступне: коли на водосховищах скидають воду, мешканці мілководдя рухаються за зрізом води.

Як, де і на що ловити судака весною

Як, де і на що ловити судака весною

У статті розказано про те, як правильно підготуватися до весняної ловлі судака. Які використовуються снасті і приманки. На що потрібно звернути увагу при виборі місця для ловлі судака весною. Як здійснюється ловля судака весною.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

16Грн.

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2

Мормишка вольфрамова РОС №2..

15Грн.

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова IFR -1000 це відмінний економічний варіант вудилища для зимової риболовлі. Морозості..

20Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.