Поради по догляду за льодобуром

Льодобур - вкрай важлива річ для рибалок, які люблять зимову рибалку. Інструмент цей коштує недешево, при правильній експлуатації він прослужить довгі роки, тому за ним слід ретельно доглядати.

Льодобур, як і будь-яка інша річ може зламатися, тому найрозумніше постаратися не допустити його поломки, ніж потім його ремонтувати. Конструкції цих інструментів багато в чому схожі, тому і слабкі місця у них практично однакові. Ми не будемо детально розбирати, з чого складається льодобур, а обмежимося порадами по догляду за ним.

Ножі льодобура

 • перш, ніж пустити льодобур в «діло» необхідно перевірити, чи затягнуті кріпильні гвинти. Вирушаючи на риболовлю, прихопіть з собою викрутки і ключі;
 • притуплені ножі поправляють за допомогою спеціального «точила». Ножі для цього не знімають. Якщо вам ніколи раніше не доводилося цього робити, спочатку спробуйте на звичайних ножах;
 • наточити ножі льодобура не так то просто, тому довірте цю відповідальну справу професіоналам;
 • вирушаючи на риболовлю, прихопіть з собою запасні ножі. Як то кажуть - «краще перебдіти, ніж недобдіти». Повірте, зірвана рибалка, засмутить вас набагато сильніше, ніж перспектива тягати в рюкзаку зайву вагу.

Шнек льодобура

 • шнек в «різанні» льоду участі не бере, в його функцію входить відведення крижаної крихти з точки свердління;
 • на шнек намерзає лід, щоб цьому запобігти слід весь час підновляти фарбу. Найзручніше скористатися аерозольними балончиками з автомобільною емаллю;
 • не слід оббивати шнек від льоду металевими предметами. Від удару на виробі може утворитися подряпина або скол, які згодом покриються іржею. Візьміть з собою гумовий молоток-киянку, він прекрасно підходить для цієї мети.

Шарнір, коловорот, рукоятка

 • нанесіть на нарізні сполучення спеціальне мастило;
 • щоб не почався люфт, підтягніть ключем гайки або проклепайте місця з'єднання молотком. Нанесіть на ці місця машинне масло;
 • якщо льодобур заклинило, не варто тягнути його за рукоятки коловороту (вони дуже легко згинаються). Краще візьміться за трубу шнека поруч з шарніром, розгойдайте його і витягніть. Товстий лід просвердлюється в кілька прийомів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Поради по догляду за льодобуром

Схожі статті

Ловля на чортика зимою

Ловля на чортика зимою

Зимова мормишка з трьома гачками, що нагадує личинок бабки-лютки, серед рибалок користується заслуженою популярністю. Оскільки лютки водяться практично скрізь, то приманки, схожі на неї, привертають увагу практично всіх риб наших водойм. В рибальських колах іменується така мормишка «чортик».

Зимова прикормка для ловлі плотви

Зимова прикормка для ловлі плотви

Плотва - досить поширена риба для зимової ловлі. Більшість рибалок ловлять цю рибу в зимовий період, і вона часто трапляється на гачок незалежно від того, за якою рибою ви полюєте. Тому сьогодні розповімо, чим же підгодувати взимку плотву для кращого улову.

Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Чим прикормлювати ляща на зимовій риболовлі

Для зимової ловлі ляща стає складніше вибрати результативну приманку, так як у риб настає перехід в стан, що нагадує анабіоз. У подібному стані здобич має поганий апетит, починає годуватися рідко і схильна атакувати лише легкодоступні, особливо привабливі суміші. Часто лящ попадається на гачок тільки в разі точного закидання на ямі або поруч з пропливаючою рибою.

Використання меляси для риболовлі

Використання меляси для риболовлі

Напевно знайдуться люди, які не знають, що таке меляса для риболовлі. В цьому немає нічого поганого, адже в нашій країні даний засіб тільки почав користуватися попитом. Почнемо з того, що це унікальна добавка, яка зроблена з натуральних компонентів і діє на рибу, немов енергетик. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Твін (З ступінчастими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Твін (З ступінчастими ножами)

Льодобур iDabur «Твін» відрізняється швидкістю буріння і простотою в експлуатації. Подвійні ножі за..

730Грн.

Ножі ковані для льодобура IDabur "Стандарт". В коробці

Ножі ковані для льодобура IDabur "Стандарт". В коробці

Ножі iDabur ковані призначені для льодобурів вироблених компанією iDabur. Відрізняються надійністю ..

75Грн.