Поради з ловлі окуня в період глухої зими

В період глухої зими ловити рибу дуже складно. Через товстий шар льоду, кисню в водоймах дуже мало, риба практично не рухається. Але в цей час можна відправитися на полювання за окунем.

З окунем знайомі абсолютно всі рибалки. Це пов'язано з поширеністю цієї риби у водоймах. Це дрібна риба, вага якої не перевищує 200 грам, але в водосховищах живуть риби, вага яких досягає 1-2 кілограм.

Риболовля на окуня в період глухої зими може стати дуже перспективною. Окуня сильно приваблюють місця насичені киснем. Наприклад, можна шукати окуня поруч з підводними джерелами і перекатами. Окуні не люблять місця з буйною донною рослинністю. Також окуні дуже люблять закорчовані місця. У цих місцях ловля принесе максимальний результат. Великі особини намагаються триматися серед закорчованих вирів і плес.

При ловлі окуня в період глухої зими потрібно пам'ятати:

  • Якщо тримається міцний мороз, то шукати окуня слід на великій глибині;
  • Увечері його шукати потрібно близько берега.

Найбільшу активність смугастий хижак проявляє на річках з сильною течією або на глибоких озерах. В період глухої зими окуня ловлять переважно на мормишку і блешню. Дуже рідко застосовується зимова поплавкова снасть.

Протягом зими окуні охоче клюють на маленькі вольфрамові мормишки. Щоб приманка виглядала привабливіше для риби, можна причепити до мормишки червоні бісеринки. Дуже часто разом з мормишкою використовують мотиля. Але в цьому випадку необхідно трохи змінити снасть. Для такого лову потрібен більш чутливий кивок і тонша жилка.

Ловлять окуня в період глухої зими і на блешню. Для початку ловлі необхідно пробурити кілька лунок від берега до середини водойми. Потім потрібно перевіряти лунки блешнею, починаючи з лунки, яка розташована біля берега. Коло кожної лунки необхідно працювати блешнею хоча б 5 хвилин, якщо клювання не буде, значить можна про цю лунку сміливо забувати.

Якщо клювання не буде зовсім, тоді доведеться змінити місце ловлі. Для цього досить відійти на 100 - 200 метрів від старої «доріжки» і почати все заново. Дії необхідно повторювати, поки не буде знайдено місце стоянки окунів.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Поради з ловлі окуня в період глухої зими

Схожі статті

Вибір місця на зимовій риболовлі

Вибір місця на зимовій риболовлі

Без вміння правильно вибрати місця ловлі риби взимку, хороше клювання риби і улов малоймовірні навіть при використанні найсучасніших рибальських снастей і кращих наживок. Сьогодні розповімо вам про те, як правильно вибирати місця для ловлі на річці взимку.

Ловля крупної плотви зимою

Ловля крупної плотви зимою

Зимова риболовля передбачає ловлю не тільки окуня і щуки, але і такої звичної більшості рибалкам рибки, як плотва. Плотва, хоч і кістлява риба, але вона добре підходить для смаження, а також для приготування юшки. Зовсім маленьких особин використовують в якості живця для полювання на щуку і судака з жерлицями.

Ловля головня зимою на мормишку

Ловля головня зимою на мормишку

Протягом усієї зими, включаючи період глухої зими, головні ведуть рухливий спосіб життя і активно харчуються. Головня можна з успіхом ловити не тільки по відкритій воді незамерзаючих річок, а й з-під льоду на мормишку. Однак ловля головня зимою має свої особливості.

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Кілька порад щодо ловлі щуки на жерлиці

Ще не придумали більш ефективного способу ловлі щуки зимою, ніж жерлицею. З одного боку, ловля примітивна - опустив під лід живця і чекаєш клювання. Але відсутність клювань іноді змушує задуматися про правильність дій.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Ящик зимовий (Оцинкований)

Ящик зимовий (Оцинкований)

Зручний ящик для зимової рибалки в який Ви можете скласти свої снасті і улов для транспортування. Т..

295Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.