Про зимову риболовлю для новачків

Ось дивишся іноді на рибалок, які сидячи з вудкою, на березі річки, ловлять карасів з долоньку. Про щось думають, міркують. Ось воно їхнє щастя. І їм не улов потрібен, не велика кількість карасів в сітці, їм потрібна свобода, звичайна людська свобода, не та, що в метушливому місті, в якому все рухається з певною швидкістю.

Десь, ця швидкість зашкалює, десь занижена, але рух залишається, і воно обмежує. Ти не можеш зробити свого вибору, тому що тобі потрібно встати і бігти з усіма. Куди? Навіщо? Це загадка. А тут, біля річки, з вудкою все інакше. І зрозуміти цю душу, справжню, щиру, рибальську, зможе тільки той, хто прожив це життя, або хоча б вариться в цьому рибальському «котлі». Але що таке рибалка на нашій Землі? Землі, по якій, як по тілу течуть найважливіші венозні артерії всього тіла людини?

Так, для кого то, це ні чого не варті річки, але якщо вдуматися, якщо вслухатися в чистоту природної тиші, починаєш розуміти, що і риба в цих річках особлива. Особливо взимку. Буває, вийдеш на замерзлу річку, та подалі, та над самою глибиною, пробуриш лунку, поставиш вудильник, і чекаєш, а в цей час перед тобою відчиняються двері, і ти дивишся, а там спокій, тиша, там виконуються всі твої найпотаємніші бажання , і ти, відчуваючи справжнє щастя, розумієш, що таку свободу думки тобі може дати тільки така можливість - рибалка.

Але не у кожного все саме так. На жаль, не кожен від зимової риболовлі отримує свободу і можливість літати. Є свої секрети, є свої особливості зимової риболовлі. І вони аж ніяк не в гарячому чаї в нержавіючому термосі, або в горілці, з солоним огірком для зігріву. Секрети в іншому. Про них ми трохи і поговоримо.

Один із секретів, яким ми приділимо увагу, буде вудильник зимовий, котушка, а так само кивок і волосінь для вудильника. Не важко здогадатися, що для всього цього потрібні особливі снасті. Отже, по порядку.

Зимовий вудильник

Хороший вудильник, має кілька важливих особливостей. І коли рибалка купує для себе відповідний, він звертає увагу на: 1- його конструкцію, 2 - його масу. Саме від цих двох особливостей залежить успіх зимового рибальства.

Які, з найбільш відомих нам особливостей якісного вудильника? Вони бувають декількох типів. Є з рукояткою, є без неї. Є з мотовильцем, а ще є з котушкою. І головне в ньому не тільки легкість, а й якість використовуваного матеріалу. Наприклад, що можна сказати про хорошого хлистика? Який гарний? Так ось, хороший хлистик повинен бути еластичним, і міцним. Якщо він і згинається, то він при цьому не ламається. І довжина такого хлистика теж різко різниться. Варіює вона в діапазоні від 12 до 21 см.

Якщо враховувати зручність. То вже давно визнані два види вудильників. Перший пінопластовий, тобто котушка в ньому вбудована, вона створена за типом "Балалайки". Другий вид вудильника, має коркову рукоятку, на ній стоїть котушка з гальмом. Кожен з таких вудильників буде приносити задоволення від ловлі. Але якою ж має бути котушка?

Котушка для зимової ловлі

Варто відзначити відразу, що котушка має два типи. Відкрита і закрита. Якщо ми говоримо про риболовлю в зимовий період, то говорити будемо про переваги закритою котушки. У чому взагалі головна з відмінностей цієї котушки? А різниця в тому, що той рибалка який ловить на льоду, постійно змушений переміщатися з місця на місце в пошуках риби, доводиться потрапляти під різні природні примхи - а це і сильний мороз і сніг і дощ, а буває що і всі разом одночасно. І конструкція закритих котушок допомагає вберегти волосінь від наморожування на ній крапельок води зі снігом, а у відкритих котушок - це не рідкість, що істотно затьмарює процес відпочинку на риболовлі.

Зазвичай такі котушки, виготовляють з твердого поліетилену, вініпласту і капрону, це для того, щоб вона була ще більш надійна, і могла добре працювати навіть якщо сильний мороз. А якщо на ній ще й фрикційне гальмо, тоді вона дуже добре підійде для лову великої риби, причому на тонку волосінь.

Кивок для вудильника

У цьому випадку, коли вибираємо кивок, потрібно підійти з особливою увагою. Його мета показати рибалці навіть саме незначне клювання. Крім того, при морозі кивок повинен бути еластичним, тільки тоді він зможе точно показати, що відбувається на гачку в даний момент. Зазвичай кивки, хорошої якості, виготовляють зі спеціальних металевих пластин, ніпеля гумового, лавсану. Визнано, що кивки з металевої пластини, дуже добре підходять для мормишок, в парі вони працюють чудово. Але якою буде довжина кивка, це питання. На довжину кивка впливає, перш за все, течія річки, вага самої мормишки, і сама риба, на яку ми полюємо. Наприклад, для лову окуня, достатньо короткого кивка, для плотви довшого.

Волосінь для зимової риболовлі.

У зимовий час, рибалка природно буде ставити волосінь найменшого діаметра. Чому? Справа в тому, що риба в зимовий час стає більш чутливою, а це значить, що зловити її навіть на волосінь найменшого діаметра становитиме складність. Тому потрібно подбати про волосіні в межах від 0,08 - 0,12 мм. Рекомендується використовувати не плетену волосінь, а мононитки, тому як така волосінь не обмерзає на вітрі.

Але це не означає, що волосінь більш великого діаметра використовувати не можна взагалі. Можна, просто в цьому випадку потрібно знати місцевість і те, яка риба тут водиться. Наприклад, якщо використовувати таку волосінь в кінці або на початку льодоставу, то це якраз той час, коли риба стає дуже активною, і на таку волосінь можна зловити ляща, окуня, щуку і так далі. Найголовніше в волосіні, це її якість, вона обов'язково повинна бути еластичною, і щоб при витягуванні не скручувалася, на мові рибалки, мала хорошу пам'ять.

Ось такі прості поради. І тепер, коли в наступний раз, Ви будете сидіти на льоду якої-небудь річечки або озера, обов'язково подумай про сенс свого життя, а сенс він є, і розуміючи його хочеться жити і бути щасливим, а життя рибалки, можна назвати щасливим і тому , що воно має справжнє почуття свободи!

  • Про зимову риболовлю для новачків

Схожі статті

Популярні мормишки для зимової ловлі окуня

Популярні мормишки для зимової ловлі окуня

Кожен рибалка знає, що для вдалої риболовлі може знадобитися чимала кількість мормишок. В арсеналі їх повинно бути не менше 40 штук, так би мовити на всі випадки життя. Мормишки куплені в магазині часто доводиться модернізувати, так як не завжди можна купити те, що потрібно рибалці. Головне, щоб гачок був дуже гострий і підходив за розміром самої мормишки.

На що ловити коропа зимою

На що ловити коропа зимою

Взимку короп, зазвичай, ловиться на мормишку з підсадженою наживкою. Найкращою наживкою для мормишки є мотиль. Потрібно взяти пучок з мотилем і одягнути на мормишку. Існує чудовий інструмент, за допомогою його можна стягнути на гачку мотиля в пучок, застосувавши тоненьку невелику гумку.

Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Сьогодні поговоримо про те, як зловити судака взимку. Зимова ловля судака - це дуже цікавий, можна навіть сказати, це воістину творчий процес для всіх справжніх любителів зимової риболовлі. Давайте розберемося - чому?

Чортик - універсальна зимова приманка

Чортик - універсальна зимова приманка

З цією універсальної приманкою - чортиком - мені довелося познайомитися на одній окуневій водоймі, в якій живе величезна кількість окуня і щуки. Особливістю цього лісового озера є те, що «смугастий» всім природним приманкам в будь-який час року, будь то літо чи зима віддає перевагу саме «чортику». Ну а щука, природно, крім як на окуня брати не буде ні на що інше, навіть апетитний карасик її так не приваблює, як це робить маленька колючка-матросик.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Кивок годиникова пружина. Тест 0.5-1.0гр.

Кивок годиникова пружина. Тест 0.5-1.0гр.

Кивок годинникова пружина – м’який регульований кивок з тонкої сталевої пружини...

5Грн.

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова IFR -1000 це відмінний економічний варіант вудилища для зимової риболовлі. Морозості..

20Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.