Що таке мормишка «Гвоздешарік»

Мормишка є штучною приманкою, її головне завдання - успішна і реалістична імітація різних комах, що впали в воду. Частина мормишок нагадують не комах, а їх личинки. В основі кожної моделі використовуються різні допоміжні елементи. Переважно на мормишку насаджується приманка відповідного розміру, але є альтернатива - безнасадочна мормишка гвоздешарік. Без наживки мормишка нагадує пуголовка, яким люблять ласувати практично всі хижаки.

Що собою являє мормишка гвоздешарік?

Порівнюючи види мормишок, гвоздешарік являється вельми простою конструкцією, яку недорого придбати в магазині, але можна виготовити і самостійно. Якщо надається перевага саморобним мормишкам гвоздешарік, досить мати металеву кульку (підійде пластмасовий або скляний аналог), гачок і своєрідне гумове тільце.

Розміри мормишки гвоздешарік визначаються з урахуванням габаритів і анатомічних особливостей передбачуваної здобичі.

Безмотильна мормишка гвоздешарік має зовнішній вигляд:

 • гачок з подовженою цівкою;
 • гумове тільце, що знаходиться на рівній частині гачка і закінчується трохи раніше вигину;
 • кулька з отвором по центру.

У чому її переваги?

Дану мормишку ефективно застосовувати для зимової риболовлі, причому в будь-який період зими. Мормишка гвоздешарік універсальна, ідеально підходить для риболовлі на мілководді і на великій глибині. Мормишка «уралка» нагадує гвоздешарік, але відрізняється відсутністю кульки. Наявність металевої кулі дозволяє якісніше імітувати пуголовка, від чого уловистість гвоздешаріка набагато вище. Додатково куля привертає більше уваги блиском і яскравістю.

Важливу роль в уловистості має гра мормишки. Під час перебування приманки у воді гачок з кулькою стикаються між собою і створюють особливий звук, що привертає хижака.

Багато успішних рибалок дають поради пограти блешнею при низькій активності клювання. Причина криється в здатності виконувати коливання не тільки у вертикальному напрямку, а й рухи в невеликій амплітуді по горизонталі.

Для ловлі якої риби можна використовувати?

У мережі часто зустрічається поняття - мормишка на окуня гвоздешарік, але в реальності приманка універсальна, вона часто призводить до вилову не тільки окуня, але і карася, плотви, підлящика. В якості прилову зустрічається йорж, краснопірка і інші види дрібної риби. Подібні безнасадочні приманки призводять до вилову різноманітних риб - як хижаків, так і всеїдних видів.

Важливо! Щоб блешні безмотилки
виявилися результативними, важливо забезпечити цікаву гру приманки і
скористатися якісною мормишкою.

Саморобна мормишка гвоздешарік

Перед тим як зробити мормишку гвоздешарік своїми руками, доведеться підготувати трохи матеріалів:

 • кульки зі скла або вольфраму. Найбільш ходові розміри - 2,4-4 мм;
 • гачки. Гачок в конструкції виконує роль гвоздика;
 • силіконовий фіксатор.

Гвоздешарік мормишка як зробити самому:

 1. Паяємо тільце приманки. Щоб зробити все правильно, краще використовувати вольфрамовий дріт з відповідним діаметром. Для виготовлення гвоздешаріка може використовуватися і сталевий дріт, тільки враховуємо, що щільність матеріалу нижче, відповідно, менше вага. Щоб компенсувати недолік у вазі в конструкцію доведеться додавати вольфрамову кульку.
 2. Надягаємо кульку на гачок з боку вістря.
 3. Встановлюємо фіксатор, що запобігає надмірному руху кульки.
 4. Готову приманку офарблюємо в будь-які кольори, але найпростішими і уловистими щодо окуня є чорні і темні кольори з зеленим відливом. Уподобання окуня розділяє і менший мешканець водойм - йорж, відразу варто готуватися до частого кльову дрібниці. Якщо рибалка націлена на ловлю плотви, краще фарбувати приманку в золотисті або сріблясті кольори, аналогічні переваги спостерігаються і у ляща. Карась любить помаранчеві кольори, на «сирні» намистинки відзначається хороший кльов. Влітку практично вся біла риба схильна добре реагувати на кулі темного кольору.
Важливо! Бусинка або кулька
повинні залишатися рухливими, між тільцем і фіксатором слід залишати простір
вдвічі або втричі більше власного розміру кулі.

Тактика і техніка ловлі

Ловля на гвоздешарік повинна починатися з пошуку відповідного місця лову з активною рибою. Бажано використовувати підгодовані лунки.

Далі слідуємо основний ловлі:

 1. Виконуємо повільну гру приманкою з поступовим прискоренням. Спочатку підійде близько 100-150 коливань в хвилину зі збільшенням швидкості до 250-300 рухів.
 2. Повторюємо гру знову, якщо минула проводка виявилася безуспішною.
 3. У момент атаки приманки виконуємо різке підсікання і проводимо виведення риби.
Важливо! У разі сходу риби
тимчасово клювання зупиняється, час гри можемо збільшити, так як перелякана
риба навряд чи відреагує на швидкі проводки.

Гвоздешарік є особливо результативним під час риболовлі поруч з берегом, де велика кількість водоростей і очерету. Тут гарантований хороший улов плотви і часті клювання окуня. На плотву краще ставити гачки не більш №18, на ляща використовується та ж приманка, але гачок на кілька розмірів більший.

Як грати приманкою?

Немає особливих відмінностей по грі приманкою в порівнянні з іншими безмотильними снастями. Важливо дотримуватися частоти коливання в області 250-300 разів/хв., гранично допустима швидкість - 350 раз/хвилина. Окунь добре йде на різні способи проводки, а під час полювання на білу рибу краще використовувати окрему тактику - підтримувати коливання приманки протягом усього періоду перебування мормишки у воді.

Плотва краще ловиться на вертикальному вудильнику з опущеною верхівкою. При анімації подібним способом вдається зробити поздовжньо-поперечні рухи мормишки, на них плотва відгукується особливо активно. Важливо зберігати пильність, адже клювання під час подібної проводки практично непомітні.

Інший спосіб анімації можна застосувати при полюванні на ляща, так як грати мормишкою гвоздешарік доведеться під кутом (150 °) з низькою інтенсивністю коливань - до 150 разів/хвилину. Ляща не зловити на товсту волосінь, тут краще брати тонкий варіант. В ідеалі перетин волосіні 0,09-0,1 мм.

Щоб спростити гру блешнею, варто заздалегідь налаштувати кивок. Підстроювання враховує пружність волосіні і масу приманки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Що таке мормишка «Гвоздешарік»

Схожі статті

Як ловити форель на бомбарду

Як ловити форель на бомбарду

Ловля форелі бомбарду щороку приваблює тисячі рибалок, які надають перевагу займатися ловлею риби на платниках. В більшості випадків тут форель розташовується далеко від берега, куди легкі воблери з блешнями просто не долітають. Форель на бомбарду добре ловиться на великих відстанях, так як сбіруліно є переважно донною снастю.

Який поплавок вибрати для ловлі на течії

Який поплавок вибрати для ловлі на течії

Наявність великої кількості сучасних снастей зовсім не означає, що класичний поплавок втрачає свою популярність. Такий вид риболовлі не дозволяє нудьгувати і приносить позитивні емоції. Для підвищення комфорту створюються більш нові і сучасні поплавки для ловлі на течії, застосовуються різні тактики. Щоб отримувати задоволення, слід ознайомитися з правилами та нюансами цього виду лову.

Рибалка в селі Митинці

Рибалка в селі Митинці

Водойма має площу 90га. Середня глибина  – 2-3м. Водойма не спускалась з 2014 року. Практикується зимова риболовля. Дно чисте, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лящ. Є також окунь, щука.

Особливості нересту форелі

Особливості нересту форелі

Досить цікаво, як проходить нерест форелі - даний вид риби розмножується інакше в порівнянні з іншими мешканцями прісноводних водойм. Форель відрізняється вимогливістю до стану води в річці, температури навколишнього середовища і концентрації кисню. Перед ікрометанням риба збивається в невеликі зграї, перебуваючи на місцях з активною течією. Детальніше про унікальний процес розмноження форелі далі в статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка зимова Пірс L100. Відкрита котушка (Ручка дерево)

Вудочка для зимової рибалки. Дерев’яна рукоятка, відкрита котушка. Призначена для ловлі на мормишки..

15Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.