Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Щоб рибалка взимку була успішною, і ви змогли повернутися додому з хорошим трофейним окунем, слід правильно підібрати снасть і мати у себе в арсеналі кілька уловистих наживок.

Снасті для зимової ловлі окуня

Збираючись ловити окуня в своєму спорядженні рибалці необхідно мати вудку з мормишечною снастю або вудку для відвісного блешніння. У цій снасті використовується:

  • вудилище, на якому встановлений кивок;
  • котушка з волосінню;
  • мормишка.

Така снасть дозволяє швидко і точно встановлювати потрібну довжину волосінь для лову. А для тих, хто полює за окунем, це важливий момент, тому що для пошуку риби часто доводиться міняти місце і робити переходи.

При виборі вудилища потрібно правильно підійти до вибору його довжини, так щоб, виконуючи підсічку, за рахунок пружного хлистика створювалася слабка амортизація, яка запобігає обриву тонкої волосіні. Для гарної амортизації, довжина хлиста повинна бути в довжину 10-15 см, а також він повинен бути тонким і добре гнутися.

Найбільш підходяща волосінь для окуня 0,08-0,16 мм. Для риболовлі взимку досить котушки і волосіні метрів 10.

Кивок в міру жорсткий конусоподібний довжиною не більше 10 см, виготовлених з капралону, лавсану або пластини з полікарбонату або метала, так як у нього є ще одне ребро для жорсткості, яке захищає від бокового вітру.

Завдяки такому кивку можна виконувати високошвидкісну гру блешнею, що вкрай важливо в деяких випадках.

Від правильно налаштованого кивка залежить успіх рибалки. Кивок повинен трохи прогинатися під вагою блешні, а не гнувся, під 90 °  в іншому випадку клювання ви не зможете побачити.

Зимові наживки на окуня.

Для зимової ловлі окуня підходять наступні наживки:

  • гнойовий черв'як;
  • мотиль;
  • шматочки м'яса тільки що спійманої риби;
  • опариш.

Взимку це чудова наживка. Але при лові на «зимовий» опариш є невеликі нюанси і якщо їх не враховувати, то можна втратити інтерес до цієї наживки. Для лову потрібно використовувати дрібного опариша не більше 10 мм, а якщо клювання нестабільне ще дрібнішого - приблизно 5 мм в довжину.

Заготовлювати цю наживку на зиму краще починати на початку жовтня. Пізніше домогтися гарної ефективності від мух не вийде. Виростивши, опарша до необхідних розмірів його поміщають в чисту суху керамічну банку. Зберігають в цій щільно закритій банці, а прохолодному місці. Від холоду опариш ціпеніє, а коли його переносять, в тепло він оживає.

Класична наживка для лову крупного окуня який поїдає своїх одноплемінників це очі самого окуня, у яких збереглася райдужна оболонка. З цією насадкою по ефективності може посперечатися насадка з черевного плавника, відрізаного у невеликого окуня, насадженого на блешні.

У великого окуня користуються великою популярністю личинка бабки. На цю насадку можна ловити весь рік.

  • Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Схожі статті

Чортик - універсальна зимова приманка

Чортик - універсальна зимова приманка

З цією універсальної приманкою - чортиком - мені довелося познайомитися на одній окуневій водоймі, в якій живе величезна кількість окуня і щуки. Особливістю цього лісового озера є те, що «смугастий» всім природним приманкам в будь-який час року, будь то літо чи зима віддає перевагу саме «чортику». Ну а щука, природно, крім як на окуня брати не буде ні на що інше, навіть апетитний карасик її так не приваблює, як це робить маленька колючка-матросик.

Захоплююча риболовля в зимовий період

Захоплююча риболовля в зимовий період

«Глуха зима», «Мертвий сезон», «Безнадія» - період з січня по лютий рибалки називають по-різному. Однак прихильників зимової риболовлі з кожним роком аж ніяк не меншає, а навпаки все нові і нові любителі підлідного лову готують спорядження і з азартом рибалки поспішають на засніжені простори.

Зимова ловля ляща на мормишку

Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті.

Ловля окуня в період глухої зими

Ловля окуня в період глухої зими

За вікном білосніжний пейзаж. Все укутано білою пеленою. Життя завмерло. Єдиним "живим" звуком, мабуть, радує сніг. Різкий і твердий скрип звучить друга кожному кроці пішохода. На водоймах ситуація не відрізняється від буденного життя. Безкраї пустки зледенілих водних просторів не дають навіть найменших надій на те що під ними є життя.

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

42Грн.