Вибір волосіні для зимової риболовлі

Самим невід'ємним елементом практично будь-якої рибальської снасті є волосінь. Якщо вибір кивка для зимової вудки і самої вудки можуть бути індивідуальними, тобто рибалка може опиратися на свої переваги, а зимова волосінь і критерії за якими її вибирають, є практично єдиними для кожного рибалки.

Будь-яка зимова ловля починається з наведення порядку в своїх снастях: обов'язково перевірте наявну у вас волосінь, стару і яка втратила свій природний колір, не замислюючись, викидайте.

Навівши порядок, потрібно визначитися, яка зимова волосінь нам потрібна і скільки. Якщо ви з успіхом використовуєте всі види зимового лову (мормишка, блешніння, поплавок і жерлиці), то дочитайте цю статтю до кінця, в ній ми спробуємо розібрати, яка волосінь потрібна для кожного виду лову.

Правила підбору волосіні

По-перше, потрібно розуміти, що зимова ловля дуже різноманітна і волосінь в першу чергу для певної снасті підбирається по міцності або ще можна сказати за розривним навантаженням. Опираючись на цей критерій, слід звертати увагу на перевірених і відомих виробників, волосіні однакових діаметрів і різних виробників можуть бути різними по міцності в рази. А нам якраз, щоб рибалка мала успіх, потрібна тонка і міцна волосінь.

Зимова мормишечна снасть - для неї нам знадобиться не менше 50 метрів хорошої зимової волосіні діаметр якої 0.08- 0.10 мм, така волосінь прекрасно підійде для лову дрібної плотви, йоржа, окуня і іншої риби, вага якої не перевищує 500 грам. Якщо ж передбачається рибалка на більшу рибу, то потрібно докупити ще 50 метрів волосіні діаметром 0.12-0.14 мм., така волосінь підійде для лову на важкі мормишки і легкі плануючі блешні.

При ловлі на великі вертикальні блешні і балансири, знадобиться зимова волосінь хорошої якості з діаметром від 0.14 до 0.16 мм. Такі волосіні в бюджетному варіанті, в міру жорсткі і непогано амортизують ривки риби.

При ловлі судака з великих глибин, потрібно віддати перевагу жорсткій волосіні діаметром 0.18мм. Жорсткість при цьому дуже важлива якість, адже набагато важче просікти рибу на великій глибині, та й плутається вона менше.

Якщо планується рибалка на поплавкову оснастку, то тут, як не дивно підібрати лісочку стає трохи складніше. Вся справа в тому, що нам потрібна універсальна волосінь, адже нам доведеться ловити в різних умовах, як на невеликих глибинах в 1.5- 3 метра, так і на глибинах до 20 метрів. При цьому вода може бути як стоячою, так і з наявністю течії. І тому при виборі волосіні потрібно враховувати не тільки розмір риби, але всі ці фактори. При лові з глибини, дуже важлива жорсткість, а також у волосіні повинна бути відсутня пам'ять, інакше ви просто не побачите обережні клювання риби.

Все набагато простіше йде при виборі волосіні для жерлиці. Зазвичай на таку снасть ловлять щуку і тому її можна оснастити будь-якою волосінню діаметром від 0.35 мм. Змінюючи відвантаження, снасть можна застосовувати як на глибині метра, так і на глибині в 15 метрів.

Основні параметри волосіні для зимової риболовлі

Є ще два параметри, на які слід звертати увагу, якщо метою вашого вибору є зимова волосінь.

  • Калібрування - рівномірна товщина волосіні. Перевірити цей параметр дуже просто, для цього знадобиться невелике грузило, затиснувши його на волосіні, почніть потихеньку його пересувати і в місцях, де волосінь різного діаметру, грузило почне застрявати. Така волосінь не придатна для використання, винятком може стати, якщо вона призначена для жерлиць і має великий діаметр.
  • Стійкість до стирання. Цей параметр дуже важливий, якщо рибалка проходить на великій глибині. Зазвичай після пари таких рибалок на звичайній волосіні починають з'являтися задирки, за якими волосінь в результаті може порватися в самий невідповідний момент.

Тому дуже важливо визначитися з вибором волосіні, потрібної саме для тієї риболовлі, на яку ви збираєтеся.

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про підбір зимової волосіні, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Вибір волосіні для зимової риболовлі

Схожі статті

Зимова ловля плотви

Зимова ловля плотви

Почнемо з питання, коли ж починати ловити плотву взимку? Зимова ловля плотви починається відразу, як тільки водойма вкрився льодом. Саме в цей період плотва починає шукати їжу і охоче клює на різні пропоновані приманки, так як вся рослинність у водоймі остаточно пропала. При хороших погодних умовах, клювання плотви може залишатися стабільним протягом усієї зими. Погіршення клювання плотви можуть спостерігатися лише при досить суттєвому погіршенні погоди, а так само при сильному північному вітрі, що супроводжується морозами.

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Сучасні зимові мормишки - це поєднання ваги, матеріалу, кольору, форми, а також різних підсадок штучного і природного походження. На перший погляд можна сказати, що більш простого елемента оснащення просто немає, але це не так, на вибір конкретної мормишки впливають багато факторів: де ви збираєтеся ловити, яку рибу, і яка погода при цьому буде.

Одяг для зимової риболовлі

Одяг для зимової риболовлі

Зимова риболовля, дуже популярна на просторах нашої країни, адже цьому захопленню дуже добре сприяють кліматичні умови. Немов за графіком в кінці осені, природа поступово починає сковувати водойми льодом, і найбільш нетерплячі рибалки спрямовуються на перший лід, намагаючись не пропустити цей чудове час.

Ловля на зимові жерлиці

Ловля на зимові жерлиці

При всьому різноманітті зимових жерлиць в наш час є тільки дві основні тактики лову на неї хижої риби. В даній публікації ми розповімо про обидва варіанти. Для застосування першого варіанту бажано добре знати водойму, на якій будете ловити жерлицями, знати її глибину і місця проживання хижаків. Робимо 8-10 лунок таким чином, щоб між ними було не менше 10-15 м. Заміряємо і записуємо глибину в кожній лунці. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплави - вельми ефективна категорія приманок для лову хижака в схил. Серед найбільш якісних і ул..

79Грн.