Як ловити окуня на балду

Рибальська снасть «балда» відноситься до найбільш поширених і ефективних снастей для зимової ловлі окуня. Набула поширення завдяки легкості виготовлення, освоєння і низької вартості елементів снасті. Оснащення для риболовлі часто використовується на скрижанілих водоймах, причому практично у кожного рибалки, що полює на окуня, є в спорядженні така або подібна снасть. Існує ряд різноманітних видів снасті, в огляді представлена ​​ най уловиста - «балда» для лову окуня, також розглянемо способи зробити оснастку пристосованою для будь-яких умов лову.

Що собою являє снасть «балда»?

Ловля на «Балду» взимку зазвичай виконується з класичною конструкцією снасті, що складається з:

 • подовженого грузила. Переважно в оснащенні використовується веретеноподібна або каплевидна форма. Грузила виготовляються зі свинцю, вони не потребують обов'язкової модернізації, але нерідко рибалки забарвлюють їх в яскраві кольори. Використовуючи жовті, червоні і білі грузила, підвищується ймовірність привернути увагу окуня. Вага залежить від сезону, повадок хижака, глибини і сили течії на водоймі, частіше використовуються грузила від 1 до 10 гр.;
 • двох одинарних гачків. Модернізувати снасть допоможуть подвійні гачки. Головне правило вибору - повинно бути присутнім кільце замість лопатки. Краще брати варіанти з широким кільцем, що забезпечує вільне пересування по волосіні;
 • 5-15 різнокольорових кембриків, намистин яскравих забарвлень. Вони нанизуються на основну волосінь і самі гачки. З бісером приманка стає привабливішою та цікавішою в очах окуня.

На закінчення основної ліски в'яжемо петлю, її протягуємо крізь грузило так, щоб петля перебувала по обидва боки від отвору. На закінчення волосіні, яка виступає з грузила, встановлюються гачки. Гачки повинні вийти з різних сторін від грузика. Не обов'язковий, але бажаний елемент - наживка. Зимова ловля окуня на «Балду» результативніше при використанні різних тваринних насадок.

Снасть має 4 основних переваги в порівнянні з іншими видами:

 • снасть «балда» може використовуватися без приманки;
 • надійна конструкція витримує сильні атаки великих риб без пошкодження приманки;
 • не потребує ремонту, на рибалці залишається лише використовувати приманку;
 • важкий вантаж, що залежить від течії та глибини. Часто використовуються грузила вагою 20-40 гр. Приманка швидко опускається в товщу води, заощаджуючи час на очікуванні заглиблення насадки в порівнянні з мормишечними снастями.

Підбір снастей для «балди» на окуня

Ловля окуня на «балду» взимку нерідко виявляється єдиним уловистим методом, так як хижак знаходиться в наполовину сонному стані і його непросто зацікавити приманками. У деяких водоймах добре помітна зміна кількості і якості клювань при використанні яскравих грузил. За допомогою «балди» можна зловити не тільки окуня, але і плотву, ляща, густеру, а періодично рибалок тероризує йорж.

Перед тим як виготовити «балду» для ловлі окуня, важливо підібрати основні елементи снасті:

 • грузик у формі краплі з отвором необхідного діаметра в верхній частині;
 • гачки з нанизаним різнобарвним декором;
 • вудка з достатньою жорсткістю;
 • волосінь діаметром 0,2 мм;
 • кивок.

Деякі рибалки надягають на «балду» брязкальця. Шум здатний залучити дещо активного хижака, але в пасивному стані окунь може злякатися сторонніх звуків. Модернізувати снасть нескладно - робиться отвір знизу грузила і закидаємо в нього 3-5 невеликих кульок, поверхню повторно запаюємо, створюючи герметичний простір.

Саморобна «балда»

«Балда» для ловлі окуня взимку своїми руками виготовляється нескладно, але потрібно деякий час. В окремих місцях у рибалок виникають проблеми з оснащенням, але виконуючи все за інструкцією, відхилення не повинні виникнути.

Що знадобиться для виготовлення?

Перед тим як зробити «балду» для ловлі окуня, підготуємо відповідні матеріали:

 • 2 гачка з довгою цівкою;
 • відрізок волосіні діаметром 0,2 мм;
 • грузик зі свинцю. Підійде не тільки каплевидна модель, але і будь-яка інша подовжена форма, наприклад, куля.

Покрокова інструкція

Виготовити класичну приманку під пересічні особливості лову можна за інструкцією:

 1. Нанизуємо на волосінь грузило, намистинки і гачки.
 2. Відокремлюємо відстань від грузила і зав'язуємо вузол.
 3. По петлі яка утворилася грузило з гачками зможе легко пересуватися.
 4. На гачки і волосінь встановлюємо кембрики.
 5. Робимо форму для грузила з гіпсу або глини.
 6. Всередину заливаємо розплавлений свинець.
 7. Після охолодження металу виймаємо отриману заготовку.
 8. Робимо отвір у верхній частині грузила розміром близько 2 мм.
 9. Виконуємо фаску отворів. Найпростіший спосіб - встановити більше свердло і почати свердлити зліва, потім справа.
 10. Фарбуємо приманку в відповідні кольори, але етап є необов'язковим. Часто на водоймах зустрічаються грузила червоного, білого і чорного кольору.

Професійні рибалки вважають за краще встановлювати кращі приманки, в яких є декоративні елементи. Цікава волохата «балда» для лову окуня взимку, в ній гачки додатково прикрашаються пір'ям або фарбованими волосинками. Волохаті варіанти грають у воді трохи інакше, здатні часто зацікавити байдужого хижака.

Виготовлення «балди» для лову окуня взимку з декором лише трохи ускладнюється, до цівки досить прив'язати невеликі пір'я, нитки або волосся. Щоб декор не пошкодився під час виведення хижака, краще крапнути до основи трохи вологостійкого клею.

Коли і де краще ловити окуня?

Пора року безпосередньо впливає на поведінку риби, так ловля окуня весною на спінінг є одним з кращих спосіб риболовлі, взимку ця снасть виявиться не результативною. Ловля окуня по першому льоду на «балду» - це успішна снасть для упіймання хижака, що знаходиться на великій глибині в водоймі, але без правильного визначення місця проживання риби і особливостей поведінки в залежності від сезону тут все одно не обійтися.

Найперспективніші місця для ловлі окуня на «балду» знаходяться в тихих водоймах без швидкої течії. Хижак не любить вести осілий спосіб життя, віддаючи перевагу плавати уздовж дна по всій водоймі.

Під час зимової риболовлі виявити окуня можна:

 • в затоплених корчах;
 • в ямах;
 • біля вирів.
У холодну пору хижак відчуває
дефіцит їжі, від чого часто активно пересувається. У теплий період року він
намагається триматися коло очеретяних заростей, поруч із зарослим дном, біля
корчів з рясною рослинністю.

Ловля окуня на «балду» влітку виявляється результативнішою, якщо точно встановити місце проживання хижака за такими ознаками:

 • мальки біжать з певного місця. У протилежному напрямку від руху зграї і варто шукати здобич;
 • під водою є камені, біля яких любить плавати окунь;
 • на річці є місця з повільною течією або поворотом русла;
 • вода вирує поблизу зі зграями мальків.

В теплий сезон краще вирушати на пошуки окуня з 6 до 9 годин на ранковий час, коли у хижака період полювання. Другий раз він вирушає на годівлю при наближенні вечора: з 16 до 19 годин.

Хижак непогано ловиться практично весь рік, але втрачає активність в січні і лютому. Набуває колишню активність вже до моменту початку сходження криги.

Особливості ловлі окуня на балду

Окунь є гідним противником рибалці, хижака не так легко зловити. Для виявлення стоянки здобичі важливо мати уявлення про рельєф водойми.

Рибалки часто вдаються до наступних принципів пошуку і ловлі риби:

 1. На невеликому водоймищі просвердлювати лунки починаємо від берега, в кожній наступній перевіряючи глибину і вибираючи найглибші ділянки і місця виходу з ям.
 2. Робимо близько 10 лунок на відстані 10 м. між собою.
 3. Ведемо облов перерахованих лунок, визначаючи відповідне і уловисте місце.

Тактика і техніка риболовлі на окуня

Техніка ловлі на «балду» окуня
взимку спрямована на використання основної переваги снасті - здатності
створювати каламутну хмару біля дна.

Після оснащення снасті і визначення перспективного місця, прийшов час зайнятися риболовлею:

 1. Опускаємо приманку до поверхні дна, трохи вдаряючи по ньому.
 2. Анімуємо оснащення за допомогою коротких рухів вудилищем по вертикалі, затримуючись у верхній і нижній точці. Кожен раз чекаємо падіння гачків на місце.
 3. Виконуємо однакову гру, але міняємо інтервал утримання приманки на одному місці.
Важливо! Завжди підтримуємо
натягнутий стан волосіні, орієнтуючись на верхівку кивка. Якщо дати волосіні
слабину, під час клювання рибалка про це не дізнається або зреагує несвоєчасно.

Створити характерну хмару каламуті нескладно: можна різко кинути «балду», але кількість каламуті невелика, кращий варіант - дочекатися опущення гачків на дно і виконуємо ривковий рух. Гачки чіпляють дно і створюють каламутну пляму. Ударяти об дно довго немає сенсу, якщо хижака немає поблизу, просто міняємо місце.

Існує комбінована тактика: піднімаємо приманку на 30 см. і робимо паузу, виконуємо цикл дій 3 рази, потім кидаємо приманку вниз.

Поради та рекомендації

Ловля великого окуня на «балду»
виявляється результативною не у всіх завзятих рибалок, а про новачків і
говорити нема чого. Причина низької ефективності - помилки в тактиці чи виборі
снасті, а деякі помилки можуть обійтися дорого.

Важливі моменти, на які слід звернути увагу:

 • не варто йти на лід одному під час його танення. Рибаку який провалився не буде кому допомогти;
 • надмірна кількість каламуті негативно відбивається на кількості клювань. Якщо поруч рибалки також використовують «балду», має сенс змінити місце лову;
 • обловлювати єдину лунку не результативно. Краще проробляти 5-10 лунок, чергуючи їх в пошуках здобичі;
 • в разі неправильного монтажу снасті або оснащення клювання можуть бути відсутніми;
 • несвоєчасне підгодовування. Підвищити концентрацію хижака допоможе підгодовування для окуня, але доведеться довго чекати клювання, так як хижак не відразу знайде приманку. Краще загодовувати лунки за кілька днів до риболовлі.

Ознайомившись з усіма сферами виготовлення і використання «балди», залишається тільки застосувати отримані навички на практиці. Зробивши все правильно, окунь безперечно опиниться на гачку.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити окуня на балду

Схожі статті

Як і яку снасть вибрати на судака

Як і яку снасть вибрати на судака

Для кожного виду риби слід ретельно підбирати приманку і використовувати тільки якісну снасть. Одним з найцінніших і бажаних видів хребетних є судак. М'ясо риби надзвичайно смачне, та й сам хижак вельми приваблива здобич. Щоб досягти відмінного результату, як варіант, можна використовувати снасть на судака з відвідним повідцем. Новачкам необхідно звикнути до використання інструменту, далі ж процес піде «як по маслу». Застосовуючи будь-який вид оснащення, важливо не забувати про правильний підбір наживки і підгодовування риби.

Як вибрати блешню на форель

Як вибрати блешню на форель

Рибалкам не варто недооцінювати важливість приманки. Це основний елемент оснащення, від якого залежить позитивний результат. Саме тому підбирати приманку слід ретельно, враховуючи всі чинники і особливості місцевості. Щоб зловити «трофейні» екземпляри риби, потрібно вибрати приманку, яку неможливо буде пропустити. Одним з приголомшливих видів хижаків, що володіють неповторним характером і смачним м'ясом, є форель. Уловисті блешні на форель дозволять упіймати великих особин в будь-який час року.

Як ловити судака на живця

Як ловити судака на живця

Судак - яскравий представник сімейства окуневих, йому притаманні практично всі характерні повадки справжнього хижака. Ловити цю рибу з достатньою ймовірністю успіху можливо будь-якими снастями, але саме живцева снасть може порадувати щасливого рибалку рекордним уловом.

Як ловити товстолобика весною

Як ловити товстолобика весною

Ловля товстолобика весною з дна - це єдиний спосіб добути трофейну особина на початку весняного сезону, але тут є маса нюансів. У березні в багатьох водоймах країни лід ще не зійшов, ловля залишається доступною виключно на зимові снасті. В цей час товстолоб вже починає харчуватися, але він непередбачувано реагує на приманки. Деякі природні корми абсолютно не залучають рибу, інші ж здатні привести до великого улову, потім смакові і поведінкові особливості змінюються, і підбір снастей з приманками доводиться починати знову.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Блешня Балда "Яйця"

Блешня Балда "Яйця"

Балда - цікава, популярна і ефективна приманка для ловлі окуня...

6Грн.

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

16Грн.

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К з м’якими кишенями виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу ма..

630Грн.