Як ловити судака зимою на поставушки

Поставушки відноситься до категорії неспортивних снастей, так як ловля не вимагає від рибалки активної участі. Вудка-поставушка на судака виготовляється дуже просто і дозволяє зловити чимало великих особин. Судак на поставушки взимку ловиться не гірше, ніж на жерлицю, багато рибалок вже почали переходити на нову снасть для пасивного полювання. Головною відмінністю між снастями є спосіб підсічки, якщо при лові на жерлицю потрібно стежити за прапорцем і вчасно реагувати на сигнали, то рибалка на поставушки призводить до самозачепу здобичі.

Що таке поставушки?

Жерлиця - це активна снасть на судака, а пасивна її модифікація називається поставушкою. Являє собою елементарну снасть, часто використовувану в зимовий час. Є модифікації поставушки на щуку, судака та інших великих хижаків. Зимові поставушки на судака не володіють сигналізаторами клювання. Ловля судака на поставушки не вимагає особливої ​​уваги з боку рибалки, часто він займається ловом невеликих риб на мормишку, а великі хижаки ловляться самостійно.

За допомогою поставух часто вдається зловити не тільки судака але і великого окуня, трофейну щуку. При полюванні на кожного з перерахованих хижаків потрібно унікальна тактика, що враховує схильності і звички риби.

У чому перевага поставушок перед традиційною жерлицею:

 • можлива ловля на мормишку, так як поставухи не відволікають увагу;
 • рибалка не «прив'язаний» до місця лову і може ходити в пошуках самого перспективного місця;
 • легкість монтажу поставушки на судака в поєднанні з низькою вартістю;
 • при правильному монтажі поставушка знаходиться під місцем лову.
Рибалкам, які часто
використовують жерлицю, знайомий стан, коли щука пробує живця, потім відчуває
натяг волосіні через її примерзання і повертає приманку. Хижак не відчує підвоху,
так як снасть фіксується не в лунці, а під льодом.

Якщо з'явилося бажання встановити сигналізатор клювання, можна зв'язати обидві снасті між собою волосінню, на яку налаштувати будь який сигналізатор, аж до шматка льоду або гілки. Під час руху елемента відбувається клювання.

Пocтaвyшки своїми руками

Перед тим як зробити поставушку на судака, готуємо всі необхідні елементи снасті:

 • невеликий відрізок від гумового шланга. Найчастіше рибалки використовують шматки по 15 см;
 • відрізок волосіні з діаметром 0,3-0,5 мм. - це основа всієї снасті;
 • грузило краще брати ковзного виду з вагою близько 50 ± 10 гр.;
 • стопорні елементи. Фіксатори будуть потрібні для обмеження руху грузила, можуть використовуватися намистинки або горошини;
 • подвійні або потрійні гачки в поєднанні з повідцем. У ролі повідця краще підходить флюокарбонова волосінь, металеві варіанти взимку недоречні;
 • відрізок капронової нитки або звичайної волосіні з великим діаметром. Застосовується для кріплення снасті до опори.

Наведемо основні етапи, як правильно зробити поставушку на судака:

 1. Проробляємо всередині гумового шланга маленький отвір. Його розміщуємо трохи нижче від краю, приблизно на 3 см.
 2. Пропускаємо крізь отвір волосінь і кільце для з'єднання снасті з розпіркою (фіксується поперек лунки).
 3. На другому кінці шланга виконуємо маленький надріз довжиною 2 см., в нього встановлюємо закінчення основної жилки.
 4. Після завершення попередніх кроків намотуємо волосінь на шланг. Довжина залежить від глибини водойми в конкретному місці. Рідко довжина виходить за межі 20 м.
 5. На основну волосінь кріпимо грузило, потім обмежуємо місце його пересування, вибравши потрібну глибину. У магазинах продаються спеціальні силіконові фіксатори, але можна просто зав'язати вузол.
 6. На закінчення волосіні кріпимо поводок з довжиною близько 30-40 см.
 7. На кільце встановлюємо гачок.

Тепер зимова поставушка на судака своїми руками готова, залишилося лише насадити приманку, опустити снасть в лунку і зафіксувати її товстою палицею достатньої довжини, щоб вона не впала в воду під час ривків хижака. Снасть підходить для будь-якого часу доби і добре себе показує на різних водоймах. Її навіть можна залишити в лунці, попередньо замаскувавши, і піти в машину або додому.

Особливості лову на пocтaвyшки взимку

Результативність поставушки на судака для зимової риболовлі багато в чому залежить від правильного вибору місця. Незалежно від способів лову судака ця риба взимку не схильна до далеких плавань в пошуках їжі. При неправильному виборі місця навіть хороша поставушка на судака взимку виявиться неефективною. Якщо ловля судака на поставушки взимку виконується в рибному місці, улов обіцяє бути великим.

Ще варто пам'ятати, що на полювання хижак схильний виходити в пізній час перед заходом або в ранкові години. Решту дня він перебуває в глибоководних ямах і проявляє мінімальну активність.

Поставушка зимова на судака краще проявляє себе на кам'янистому або піщаному дні, снасть можна кинути поруч з ямами і чекати отримання здобичі. Ідеальним вибором є місце поблизу з підводними корчами, у яких часто живе судак.

В якості приманки
використовується невелика рибка, краще з прогонистим тілом. Часті клювання
ікластого хижака відзначаються на пічкура і уклейку. Дрібний окунь є улюбленими
ласощами судака, при його наявності висока ймовірність отримати велику здобич.

Використання поставушок влітку

У міру потепління судак схильний відправлятися на глибоководдя і практично весь час живе там. Сонячне світло створює дискомфорт хижакові, від сонця він вважає за краще ховатися в глибині від чотирьох метрів. Найчастіше зустрічається на глибині 4-7 м.

Поставушки на судака влітку гарантовано принесуть улов при установці снасті в ранковий або вечірній час, коли риба наближається до берега в пошуках їжі. Найбільш великі екземпляри судаків мешкають поблизу с підводними укриттями. Під час літньої рибалки нерідко вдається знайти судака на глибині 3 м. в тіні від навислих дерев. Найчастіше своєрідними укриттями служать дерева або насипи каменів.

Літня поставушка на судака довела свою ефективність і на водоймах зі стоячою водою. Тут хижаки досягають великих розмірів, але володіють граничною обережністю, весь час ховаючись на глибині.

Насадки для поставушки

Ловля судака взимку поставушками на тюльку поступово витісняє інші тактики лову хижака. Головне, правильно підібрати і насадити живця. Початківці рибалки люблять вибирати рибку побільше, вважаючи її найбільш привабливою насадкою. Досвідчені відзначають, що приманка з довжиною тіла понад 5 см. є не надто вдалим вибором, судак не може повністю проковтнути рибу і просто відкушує її частину.

Поставушки на судака взимку на тюльку часом стикаються з хитрими особинами хижака, які не намагаються повністю проковтнути приманку - вони відкушують шматок з хвоста і пливуть геть. В такому випадку має сенс переглянути спосіб насадження насадки. У водоймах зі спокійною водою рекомендуємо насаджувати тюльку за хвіст. Під час заковтування приманки гачку буде простіше зачепитися за верхню щелепу.

При полюванні на хижака в річках краще проколювати тюльку біля спинного плавця, також практикується поперечна фіксація.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити судака зимою на поставушки

Схожі статті

Як і на що ловити плотву

Як і на що ловити плотву

Кількість рибалок, що полюють на плотву, поступається лише чисельності карасевих рибалок. Плотва є однією з найпоширеніших риб по території України, вона відрізняється хорошим смаком і особливо цінується в сухому вигляді. Риболовля на плотву не є складним процесом, будуть потрібні прості, бюджетні снасті і правильна приманка.

Рибалка в селі Веселівка (Западинці)

Рибалка в селі Веселівка (Западинці)

Відстань з центру Хмельницького до водойми складає: – 26 км. Їхати по трасі в сторону міста Староконстянтинів. За селом Веселівка (орієнтовно коло одного кілометра) необхідно звернути ліворуч. Далі по дорозі їдемо до двох ставків. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лин. Є також окунь, щука, судак.

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Рибалка в Хмельницькому. Озеро за аеропортом

Озеро має площу 5га. Середня глибина  – 2-3м. Водойма не спускалась з 2008 року. Зимова риболовля не практикується. Дно глина, травою не заростає, коряг немає. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка, лящ. Є також окунь, щука, судак.

Як і яку снасть вибрати на судака

Як і яку снасть вибрати на судака

Для кожного виду риби слід ретельно підбирати приманку і використовувати тільки якісну снасть. Одним з найцінніших і бажаних видів хребетних є судак. М'ясо риби надзвичайно смачне, та й сам хижак вельми приваблива здобич. Щоб досягти відмінного результату, як варіант, можна використовувати снасть на судака з відвідним повідцем. Новачкам необхідно звикнути до використання інструменту, далі ж процес піде «як по маслу». Застосовуючи будь-який вид оснащення, важливо не забувати про правильний підбір наживки і підгодовування риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Багор оцинкований 45см.

Багор оцинкований 45см.

Багор який стане відмінним помічником на зимовій риболовлі...

15Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

18Грн.

Наколінники для зимової риболовлі Norfin (EVA)

Наколінники для зимової риболовлі Norfin (EVA)

Захищають колінні суглоби рибалки від переохолодження і забезпечують більш комфортну ловлю при лові..

168Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Зимова жерлиця Суми Тип 1 виготовляється з морозостійкого матеріалу, пластикової котушки і оранжево..

32Грн.