Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Сьогодні поговоримо про те, як зловити судака взимку. Зимова ловля судака - це дуже цікавий, можна навіть сказати, це воістину творчий процес для всіх справжніх любителів зимової риболовлі. Давайте розберемося - чому?

Вибір балансира для судака

Взимку судака можна ловити на абсолютно різноманітні приманки: мормишки, горизонтальні і вертикальні блешні - балансири.

Безпосередньо для судака балансирів немає і досвідчені рибалки орієнтуються на забарвлення, розмір і вагу, спираючись при цьому на інтуїцію і власний досвід.

Для тих же, хто не має досвіду ловлі судака на балансир, підійдуть такі марки: Крапаль, Strike Pro, Lucky John, Kuusamo Tasapaino, Nils Master Jigger, Rapala Jigging Rap, ScoranaIce Crystal Mark 2. Варто враховувати, що вага і довжина балансира підбираються виходячи з умов ловлі - сили течії і глибини.

Пошук судака взимку

Як кажуть досвідчені рибалки, спіймати судака взимку легко, а ось знайти - це вже завдання непросте. І це дійсно так.

На водойму варто йти з картою, або маючи хоча б певні "наведення". Чудово буде також знати водойму самому. Взимку судака можна знайти на певних місцях, знайти які нескладно. Однак якщо водойма вами не знана, особливо якщо це водосховище, шукати заповітну рибу буде важко навіть при наявності ехолота. Любителі виловити саме судака ловлять його виключно на місцях, в яких вони абсолютно впевнені.

Варто враховувати і те, що зграї судака постійно переміщаються по водоймі на протязі дня і не стоять на місці. В день і в ніч судак знаходиться в абсолютно різних місцях.

Якщо вам все таки вдалося розвідати приблизні місця проживання потрібної риби, то пошук в них варто починати з корчів, русел колишніх річок і бровок. Слідуючи за дрібною рибою судак може іноді виходити на мілини, однак після полювання він досить швидко повертається на колишні місця свого проживання.

Техніка ловлі судака взимку

Для початку, в приблизному місці проживання судака доведеться пробурити чималу кількість лунок. На обловлювання однієї лунки буде йти від 5 до 20 хвилин, при цьому потрібно періодично міняти проводку зарекомендованих себе більше за інших балансирів. Одні і ті ж, нехай і досить успішні приманки працюють не завжди, а це значить, що іноді їх потрібно міняти, помічаючи при цьому для себе зміни в поведінці риби.

Відмінно себе показує монотонна одноманітна проводка. Як простий приклад: балансиру дають вільно впасти на дно. Після деякої кількості постукувань балансира про ґрунту роблять короткий помах, приблизно на 15 см. Після подібної операції балансир, трохи похитуючись, вільно зависає над ґрунтом. Це повторюється в циклічному порядку. Пауза між елементами циклу визначається експериментально. Тут є воля навіть для деякої імпровізації.

На малій глибині клювання судака відчувається дуже різко. Щоб не упустити вудильник, до цього потрібно бути готовим. На більшій глибині хватка судака стає схожою на зачіп. Відповіддю на нього повинна бути тверде і впевнене підсікання. При цьому варто враховувати костисту пащу риби і властивості вашої волосіні до розтягування.

  • Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Схожі статті

На що ловити коропа зимою

На що ловити коропа зимою

Взимку короп, зазвичай, ловиться на мормишку з підсадженою наживкою. Найкращою наживкою для мормишки є мотиль. Потрібно взяти пучок з мотилем і одягнути на мормишку. Існує чудовий інструмент, за допомогою його можна стягнути на гачку мотиля в пучок, застосувавши тоненьку невелику гумку.

Про зимову риболовлю для новачків

Про зимову риболовлю для новачків

Один із секретів, яким ми приділимо увагу, буде вудильник зимовий, котушка, а так само кивок і волосінь для вудильника. Не важко здогадатися, що для всього цього потрібні особливі снасті. Отже, по порядку.

Чортик - універсальна зимова приманка

Чортик - універсальна зимова приманка

З цією універсальної приманкою - чортиком - мені довелося познайомитися на одній окуневій водоймі, в якій живе величезна кількість окуня і щуки. Особливістю цього лісового озера є те, що «смугастий» всім природним приманкам в будь-який час року, будь то літо чи зима віддає перевагу саме «чортику». Ну а щука, природно, крім як на окуня брати не буде ні на що інше, навіть апетитний карасик її так не приваблює, як це робить маленька колючка-матросик.

Захоплююча риболовля в зимовий період

Захоплююча риболовля в зимовий період

«Глуха зима», «Мертвий сезон», «Безнадія» - період з січня по лютий рибалки називають по-різному. Однак прихильників зимової риболовлі з кожним роком аж ніяк не меншає, а навпаки все нові і нові любителі підлідного лову готують спорядження і з азартом рибалки поспішають на засніжені простори.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

41Грн.

Балансир Крапаль Classic №3б. 7.5гр.

Балансир Крапаль Classic №3б. 7.5гр.

Балансир Крапаль Classic №3б на відміну від Classic №3, має розширене (здуте) тіло внизу. Завдяки ..

36Грн.