Робимо лунки для зимової риболовлі

Багато з рибалок знають, що однією з найскладніших і важких операцій під час проведення зимової риболовлі є процес створення лунок в льоду. На початку зими, при перших заморозках, шар льоду характеризується крихкістю і буває не більше п'яти сантиметрів завтовшки. Тому в цю пору можна обійтися невеликим набором інструментів і докласти до цього менше зусиль.

У цю пору року лунки легко можна зробити за допомогою невеликого топірця і льодолома, який ще називають шабалкою. Але в середині зими, коли лід стане міцнішим, то звичайним топірцем в даному випадку вже не обійтися, так як лід вже може мати товщину більше пів метра.

В даній ситуації слід використовувати такий важкий інструмент, як льодобур, або пешню. Безпосередньо перед початком видовбування лунки необхідно очистити лід від снігу. Для цього треба змести сніг з підвітряного боку в купу, так як якщо купу намести з навітряного боку, то при лові його буде мести вам в обличчя.

Найкраще починати з 5 лунок, але якщо клювати не буде, то їх кількість потрібно буде збільшувати. Відстань між лунками має бути не більше десяти метрів. Лунка повинна мати циліндричну форму і діаметр відповідно до розмірів риби, яку ви плануєте ловити. Для дрібної риби цілком може підійти лунка діаметром 12 сантиметрів, але для великої риби слід рубати лунку діаметром не менше 15 сантиметрів. При використанні льодобура, незалежно від його виду, лунки виходять рівними і мають циліндричну форму, так як лунка в льоду робиться в результаті свердління.  

На відміну від льодобура, при використанні для вирубки лунок пешні використовується спеціальна техніка, при якій лунка вирубується спочатку по краях, а потім - в центрі. Слід пам'ятати, що при вирубці лунки лід необхідно прибирати якомога далі, інакше він буде заважати руху волосіні.

Зазвичай при рубці льоду ломик прив'язують до зап'ястя мотузкою, інакше його можна втопити в лунці. Щоб лунки не втратити, їх треба чимось помітити. Для цього найчастіше біля першої лунки встромляють в лід пешню, а решту лунок позначають заздалегідь заготовленими гілками, палицями або іншими примітними на снігу матеріалами.

Вода в пророблених в льоду лунках через деякий час почне замерзати і утворювати шугу, яку періодично потрібно буде вичерпувати, інакше волосінь не зможе через неї вільно проходити.

Потім в лунки необхідно насипати підгодовування і при лові в сонячний день притемнити їх снігом. У похмурий день сідати вудити слід в тих лунках, де сніг вже розтанув. Починати ловлю слід з першої підгодованої лунки, так як після підгодовування рибі знадобиться деякий час, щоб виявити приманку. Досвідчені рибалки ловлять на кілька вудок одночасно, розташувавши їх в ряд на відстані не більше 20 сантиметрів і під прямим кутом до течії.

Вдалої Вам риболовлі.

  • Робимо лунки для зимової риболовлі

Схожі статті

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

Ловля плотви в середині зими

Ловля плотви в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки.

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Ловля зимою на снасть з двома мормишками

Взимку при лові на течії або великій глибині рибалки використовують більш важку мормишку. В таких умовах у неї є дві переваги: ​​вона швидко опускається на дно і течія її не зносить. Але на багатьох водоймах рибу лякає велика приманка, особливо в період глухої зими, що істотно знижує кількість клювань.

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Особливості та хитрості зимової риболовлі

Зимова риболовля в корені відрізняється від риболовлі в іншу пору року. Перш за все, це пов'язано з мінусовими температурними відмітками. До того ж, крім вудки, знадобитися ще й інші інструменти для риболовлі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

16Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня на зимовій риболовлі виконує дві функції. Перше це перевірка льоду на міцність і друге це про..

400Грн.