Як удосконалити зимову приманку на водоймі

Взимку навіть голодна риба не накидається на першу-ліпшу принаду. Спочатку хижак обережно її вивчає, тому клювання можливе лише в тому випадку, якщо його зацікавив зовнішній вигляд, гра, запах або смак. На жаль, риби вже знають більшість рибальських хитрощів. З цієї причини багато приманок, які відмінно працювали раніше, перестали давати бажаний результат. Доводиться постійно щось придумувати, допрацьовувати їх, робити більш привабливими, тобто, уловистими.

Секрет успіху

Ідеальної приманки поки не існує, оскільки ми не можемо подивитися на неї риб'ячими очима. Однак фахівці змогли добитися певних успіхів в цій справі. Наприклад, їм вдалося створити непогані зимові коливалки і пількери - блешні, призначені для лову з льоду. Стовідсоткової гарантії хорошого клювання і відповідного улову вони, звичайно, не дають, але їх робота все одно заслуговує на похвалу.

Іноді, якщо риба не клює взагалі, досить зняти з приманки якийсь яскравий елемент (або, навпаки, додати), і ситуація кардинально змінюється. Взяти хоча б окуня. Зазвичай його приваблює червоний колір, але взимку бувають моменти, коли смугастий хижак геть його ігнорує. Зате мініатюрна помаранчева точка раптом стає йому цікавою, і він охоче на неї реагує. Саме тому рибалка-зимник повинен володіти відмінним чуттям, знати повадки і звички риби, вміти «доопрацювати» приманку безпосередньо на водоймі. Тобто, при необхідності швидко її змінити.

Корисні експерименти

Найпростіший спосіб змінити приманку - це перефарбувати її або зняти/додати додаткові елементи. Розфарбувати блешню прямо на рибалці, навіть металеву, допоможе водостійкий маркер. Часто непоганий ефект дає наклеювання кольорової або голографічної плівки на поверхню приманки. Винахідливі рибалки використовують навіть фольгу і обгортки від цукерок. А ось фольга з сигаретної пачки не підійде: вона просякнута запахом тютюну, відлякує будь-яку рибу.

Колись любителі зимової риболовлі для більшої привабливості насаджували на гачок очі живої рибки, а сьогодні є можливість використовувати наклейки із зображенням цього органу. А раптом штучне око спокусить величезного окуня ?!

Відмінним декоративним елементом є пензлик, який здатний «попрацювати» ще й носієм апетитного запаху. Встановити його просто. Для цього потрібно прив'язати до цівки трійника мініатюрний пучок кольорових ниток або пряжі і просочити його інтригуючим аттрактантом. Хвилина часу, крапля рідини, і нова приманка готова відправитися в воду за трофеєм. Але що робити, якщо всього цього з собою немає?

Підручні матеріали

Окрасою приманки, а заодно і джерелом запаху може бути шматочок войлока, шнурок, шерсть з светру або нитка, висмикнута з в'язаного шарфа. Чого не зробиш заради улову! В якості ароматизатора в цьому випадку використовується слиз мирних риб. Найчастіше вона привертає хижака навіть краще заводських аналогів. Як то кажуть, кмітливість - головний союзник риболова.

Схожі статті

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Збираючись на риболовлю в цьому році, обов'язково загляньте в Місячний календар рибалки 2018. Тоді ви легко зможете вибрати правильний день для вашого захоплення. Місячний місяць триває 29 або 30 днів - це і є місячний цикл, в кожному з яких є зростаючий місяць і спадаючий місяць, молодик і повний місяць. 

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Такий вид риболовлі як відвісне блешніння, найчастіше використовується рибалками на початку і кінці періоду зимової риболовлі. Розмір блешень варто вибирати в залежності від активності клювання, тому ближче до глухої зими потрібно використовувати блешні малих розмірів.

Зимова риболовля. Як ловити на безмотилку

Зимова риболовля. Як ловити на безмотилку

Ловити рибу на безнасадочну мормишку - або безмотилку - не менш цікаво, ніж будь-яким іншим способом. До того ж така ловля не вимагає запасати про запас мотиля, а потім думати, як його зберегти. Що стосується уловистості безмотилки, то часом вона навіть краще, ніж при ловлі з насадкою.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Winner Hawk Match. Carbon

Вудилище з кільцями Winner Hawk Match. Carbon

Болонське вудилище Winner Hawk Match виготовлено з високо-модульного графіту з додаванням поперечно..

476 - 546Грн.

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Болонська карбонова вудка довгого складання. Завдяки унікальному співвідношенню ціни і якості є лід..

700 - 1 204Грн.

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Вудилище з кільцями Ooshima Ambition Bolo. Carbon

Вудилище з кільцями Ooshima Ambition Bolo. Carbon

Болонські карбонові вудилища серії Ooshima Ambition Bolo виготовлені з високо модульного карбону IM..

392 - 448Грн.