Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

І що робити з цією колючою «сопливою» рибкою? Одні рибалки в пориві люті шпурляють йоржів подалі в сніг, супроводжуючи кожен кидок міцним матерком, а інші (досвідчені і завбачливі), навіть йдучи на ляща або плотву завжди беруть з собою на водойму кан і десяток жерлиць. На всякий випадок. А ну як щука активізується? Ось тут і стануть в нагоді декілька живих йоржиків, які послужать відмінним живцем.

Ловити йоржа, щоб потім використовувати його в якості живої приманки, можна і цілеспрямовано. Цей маленький хижак бере практично на всі відомі наживки, та й рослинними теж іноді цікавиться. Взимку холодолюбивий йорж клює навіть краще, ніж влітку. Досить визначити місце його перебування, опустити на дно мотиля або опариша, і він не змусить довго себе чекати. Якщо рибка з ікрою, то це вже особливий делікатес, справжні ласощі. Коли на водоймі тиша і рибалки, поглядаючи один на одного, нудьгують над лунками з термосами в руках, йорж-живець може кардинально змінити ситуацію. На нього обов'язково щось клюне, причому щось дуже пристойне.

Де шукати йоржа

Самий колючий хижак є донною рибою. Багато хто вважає, що звичками і повадками він схожий на окуня, але це не так. Окунь активно переміщається по водоймі, в тому числі і в зимовий час, а йоржі надають перевагу полюванню на відносно невеликих улюблених ділянках. Як правило, такі місця досить зарослі або закорчовані і знаходяться поруч зі звалюваннями. Глибина тут особливої ​​ролі не грає. Якщо є хоча б 1,5 метра, можна сміливо свердлити лунку. Головне - ловити з дна, а не в пів води і вже тим більше не під самим льодом.

Як ловити

Приманку не можна піднімати занадто високо. Йорж досить ледачий, він звик шукати їжу на дні і підніматися за нею вгору не стане. Але це не означає, що приманка повинна постійно бути нерухомою. Звичайно, періодично нею можна і навіть потрібно гратись. Найкраще робити це так: опускаємо приманку на дно, витримуємо паузу 5 секунд, потім 2-сантиметрова сходинка, ще дві такі ж паузи і дві сходинки, повернення в вихідне положення. При такому способі приманка не піднімається вище, ніж на 10 см, тобто, не покидає улюблений найнижчий горизонт.

За допомогою гри можна зацікавити хижака, але зловживати нею не варто. На відміну від окуня йорж не б'є наживку «на льоту», а акуратненько хватає і завмирає на місці, тому інтервали між грою обов'язкові. З тієї ж причини не рекомендується класти на дно гачок з наживкою, якщо ловля ведеться на поплавкову снасть. Це значно знизить шанси вчасно помітити клювання. Йорж глибоко проковтне гачок, і потім доведеться діставати його не з пащі, а вже з черевця. При лові з поплавцем найкраще тримати наживку на висоті 1-2 сантиметри над дном. Така снасть повинна бути максимально делікатною, з легким поплавком, що не лякає рибу своїм опором.

Підгодовування

Ця процедура необхідна в тих випадках, коли клювання йоржа нестабільне. Підгодовуванням для нього служить виключно мотиль, бажано кормовий. Можна просто кидати в лунку по маленькій жменьці, але навіть незначною течією буде зносити таку прикормку трохи в сторону, тому краще заздалегідь заморозити мотиля. Наприклад, за день до риболовлі роздобути кілька дитячих пісочних формочок, на третину заповнити їх личинками, залити водою, кинути в кожну камінчик і помістити в морозилку. Лід з таких форм витягується так само легко, як і пісок. Завдяки вантажу шматок льоду буде швидко опускатися на дно прямо під лункою, танути і «відпускати» мотиля, який приверне рибу.

Зберігання

Йорж мешкає на всіх річках і водоймах, де є хоч якась течія. Наловити цю завжди голодну рибку не так складно, як може здатися. Але це тільки половина справи, інша важлива задача - зберегти живця. Як і інші хижаки йорж вимогливий до середовища. У зіпсованій воді з низьким рівнем кисню йоржики швидко загинуть, тому воду в кані треба міняти якомога частіше. Нехай залишаються живими і рухливими, адже вони в будь-який момент можуть стати в нагоді.

  • Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Схожі статті

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Щоб рибалка взимку була успішною, і ви змогли повернутися додому з хорошим трофейним окунем, слід правильно підібрати снасть і мати у себе в арсеналі кілька уловистих наживок.

Зимова ловля ляща на мормишку

Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті.

Ловля окуня в період глухої зими

Ловля окуня в період глухої зими

За вікном білосніжний пейзаж. Все укутано білою пеленою. Життя завмерло. Єдиним "живим" звуком, мабуть, радує сніг. Різкий і твердий скрип звучить друга кожному кроці пішохода. На водоймах ситуація не відрізняється від буденного життя. Безкраї пустки зледенілих водних просторів не дають навіть найменших надій на те що під ними є життя.

Ловля плотви в середині зими

Ловля плотви в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки.

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Як правильно рубати лунки для зимової риболовлі

Багато з рибалок знають, що однією з найскладніших і важких операцій під час проведення зимової риболовлі є процес створення лунок в льоду. На початку зими, при перших заморозках, шар льоду характеризується крихкістю і буває не більше п'яти сантиметрів завтовшки. Тому в цю пору можна обійтися невеликим набором інструментів і докласти до цього менше зусиль.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова 186030

Мормишка вольфрамова 186030

Мормишка вольфрамова 186030..

17Грн.

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова IFR -1000 це відмінний економічний варіант вудилища для зимової риболовлі. Морозості..

20Грн.

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня на зимовій риболовлі виконує дві функції. Перше це перевірка льоду на міцність і друге це про..

400Грн.

Балансир Крапаль Classic №3б. 7.5гр.

Балансир Крапаль Classic №3б. 7.5гр.

Балансир Крапаль Classic №3б на відміну від Classic №3, має розширене (здуте) тіло внизу. Завдяки ..

36Грн.