Захоплююча риболовля в зимовий період

«Глуха зима», «Мертвий сезон», «Безнадія» - період з січня по лютий рибалки називають по-різному. Однак прихильників зимової риболовлі з кожним роком аж ніяк не меншає, а навпаки все нові і нові любителі підлідного лову готують спорядження і з азартом рибалки поспішають на засніжені простори.

Варто відзначити, що в зимовий період в риб'ячому царстві йде боротьба за виживання, адже природне в цю пору року, скорочення розчиненого у воді кисню відбивається на життєдіяльності мешканців водної стихії. Тому улов рибалки безпосередньо залежить від його майстерності.

Які ж секрети треба знати, для успішної зимової риболовлі?

Важливо знати поведінкові особливості риби в холодну пору року. Риба при клюванні демонструє обережність, тому і снасті повинні застосовуватися більш тонкі і гра мормишкою повинна бути більш майстерною.

Глухою зимою рибалці важче роздобути ту різноманітність насадок для приманки риби, яке характерно для літнього періоду. Мотиль, мормиш або личинки реп'яхової молі в дефіциті. Помилково вважати, що висипавши в лунку велику кількість хліба, геркулесу, панірувальних сухарів і каші риба буде спіймана. Насправді ефект від таких дій зворотний. Риба наїдається прикорму і на приманки не реагує.

І це ще не кінець настільки необдуманих дій з боку рибалки. Залишки їжі потрапляють на дно, де відбувається їх закисання, в результаті якого починається посилене поглинання кисню, який і так в дефіциті. Через деякий час в цьому місці утворюється «мертва зона» - риба йде. Риболовля у «горе-рибалки», зрозуміло, не відбудеться.

Ще одним важливим умінням в період зимової риболовлі стає експериментування в процесі вудіння. Багатий улов отримає той рибалка, який не полінується просвердлити зайвий десяток лунок і постарається винайти найбільш підходящі способи лову.

Наприклад, секретом успіху лову ляща, що зберігає взимку активність, є здатність рибалки знайти лящеву стежку і не відлякати зграю кількістю прикормки або гучною поведінкою на льоду. Досвідчені рибалки в якості приманки засипають у воду невеликі порції мотиля для утримування зграї.

Таким чином, зимова риболовля в суворі січневі і лютневі дні для досвідчених рибалок чудове заняття, яке сполучає відпочинок на природі і можливість примножити майстерність в лові риби в екстремальних умовах. Ловля риби серед засніжених просторів перетворюється на справжнє мистецтво.

  • Захоплююча риболовля в зимовий період

Схожі статті

Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Як ловити судака зимою. Тактика і техніка ловлі

Сьогодні поговоримо про те, як зловити судака взимку. Зимова ловля судака - це дуже цікавий, можна навіть сказати, це воістину творчий процес для всіх справжніх любителів зимової риболовлі. Давайте розберемося - чому?

Чортик - універсальна зимова приманка

Чортик - універсальна зимова приманка

З цією універсальної приманкою - чортиком - мені довелося познайомитися на одній окуневій водоймі, в якій живе величезна кількість окуня і щуки. Особливістю цього лісового озера є те, що «смугастий» всім природним приманкам в будь-який час року, будь то літо чи зима віддає перевагу саме «чортику». Ну а щука, природно, крім як на окуня брати не буде ні на що інше, навіть апетитний карасик її так не приваблює, як це робить маленька колючка-матросик.

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Щоб рибалка взимку була успішною, і ви змогли повернутися додому з хорошим трофейним окунем, слід правильно підібрати снасть і мати у себе в арсеналі кілька уловистих наживок.

Зимова ловля ляща на мормишку

Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова "Балалайка" IRF-1000

Вудочка зимова IFR -1000 це відмінний економічний варіант вудилища для зимової риболовлі. Морозості..

20Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

48Грн.