Зимова ловля ляща на мормишку

Взимку основний тип снасті при ловлі ляща - це вудка з мормишкою і кивком. Вдалий улов на даний тип снасті, залежить від правильного вибору частоти коливань. Найбільш часто використовують так звану дробинку, що не дивно, так як саме цією мормишкою можна задати найбільш «рівну» амплітуду коливання снасті, що в свою чергу «заспокоїть» хитру рибу і знизить її пильність перед наживкою. Волосінь для лову підбирається індивідуально, але вона не повинна бути більше 0.14 міліметрів в діаметрі.

З ранку у спокійну погоду лящ менше обережний і клювання відбуваються набагато частіше, на обід інтенсивність клювання спадає. Увечері клювання поновлюється, але його сила залежить від різних чинників, які треба враховувати, збираючись зимою на водойму.

Професіонали використовують кілька типів підгодівлі, причому час доби при лові також впливає на її тип. В ранкові години найбільш ефективна підгодівля з суміші мотиля і звичайних сухарів, а ввечері бажано до суміші додавати опариша.

Спосіб підгодовування залежить від глибини лову, якщо риба пішла на дно, то досить просто висипати підгодовування в лунку, в іншому випадку, знадобитися спеціальна годівниця, яка забезпечить підгодовуванню знаходження на потрібній глибині.

Стандартне клювання ляща - це невелике підняття кивка. Плавним рухом кисті руки робиться підсікання. Визначивши приблизний розмір риби, досвідчені рибалки встають на ноги і, не торкаючись до волосіні, утримують вудку вертикально, одночасно контролюючи волосінь.

Під час виведення, потрібно стежити, щоб риба не робила різких ривків в сторони або на дно, взимку лящ рідко сильно пручається і сход може статися тільки в результаті обриву волосіні.

Перед початком риболовлі треба очистити краї лунки від льоду, який може обірвати волосінь при витягуванні риби на лід.

Незважаючи на те, що ловля ляща в технічному плані складніша для початківця, саме вона дає необхідний досвід, який буде незамінний при зимової ловлі будь-якої іншої риби.

  • Зимова ловля ляща на мормишку

Схожі статті

Чортик - універсальна зимова приманка

Чортик - універсальна зимова приманка

З цією універсальної приманкою - чортиком - мені довелося познайомитися на одній окуневій водоймі, в якій живе величезна кількість окуня і щуки. Особливістю цього лісового озера є те, що «смугастий» всім природним приманкам в будь-який час року, будь то літо чи зима віддає перевагу саме «чортику». Ну а щука, природно, крім як на окуня брати не буде ні на що інше, навіть апетитний карасик її так не приваблює, як це робить маленька колючка-матросик.

Захоплююча риболовля в зимовий період

Захоплююча риболовля в зимовий період

«Глуха зима», «Мертвий сезон», «Безнадія» - період з січня по лютий рибалки називають по-різному. Однак прихильників зимової риболовлі з кожним роком аж ніяк не меншає, а навпаки все нові і нові любителі підлідного лову готують спорядження і з азартом рибалки поспішають на засніжені простори.

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Снасті і наживки для ловлі окуня зимою

Щоб рибалка взимку була успішною, і ви змогли повернутися додому з хорошим трофейним окунем, слід правильно підібрати снасть і мати у себе в арсеналі кілька уловистих наживок.

Ловля окуня в період глухої зими

Ловля окуня в період глухої зими

За вікном білосніжний пейзаж. Все укутано білою пеленою. Життя завмерло. Єдиним "живим" звуком, мабуть, радує сніг. Різкий і твердий скрип звучить друга кожному кроці пішохода. На водоймах ситуація не відрізняється від буденного життя. Безкраї пустки зледенілих водних просторів не дають навіть найменших надій на те що під ними є життя.

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

Йорж - відмінний живець для зимової риболовлі

На зимовій риболовлі клювання різної дрібниці - не рідкість. То плотвичка мініатюрна попадеться, то окунь, але частіше за все риболовлю псує йорж. Сидиш над лункою, чекаєш хорошого підлящика, а тут він. Жадібно схопив, уперся, прискорив серцевий ритм рибалки і ... обламав!

Ловля плотви в середині зими

Ловля плотви в середині зими

В середині зими водяна товща промерзає ґрунтовно, і риба йде на глибину. Саме там можна зустріти зграйку плотви, яка щільно збилася і рухається дуже мало. Проте, активність зберігається практично всю зиму середня, тому ловля плотви в сере лені зими, можлива, якщо ви знайдете місце дислокації зграйки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Годівниця зимова Конус (Металева)

Годівниця зимова Конус (Металева)

Годівниця для підгодовування риби з льоду. Замок-пружинка дозволяє “вивантажити” годівницю на бу..

17Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.