Зимова ловля плотви

Почнемо з питання, коли ж починати ловити плотву взимку? Зимова ловля плотви починається відразу, як тільки водойма вкрився льодом. Саме в цей період плотва починає шукати їжу і охоче клює на різні пропоновані приманки, так як вся рослинність у водоймі остаточно пропала. При хороших погодних умовах, клювання плотви може залишатися стабільним протягом усієї зими. Погіршення клювання плотви можуть спостерігатися лише при досить суттєвому погіршенні погоди, а так само при сильному північному вітрі, що супроводжується морозами.

Пік активності клювання плотви доводиться на період першого льоду, а потім поступово її активність знижується. У моменти коли плотва зовсім відмовляється клювати і підходити на підгодовані місця, з'являється необхідність шукати її в різних частинах водойми. Зазвичай, в такі періоди безклівя, плотва йде на більш глибокі місця, де і варто намагатися її ловити. Взимку плотва стає більш примхливою ​​і може не ловитися у рибалки, який сидить в десяти метрах від іншого, який успішно тягає одну рибку за одною. Справа в тому, що плотва в цей період втрачає активність і вже менш енергійно пересувається по водоймі і навіть пахуча і смачна приманка не завжди змусить її підійти до Вашої наживки. Зате, якщо Ви вгадали з місцем розташування зграї плотви, то клюванням Ви можете бути забезпечені на цілий день.

Однак, така неактивна поведінка плотви може миттєво пропасти в сонячні, погожі дні і вона вирушає в міграцію по озеру великими косяками. Пов'язано це з тим, що плотва як влітку, так і взимку залишається чутливою до будь-яких змін погоди. Що стосується часу доби, то тут плотва може клювати цілий день не перериваючись на обід і навіть вночі її клювання може тривати. Однак бувають періоди безклівя плотви, коли вона не клює цілодобово через стрибки тиску або інших погодних умов.

Де ловити плотву взимку

Пошуки плотви взимку досить скрутні. Все тому, що немає певної території, на якій плотва віддає перевагу знаходиться весь час. Так само і глибина для плотви особливого значення не має і кожного разу її можна зустріти на різній глибині. Особливо її пошуки ускладнюються у ясні і теплі зимові дні, коли плотва починає подорожувати по всій водойми. Під час таких міграцій, залишається тільки чекати, коли чергова зграйка підійде до Вашої приманки. Якщо стався підхід, необхідно постаратися затримати рибу в зоні лову за допомогою прикормки.

У тому, що знайти плотву не завжди легко є і свої плюси. Наприклад, коли Ви все ж знайдете косяк цієї риби, Ви зможете активно ловити її цілий день. Її численні зграї можуть активно брати приманку, опущену в воду в безпосередній близькості від риби.

Давайте все ж виділимо ті місця, де плотва взимку зустрічається найчастіше і де шукати її слід в першу чергу:

 • затоки - на початку зими;
 • стариці - на початку зими;
 • заплави - на початку зими;
 • місця, де відсутня течія або вона слабка;
 • місця де ще залишилися залишки рослинності під льодом;
 • там, де глибина не перевищує 4 м. Оптимальна глибина - 1,5-2 м.
 • в місцях, що межують з сильною течією.

Так само слід пам'ятати, що ті місця, де плотва добре ловилася в минулому році, залишаться кльовими і в цьому, і в наступному. Тому рибалки з досвідом лову на конкретній водоймі, успішно ловлять плотву по першому льоду, а недосвідчені рибалки вже потім, слідуючи за досвідченими колегами знаходять кльові місця.

На що ловити плотву взимку

Крім приманок і наживок для ловлі плотви взимку дуже важливо використовувати підгодовування. Це може бути покупна готова прикормка або приготована вдома каша, сухарі або хліб. Для кращого ефекту в ці підгодовування можна додавати різні пахучі добавки, такі як мед, масло або коріандр.

А наживки, які можуть використовуватися для зимової ловлі плотви виділимо в окремий список:

 • личинки реп'яхової молі;
 • мормиш;
 • мотиль;
 • опариш;
 • черв’як,;
 • річковик;
 • житній хліб;
 • тісто.

Найбільшою популярністю, при лові плотви взимку, користується мотиль. Це сама універсальна зимова насадка, якою користуються при ловлі багатьох видів риб. Так само, непоганим попитом користується і опариш. Інші насадки використовуються рідше, проте можуть показувати хороший результат і користуватися популярністю у плотви. Дуже хорошою наживкою для лову плотви взимку є гнойовий черв'як. Деякі рибалки спеціально взимку в льохах вирощують гнойового хробака для зимової риболовлі. Ці рибалки можуть дати фору будь-якому іншому. Плотва дуже добре бере взимку саме на хробака, але дістати його взимку, звичайно, проблематично, а вирощувати їх вдома не кожен має можливість.

Не будемо забувати і про вибір штучних приманок для зимової ловлі плотви, які можуть бути як безнасадочні так і з застосуванням насадки у вигляді того ж мотиля і іншого. Для лову плотви зазвичай використовують мормишки чорного або темно-зеленого кольору. Сірі мормишки, виготовлені з свинцю, міді або латуні так само непогано себе зарекомендували. Часто на гачки мормишок надягають кембрики різних кольорів - жовтий, червоний, синій.

Форми мормишок для плотви використовуються найрізноманітніші - це можуть бути крапельки, коза, мураха. Так само, для залучення плотви і для поліпшення її клювання, часто на волосінь над блешнею надягають різнокольорові намистинки, які своїм виглядом провокують плотву на клювання. Найкраще себе показала комбінація намистин - біла-чорна-біла.

Техніка лову

Техніка лову плотви взимку залежить від того, яку приманку Ви використовуєте. Якщо це безнасадочні мормишки, то їх рухи повинні бути безперервними. Весь час повинні відбуватися посмикування, вібрація, ривки і т.д. Постійні рухи приманки потрібні для того, щоб плотва не змогла зрозуміти, що принада не їстівна. Насправді це досить складно і потрібно володіти певними навичками, щоб переконати плотву в їстівності Вашої мормишки.

З мормишками, на які насаджується наживка справи йдуть трохи легше і якась особлива техніка лову тут зовсім не обов'язкова. Головне робити ривочки мормишки з правильною амплітудою і частотою. Смикати мормишку найефективніше приблизно 2 рази на секунду, періодично роблячи паузи, які не повинні тривати більше 1 хвилини.

Починати гру мормишки потрібно коло дна, але щоб визначити глибину, на якій стоїть плотва, можна поступово піднімати гру мормишки все вище і вище. Якщо приманка піднята приблизно на метр від дна, а клювання не було, так само поступово опускаємо її знову на дно і повторюємо такі дії кілька разів. Якщо клювання плотви відбуваються на певній глибині регулярно, значить горизонт, на якому стоїть плотва, успішно знайдений і слід здійснювати гру мормишкою саме на цій глибині. Якщо ж клювань плотви немає на будь-якій глибині, пробуйте змінити приманку, спосіб гри мормишкою, а якщо і це не допомагає, слід бурити лунку в іншому місці і шукати місця стоянки риби.

Снасті для лову плотви взимку

Для зимової ловлі плотви найчастіше використовують звичайну зимову кивкову вудку. Кивок у такої вудки в ідеалі повинен бути одночасно і чутливим і більш менш пружним, так як плотва любить трішки плавну гру мормишки, а не різкі стрибки або вібрацію і до того ж кивок повинен допомагати підсікти рибу, а якщо він буде занадто м'яким, підсікати буде складніше. Довжина кивка залежить від зручності і умов лову.

Так само, великою популярністю користується поплавкова зимова вудка. Поплавок підбирається досить чутливий, для того щоб клювання плотви була помітнішим, адже в зимовий період клювання плотви не відрізняються особливою різкістю і силою. Приманка працює краще, коли вона не лежить на самому дні, а знаходиться в декількох сантиметрах від нього. Можна використовувати два гачки, один з яких може лежати на дні, а інший буде знаходиться трохи вище. Тоді шанси на клювання збільшаться, так як не доведеться вгадувати, на якій глибині ловити.

Підгодовування плотви

Прикормка для плотви взимку важлива так само, як і влітку, а може бути навіть більше. Зазвичай при лові декількома вудками, буриться ще одна лунка, між ними і в цю лунку опускається на мотузці ємність з підгодовуванням. Такою ємністю найчастіше служить обрізана пластикова пляшка або старі жіночі колготки.

Підгодовувати плотву слід дрібними порціями. Запам'ятайте, підгодовують рибу не для того, щоб нагодувати, а для того, щоб вона залишалася в місці лову. Необхідно показати плотві, що це місце перспективне і на ньому постійно є чим поживитися.

 • Зимова ловля плотви

Схожі статті

Ловля судака в лютому

Ловля судака в лютому

Судак, як усім відомо, відноситься до сімейства окуневих. Риба ця веде зграйний спосіб життя, і в більшості випадків віддає перевагу колективному полюванні. Правда такий стереотип в більшій мірі відноситься до особин середніх розмірів. Великий судак більше надає перевагу самотності, не рахуючи часу нересту, в цей час, не залежно від розмірів судак, як ні коли полюбляє компанію своїх побратимів.

Ловля окуня зимою

Ловля окуня зимою

Окунь - одна з найпопулярніших риб, яку ловлять взимку. В першу чергу це пов'язано з тим, що цей хижак зустрічається повсюдно і з тим, що його активність взимку падає незначно і він так само жадібно кидається на приманки навіть в цю холодну пору року.

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Зимові мормишки: вибираємо розмір, вагу, колір і форму

Сучасні зимові мормишки - це поєднання ваги, матеріалу, кольору, форми, а також різних підсадок штучного і природного походження. На перший погляд можна сказати, що більш простого елемента оснащення просто немає, але це не так, на вибір конкретної мормишки впливають багато факторів: де ви збираєтеся ловити, яку рибу, і яка погода при цьому буде.

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Вибір волосіні для зимової риболовлі

Самим невід'ємним елементом практично будь-якої рибальської снасті є волосінь. Якщо вибір кивка для зимової вудки і самої вудки можуть бути індивідуальними, тобто рибалка може опиратися на свої переваги, а зимова волосінь і критерії за якими її вибирають, є практично єдиними для кожного рибалки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок лавсановий Select (Універсал) 100мм.

Кивок Універсал – за рахунок широкого кільця для протягування волосіні і конструкції кріплення піді..

7Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.