Зимова риболовля. Як ловити на безмотилку

Ловити рибу на безнасадочну мормишку - або безмотилку - не менш цікаво, ніж будь-яким іншим способом. До того ж така ловля не вимагає запасати про запас мотиля, а потім думати, як його зберегти. Що стосується уловистості безмотилки, то часом вона навіть краще, ніж при ловлі з насадкою.

Ця штучна приманка постійно вдосконалюється як на професійному рівні, так і на аматорському. Деякі умільці самі роблять безнасадочні мормишки для конкретної водойми. Іноді на зимовій риболовлі в руках сидячого поруч винахідливого рибалки можна побачити приманку дуже незвичайної форми і розмальовки. Ну а ті, кого влаштовують заводські варіанти, найчастіше використовують чортиків, лялечок, мурах або крапельки. Список на цьому не закінчується. Різноманітність така, що іноді навіть досвідчені рибалки не можуть визначитися, яку мормишку придбати.

Правильний вибір безмотилки

Купівля безнасадочної мормишки - справа не тільки приємна, але і відповідальна, адже від того, наскільки вона якісна і приваблива для риби, залежить успіх майбутньої риболовлі. За якими ж критеріями вибирати безмотилку? Найважливіших три.

1. Якість фарбування. Приманка повинна бути покрита рівним шаром лаку, без розводів і напливів.

2. Якість тіла. Незалежно від форми на приманці неприпустимі гострі краї, кути або задирки. Їх присутність вказує на погану якість товару.

3. Зачепистість. Найважливіша характеристика, без якої приманка стає непотрібною річчю. Щоб мормишка підсікала і утримувала рибу, жало вбудованого в неї гачка повинно бути гострим і виступати з тіла не менше, ніж на 3 мм.

Важливу роль відіграє і колір. Сьогодні дуже популярна приманка з 3 бісеринок, що дозволяє поєднувати декількох відтінків. Рибалки з великим стажем рекомендують такі комбінації:

• червона - біла - червона;

• червона - чорна - червона;

• зелена - помаранчева - зелена;

• чорна - жовта - чорна;

• біла - чорна - біла.


Спокуслива гра безмотилкою

Результативність лову на безнасадочну мормишку залежить перш за все від частоти її вібрації. При хорошому освітленні і високій частоті мініатюрні безмотилки можуть бути дуже навіть уловистими, особливо на невеликих глибинах. Рибалки, які майстерно володіють зимовою снастю, здатні робити більше 300-400 коливань в хвилину і надавати рухам приманки потрібний малюнок, завжди повертаються з льоду з гідним уловом і відмінним настроєм. Новачкам же рекомендується докласти максимальних зусиль, щоб домогтися високої частоти і передачі коливань по волосіні.

Як правило, мормишку спочатку опускають на дно, потім піднімають на 5-7 см і починають грати. При цьому не можна допускати, щоб вона в буквальному сенсі стрибала в товщі води, зміщення по вертикалі повинні бути мізерними. Так приманка стає схожою на дрібну комаху, яка крутиться на одному місці, а риба не може байдуже проплисти повз.

Варто відзначити, що можливості безмотилок поки ще не вивчені досконально. Так що є можливість удосконалювати їх і далі, а потім ділитися досвідом з іншими рибалками.

  • Зимова риболовля. Як ловити на безмотилку

Схожі статті

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Календар рибака на 2018 рік. Прогноз клювання риби

Збираючись на риболовлю в цьому році, обов'язково загляньте в Місячний календар рибалки 2018. Тоді ви легко зможете вибрати правильний день для вашого захоплення. Місячний місяць триває 29 або 30 днів - це і є місячний цикл, в кожному з яких є зростаючий місяць і спадаючий місяць, молодик і повний місяць. 

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Зимова риболовля. Відвісне блешніння

Такий вид риболовлі як відвісне блешніння, найчастіше використовується рибалками на початку і кінці періоду зимової риболовлі. Розмір блешень варто вибирати в залежності від активності клювання, тому ближче до глухої зими потрібно використовувати блешні малих розмірів.

Як удосконалити зимову приманку на водоймі

Як удосконалити зимову приманку на водоймі

Взимку навіть голодна риба не накидається на першу-ліпшу принаду. Спочатку хижак обережно її вивчає, тому клювання можливе лише в тому випадку, якщо його зацікавив зовнішній вигляд, гра, запах або смак. На жаль, риби вже знають більшість рибальських хитрощів. З цієї причини багато приманок, які відмінно працювали раніше, перестали давати бажаний результат. Доводиться постійно щось придумувати, допрацьовувати їх, робити більш привабливими, тобто, уловистими.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Вудилище з кільцями Globe New Hunter. Carbon

Болонська карбонова вудка довгого складання. Завдяки унікальному співвідношенню ціни і якості є лід..

700 - 1 204Грн.

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Вудилище з кільцями Ooshima Ambition Bolo. Carbon

Вудилище з кільцями Ooshima Ambition Bolo. Carbon

Болонські карбонові вудилища серії Ooshima Ambition Bolo виготовлені з високо модульного карбону IM..

392 - 448Грн.