Зимова риболовля з пешнею

Пешня - інструмент для створення ополонок, часто застосовується в зимовій риболовлі. Це знаряддя праці має багаторічну історію, воно знайшло своє застосування в руках наших предків. Пешню використовують не тільки на зимовій риболовлі, а й з метою безпеки, пересуваючись з нею по льоду. Дуже зручно «намацувати» пешнею лід, б'ючи по ньому і тільки потім ступати туди ногою.

Як правило, цим інструментом користуються по першому льоду (товщина якого до 5 см) або в кінці зими, по останньому льоду. Пробивати лунки для зимової риболовлі, при товщині льоду 15 - 20 см - стає складно і не практично.

Так само, потрібно враховувати, яку рибу ви будите ловити. Наприклад, для окуня, судака або щуки - цілком вистачить пешні, але якщо ви будите «полювати» за великим лящем або коропом - краще користуватися буром діаметром 150 мм.

Конструкція пешні

Стандартний штиль має дві частини: ручку і ударну частину (металевий наконечник). Що стосується ручки, то вона може бути абсолютно різної висоти, товщини і навіть форми. Все залежить від комплекції рибалки, який нею користується.

Металевий наконечник може бути наступних форм: лопатка, пелюстка, піка, стамеска, долото, шабля, пелюстка з двома ріжучими крайками.

По першому льоду, зручніше користуватися пешнею, вага якої до 3 кг. У глухозимя, використовують пешні важче, вага яких починається від 5 кг. Під час перевезення пешні в автомобілі, для безпеки, на гострий кінчик надягають шматок гумового шланга.

Порада: на вершині ручки, зробіть наскрізний отвір і протягніть через нього ремінець. Це робиться для страховки, щоб не втратити штиль.

Пробиття лунок пешнею

Пробивати лунки штилем зручно тоді, коли товщина льоду менше 15 см, в інших випадках вдаються до буру. Кут, під яким потрібно наносити удар, приблизно 60 градусів. Звертайте увагу на положення ніг під час удару, вони повинні бути широко розставлені, для кращої опори, щоб не посковзнутися під час маху. Так само, нога не повинна стояти поряд з точкою, куди буде наноситися удар. В іншому випадку, можна добре пошкодити кінцівку.

Практичні поради

  • По прибуттю на лід, перед заготівлею лунок, поцікавтеся у рибалок, чи активна риба. Якщо клювання неважливе і риба не активна, потрібно акуратно пробивати лунки, роблячи це під гострим кутом, а не під прямим. Пояснюється це так: завдаючи ударів під прямим кутом, можна злякати і так, не численну рибу.
  • У сонячні дні, намагайтеся наносити удари проти променів сонця. В іншому випадку, можливі підводні відблиски, які теж можуть розігнати рибу.
  • Дуже зручно користуватися пешнею, коли вся водойма «продірявлена». Не прикладаючи особливих зусиль, можна з легкістю «почистити» старі лунки, які покриті тонким шаром льоду.

Схожі статті

Ловля плотви зимою

Ловля плотви зимою

Після того, як утворюється досить твердий лід, стартує зимова риболовля. Своєрідність плотви полягає в тому, що в зимовий період вона не втрачає свою активність. Звичайно, порівняно з літнім періодом інтенсивність клювання цієї риби трохи знижується. Великий вплив, на її поведінку, надає атмосферний тиск. Раптові зміни тиску критично відображаються на клюванні.

Ловля щуки взимку на течії

Ловля щуки взимку на течії

Снасть для ловлі щуки, безумовно, використовується одна і та ж, і для стоячих вод, і для річок з течією. Але відмінність все ж є, і криється вона саме в невеликих дрібницях, які грають фатальну, роль в упіймані заповітного трофея.

Популярні мормишки для зимової ловлі окуня

Популярні мормишки для зимової ловлі окуня

Кожен рибалка знає, що для вдалої риболовлі може знадобитися чимала кількість мормишок. В арсеналі їх повинно бути не менше 40 штук, так би мовити на всі випадки життя. Мормишки куплені в магазині часто доводиться модернізувати, так як не завжди можна купити те, що потрібно рибалці. Головне, щоб гачок був дуже гострий і підходив за розміром самої мормишки.

На що ловити коропа зимою

На що ловити коропа зимою

Взимку короп, зазвичай, ловиться на мормишку з підсадженою наживкою. Найкращою наживкою для мормишки є мотиль. Потрібно взяти пучок з мотилем і одягнути на мормишку. Існує чудовий інструмент, за допомогою його можна стягнути на гачку мотиля в пучок, застосувавши тоненьку невелику гумку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця Хмельницький котушка на металевій ніжці для лову риби на затемнену лунку, складається з кру..

19Грн.

Багор оцинкований 45см.

Багор оцинкований 45см.

Багор який стане відмінним помічником на зимовій риболовлі...

13Грн.

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня для зимової риболовлі (Розбірна)

Пешня на зимовій риболовлі виконує дві функції. Перше це перевірка льоду на міцність і друге це про..

400Грн.